Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rosszul számoltam vagy ez az...

Rosszul számoltam vagy ez az étrend tényleg nem éri el a 1200kcalt?

Figyelt kérdés

Ez lenne az ideális, nem?

reggeli: 1 szendvics zöldségekkel 230kcal

Tízórai: 1 joghurt 110kcal

Ebéd: csirkemell valami zöldséggel 350kcal

Uzsi: 1 alma 60kcal

Vacsi: saláta, tojás, túró valami ilyesmi 200kcal

A kalóriákat csak úgy nagyjából írtam... nekem ez így 950kcal. Rendben van ez így? Nem kéne többet ennem?


2010. okt. 21. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebből nem derül ki semmi. Nem írtál pontos mennyiségeket. A másik, hogy a kalória hiába jó, ha a fehérje és szénhidrát beviteled meg nem megfelelő.


Ezzel a kalkulátorral kiszámolhatod a napi bevitelt:

[link]

2010. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zseniális. Számolj kalóriát valami meg ilyesmi ételekkel :D


Óriási vagy kérdező :D

2010. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elöször is, a leirt étrendben semmi ideális sincs, ha igazad lenne is a kalórákkal, akkor is ez veszett kevés, ennyivel már folyamatosan éhezteted magad.

Másrészt igy nem lehet kalóriát számolni, az élelmiszereket le kell mérni, olyna nincs, hogy "1 szendvics" - mert nem mindegy, hogy milyen kenyér/zsömle, ennek mekkora a súlya, mi és PONTOSAN mennyi van beletakva. Az "1 joghurt" megind nem mond semmit, lehet 1 dl vagy 2, natur, gyümölcsös, zsirmentes, zsiros, stb, és mindegyik más kcalt tartalmaz.

Ezt az egész "étrendenere" végig lehetne vezetni, ez lehet annyi, amennyit kiszámoltál, meg akár a tizszerese is.

2010. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A csirkemell, zöldsé, tojás, túró szerintem teljesen jó. Az más kérdés, hogy csirkemellból is nem 10 dekát, hanem legalább 20-at kéne megenni egy étkezésben. De ez sem derül ki, úgyhogy csak tippeltem.


a kalória azért félrevezető, mert csirkemellből egész sokat, konkrétan én fél kilót is megeszek egy nap. Színtiszta fehérje, szóval kalória ide, vagy oda teljesen más, mint a joghurt, meg a szendvics.

2010. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szendvics mindig ugyanolyan mennyiség, szeletelt Graham kenyér... 47 kcal egy szelet, ebből ugyebár kettő. Megvajazva, egy szelet trappistával és pulykamellsonkával.Paradicsommal, ubival, paprikával ami éppen van itthon

A joghurtra rá van írva, hogy 109 kcal, epres.

Az ebéd általában 120-130g csirkemell, szoktam kombinálni hogy hogyan készítem el, de általában ilyen érték jön ki 300 és 400 között. Mivel ebédelni 4kor szoktam a 7 órai vacsiig csak egy alma, 120g-os kb. A vacsorám pedig mindig laktató mert akkora éhezek meg igazán.

Szóval nem éhezem... persze tudnék többet is enni.

2010. okt. 21. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezzel kb semmi hasznosat nem kap a szervezeted és még éhezik is, nem csoda, ha estére majd éhen halsz. -.-"

Csomagolt kenyér, felvágott, joghurt mind tele van mérgező anyagokkal. És hacsak nem vagy kicsi és vékony nő, aki egész nap csak fekszik és meg sem mozdul, akkor ez baromi kevés.

2010. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó a menü, de sok dologban igazuk van a többieknek.

1. Ennyi kalória borzasztóan kevés, ha elmúltál kb. 5 éves.

2. A graham kenyér átverés, teljes kiörlészű "lisztTEL" van, nem "lisztBŐL", nagy különbség. Kb. ugyanolyan szar, mintha friss fehér kenyeret ennél, csak ez utóbbival megspórolnád a tartósítószereket és adalékokat. Úgyhogy keress valami normális kenyeret, nem mondom, hogy fehéret, de a csomagolt zacsis egy nagy sz...r. Ezt leszámítva tökéletes a reggeli, ha jóllaksz vele. Reggel jól kell lakni, hogy ne legyél farkaséhes vacsorára. Ha kell, egyél 3 szelet kenyeret.

2. Epres joghurt hiába "csak" 109 kalóra, egy nagy szar, tele van cukorral. Fölösleges. Ha nem szereted a natúrt, akkor legalább édesítsd maganak egy kanál mézzel, kis fahéjjal, fagyasztott gyümölccsel. Pár szem málna, szeder, eper csodát tesz.

3. Ebéd teljesen jó, ha normális adagot eszel a húsbó is és a zöldségből is, bár nekem kalóriában kissé kevésnek tűnik.

4. Uzsi: jó, de kevés gyümölcsöt ettél, 1 alma nem gyümölcs. Igen, van benne cukor, de sokkal nagyobb szükséged van erre a fajta cukorra, mint arra, ami az epres joghurtban van.

5. Vacsora oké, ha normális, laktató mennyiség.

Ha ebből a kajából össze tudnál szedni 1500 kalóriát, teljesen jó lenne.

2010. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 130 g csirkemell az olyan 30 g fehérje. Tojásnak darabja 6 g fehérje, a túróból pedig (Alpa) 10 deka az 30 g fehérje. Namost akkor ideális esetben akár ki is jöhet napi 120 g, ami egy 60 kg os nő adagja fogyózásnál.


Maradva a fenti példánál egy sportos 60 kg-os nő napi szénhidrát igénye 300 g fogyáshoz. A fehérje és a ch is 4 kcal / g. Persze zsírszegényen értendő mind, mert a zsír grammja az 9 kcal! Így is alsó hangon ki kellene jönni egy napra 2000 kcal-nak. Ha az arány jó, akkor ez egy jó formásítás is lehet sportolással. Ha nem akkor el is hízhatsz, vagy csak legyengülsz, ha joghurttal és egyéb üres dolgokkal tömöd magad.


Egyébként nem kell számolgatni semmit, én nem is szoktam soha. A fehérje a húsból megvan, adott. A szénhidrátot meg már lehet érezni egy idő után, hogy aznap volt e sok mozgás stb. A szervezet visszajelez arra kell figyelni, okosabb mint mi.

2010. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!