Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik, ha a kalória...

Mi történik, ha a kalória bevitelem megfelelő, viszont sok szénhidrátot fogyasztok?

Figyelt kérdés

Bő 2 hete fogyózok pajzsmirigy betegségem mellett amiből szerencsére kezdek kijönni, ennek apropóján kezdtem el egészségesebb életmódot élni, és 99kg-ról 93,2-re mentem vissza eddig (75 a cél)

és mostanába kezdem komolyabban venni azt, hogy mit is eszek meg, és feltünt, hogy a kalóriabevitelem helyes, tehát se túl kevés, se fölöslegesen túl sok, viszont a szénhidrát bevitelem (egy népszerű oldal szerint) 317g-t ír, és én általában ezt mindig túl lépem, ilyen esetben mi történik a testembem? hízni fogok vagy mi a következménye, mert nem teljesen világos.



2022. jún. 3. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Persze van még több szénhidrát féle, csak a leggyakoribbakat írtam le
2022. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

A kalóriabázis rendben van, meg az is igaz, hogy tényleg nem szabad túl alacsony kalóriakeretet megállapítani - ez eddig nem problémás.

A magas(abb) ch beviteltöl sem lesz semmi bajod, nem fogsz hízni töle, ez sem lenne gond.

Viszont nekem kicsit zavaró az, hogy gyakorlatilag semmi zöldségfélét meg gyümölcsöt sem fogyasztasz, ezen kellene érzésem szerint változtatni.

2022. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is relatíve magas a szénhidrát a kalóriához, mégis fogyok.

Viszont magasra állítottam a fehérjét, mert súlyzóst edzést végzek.

Én azf mondom ne parázd túl a szénhidrátot. Ha a kaloria kereteden belül eszel, akkor fogyni fogsz. A megfelelő fehérjér bevitelre ügyelj inkább.

2022. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%
sajnos ilyen alapvetegséggel a sok szénhidráttól romolhat sokat az állapotod és ezáltal nehezítheti a fogyást
2022. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönönöm a válaszokat, segítséget mindenkinek.

Hát picit nehezedhet a fogyás nem bánom, inkább végeredményig +1 hónapot várok, minthogy "sírjak" a hűtő mellett.

Keresem az egészségesebb élelmiszereket összességében, de mivel nagyon válogatos vagyok kenyér az nekem tényleg egy alapélelmiszer, csalások nincsenek, direkt azért is könnyű munkavégzéssel számoltam ki a kalóriaigényeket, hogyha picit megcsúszok ami kb annyit jelent, hogy két hetente egyszer étel rendeléskor a párizsi csirkemell mellé hozzácsapok 1darab nutellás palacsintát, akkor is bőven határértéken belül maradjak.

Egyedül annyi változtatást csinálok, hogy veszek valami fehérjeport, hogy ne azt a pár gramm izmomat veszítsem el, hanem a zsírból fogyjak, mivel fehérjét se sikerül olyan mennyiségbe bevigyek, hogy jó legyen. tojásból mire beviszem, már a napi kalória igényem fele el is lenne lőve kb.

egyébként a mai étrendem eddig így néz ki, és ezzel még bőven határkereten belül vagyok:

2 penny hamburgerpogácsa, 2 hamburger zsemle, 2db makvas kenyér szelet, 4 szelet pick szalámi, 1 idared alma, 1 banán, durván 3 korty meggyes márka. kb 300g fehér rizs, 2 szelet párizsi csirkemellel. meg vacsira még valami kenyérszerűség lesz ha ezután is kívánom az ételt


És lényegébe a napi kalória bevitelem, ha vacsorára még 3 szelet magvas kenyér meg 6 szelet pick szalámi lecsúszik:


1919 / 2411 kalória

zsír 59 / 80

szénhidrát 260 / 301

fehérje 80 / 121


Szóval nem is koplalok, ételekkel se válogatok nagyon csak próbálok úgy étkezni, hogy határértéken belül legyen, és jelenleg úgy látom hogy bevállik, mivel szépen fogyok, reggeli mérés nyilván annyira nem mérvadó üres hassal, de most kereken 92 kilót mutatott a mérleg, szóval szépen csökken a testsúlyom, egyedül a fehérjével kell valamit kezdjek.

2022. jún. 5. 15:16
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy újra szólok, de ami nagyon problémás, az az, hogy semmiféle zöldséget nem fogyasztasz! Ez komoly gondokat okozhat, próbáld meg valahogy becsempészni ezeket is, a szendvicseidbe vagy hozzá is ehetsz uborkát, paprikát, paradicsomot, sárgarépát, retket, vagy ami éppen a kezedbe akad, de feltétlen kell valami, mert különben vitamin- meg ásványianyag-hiányod lesz.

Meg az étrend mellett kezd el valamit sportolni, hogy több izmod legyen - ezek is fogyasztják a kalóriát -, meg hogy a végén valami normális alakod legyen.

Viszont gratulálok az eddigi eredményedhez, meg a kitartásodhoz, és remélhetöleg segítenek a tippjeim.

2022. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

13. vagyok

Én is protein porral pótolom a fehérje igényemet, mert ennyi főzőcskére, odafigyelésre a család, meló mellett már tényleg sem időm, sem energiám.

Az edzés miatt és mert a fogyasban is segít, pedig ugye kell a fehérje.

Amúgy én is pm. alulműködő vagyok és pokol milyen nehezen indultak meg a kilók. Prezicen és lelkiismeretesen kell mindent számolni amit megeszünk.

2022. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Hát úgy az ételek kb 70-80%-át nem fogyasztom, mert nem szeretem. Húsokat, gyümölcsöket, édességeket fogyasztok, szóval a zöldség helyett tabletta formájába juttatom be a vitaminokat.

Szóval a lehetőségeimhez képest relativ jól csinálom ezt az életvitelt. :D

És nem műhiszti, nem bebeszélem magamnak, próbáltam mindent megkóstolni mielőtt rámondom, hogy nem fogom megenni.

2022. jún. 6. 08:59
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én az életmódváltás előtt egyáltalán nem ettem semmi zöldséget, aztán tettem bele energiát, hogy több formában és fűszerezéssel megkóstoljak dolgokat, és a kedvenc ételeim lettek a karfiolrizs lecsóval meg a cukkinitócsni (ez utóbbi hangulatfüggő, van, hogy curryvel, van hogy chilivel). Szóval nem kell egy kóstolás után feladni.
2022. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A zöldségbevitelt úgy is megoldhatod, hogy a szendvicseidhez eszel egy kis savanyúságot, befőttes céklát, gyöngyhagymát. Tényleg kellenének a vitaminok, ásványi anyagok.
2022. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!