Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200kcal étrend segíthet az...

1200kcal étrend segíthet az én esetben akár csak egy kis időre?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy kipróbálnák 1200kcal bevinni naponta,addig még legalább 10-15kg le nem fogyok aztán 1500kcal tartanak.Elvileg most 1600-1700kcal között kéne ennem hogy fogyjak...de pár hétig ennyit is vittem be de alig volt változás,igaz akkor még nem tornaztam egy nap sem. Szerintetek ez megterhelő lenne a szervezet számára?És ha meglenne a 10kg utána ha felvinnem a kcal mennyiséget akkor megint húznak vagy csak pár dkg jönne fel?Jelenleg 99kg vagyok ,nő,160cm.5kg fogytam 3hónap alatt IR-es vagyok.Nagyon lassan megy Kb egy hónapja kezdtem el edzeni hetente 3-4x kisebb súlyokkal is.Cm-ben van sok különbség de a mérleg már pár hete nem mozdul.Igaz most annyira nem is figyelek oda Szerintetek butaság lenne megpróbálni az 1200kcal.Egy ismerősöm szintén kb ilyen paraméterekkel már 10kg fogyott 1200kcal-val.
2022. máj. 31. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
1200 nagyon kevés, csak betegebb leszel tőle hosszútávon! Jó lesz az az 1500, csak légy türelemmel!
2022. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Az 1500 jó lesz, ha tényleg annyi.
2022. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj ilyet. Azt hiszed hogy jól birod az 1200 kcalt de csak emrt a tested ellensulyozza. Kozben mindenfele hormonzavar, vitaminhiany, agyi funkcio csokkenes stb lehet a hatterben
2022. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem, az 1700kcal tökéletes neked egyelőre!

A türelem fog segíteni, teljesen normális, ha a fogyás megáll, de azt írod, hogy oda sem figyelsz rá, akkor nem csoda. IR-es vagy a CH mennyiséget mennyin tartod, neked első sorban arra kellene figyelni?!

2022. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1200-zal olyan hormonális problémáid lesznek, mint a huzat, plusz éhezés és falásrohamok.
2022. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

“teljesen normális, ha a fogyás megáll”

Ez nem igaz, a kérdezőn 40 kg felesleg van, egyáltalán nem normális ha nem mozdul a mérleg hetek óta, holott 2000 kcal alatt van állítólag. Ekkora túlsúlynál 1800-2000 kcal kerettel heti 1.5 kilónak simán le kellene menni az első 1-2 hónapban, csak ugye “mostanában nem figyelek oda”…

2022. jún. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1200 kcal kevés lesz, az koplalás, nem fogod bírni 1-2 hétnél tovább. Lehet lemenne 2 kg/hét is akár de úgy sem bírnád sokáig és utána legalább annyi vissza jönne. 1500 kalóriához is komoly akaraterő kellesz mert eddig 3-4 ezret lazán betoltál ha így meghíztál. Ha 1500-at se bírod told fel 1800-ra, még mindig jobb lassabban fogyni mint feladni az egészet és tovább hízni.
2022. jún. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
A sporttolással sokkal kevesebb kalóriát égetünk el mint azt a legtöbb ember gondolná. Az okosórák is durván túlbecsülik az elégetett kalóriát. Egy közepes tempójú 1 órás szobabiciklizéssel mindössze kb. 200 kalóriát éget el egy átlagos ember. A te esetedben ez 150 kcal mert valószínűleg nem bírnád a közepes csak lassú tempót, pláne 1 órán keresztül. Na most egy normál adag főétkezés 500-600 kalóriánál kezdődik… Az ilyen tingli-tangli tornákkal meg picike súlyzókkal való edzegetéssel még kevesebb kalóriát égetsz el. Ezzel csak azt akartam mondani h nagyon nagy mértékben a kajáláson múlik nem az edzésen.
2022. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen jövő héttől mindent fogok vezetni,számolni a kalóriákat lehet így megindul.Regebben biztosan az volt a gond hogy nem számoltam bele minden kis apróságot amit esetleg még megehettem.
2022. jún. 5. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!