Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik, ha a kalória...

Mi történik, ha a kalória bevitelem megfelelő, viszont sok szénhidrátot fogyasztok?

Figyelt kérdés

Bő 2 hete fogyózok pajzsmirigy betegségem mellett amiből szerencsére kezdek kijönni, ennek apropóján kezdtem el egészségesebb életmódot élni, és 99kg-ról 93,2-re mentem vissza eddig (75 a cél)

és mostanába kezdem komolyabban venni azt, hogy mit is eszek meg, és feltünt, hogy a kalóriabevitelem helyes, tehát se túl kevés, se fölöslegesen túl sok, viszont a szénhidrát bevitelem (egy népszerű oldal szerint) 317g-t ír, és én általában ezt mindig túl lépem, ilyen esetben mi történik a testembem? hízni fogok vagy mi a következménye, mert nem teljesen világos.



2022. jún. 3. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Ez rengeteg. Hogy tartod ezzel a keretet?
2022. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Le lehet pontozni, de akkor is ez a CH mennyiség önmagában 1200 kcal. Ha emellé még eszel némi zsírt, meg némi fehérjét, simán 2000, ami nem egy fogyási keret.
2022. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Atya ég, ez elég sok. Persze kinek mi:). Szerintem ha fogysz mellette akkor nem probléma. Nekem pl konkrétan szénhidrát-anyagcsere betegségem van, ezért eszem szénhidrátszegényen. Naponta 80-90g környékén. És így is lassan fogytam, de legalább lefogytam:)
2022. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy miket eszel fogyókúra címén, hogy 300+ a szénhidrát, és mégis fogysz? :D
2022. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

1. Közel 100 kiló esetéb a 2500 kcal már fogyáshoz sem sok!

2. Ilyen nagy túlsúlynál nem szabad alacsonyra szabni a keretet, mert az gyakorlatilag ekkora testnek koplalás lenne!

3. Önmagában a magas CH-tól senki nem hízik, amíg nem lépi túl a kalóriakeretet.

4. Sok ember jobban fogy magas Ch és alacsony zsírérték mellett, mint kevés Ch-val.

2022. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát alapjárat az a baj, hogy az étrendem alap kelléke a kenyér, mivel nagyon válogatós vagyok, és mint kiderült, bármilyen magosak, őröltet vehetek nem csinál nagyon változást.

Van egy kalóriabázis nevű oldal, ott megadtam az adataimat és kiszámolta mindenből a szükségletemet (zsír 75, szénhidrát 280, fehérje 112) a zsír, és fehérje szinten van tartva, de a szénhidrátot van, hogy pár grammal de túllépem, koplalásnak nem érzem amit csinálok, mivel jól lakok azért, tehát se éhesnek nem érzem magamat egésznap, se nyügösnek se semminek.

Kalória az napi 2241 amit bevihetek és ezzel elvileg fogyok, én olyan 1800 körül szoktam megállni, de itt is tudnék még fentebb menni mivel nehéz fizikai munkát végzek, és ez közepes terheléshez van kitalálva.

Csak erre nem tudtam fejben dülőre jutni, hogy ha jó a kalóriabevitelem, meg minden másom is, viszont a szénhidrát néha meghaladja a napi maxot is akár csak pár grammal akkor annak mi lesz a következménye.

2022. jún. 4. 09:33
 7/23 A kérdező kommentje:
kenyér, tojás, rizs, szalámik, különböző felvágottak, ezek pörögnek mostanában, de például egy aktivabb nap után, mivel testmozgásnak nem vagyok hijján akkor 1-1 kisebb adag csoki is belefér, a kalóriára figyelek, hogy ne lépjem tényleg túl, de én azért nem az a figura vagyok, hogy cerbonát, meg ilyen extrudált cuccokat veszek, eszek az egészséges részlegről, de mindent összevetve bárhogy nézem én már ezzel az étrenddel is sokkal egészségesebb vagyok a kiindulási állapothoz, ahol nem viccelek mert nagyon édesszájú voltam napi 6-12ezer kalória körül fogyaszthattam simán, csak egy egyszerű példa volt egy nap amikor 10db barackos fánk lecsúszott, arra ment rá 1 kiló benei teasütemény, és még éhesnek éreztem magamat utána.. mindez pajzsmirigy betegség mellett volt, most már elférnek a hűtőben ezek a dolgok nem járok rájuk.
2022. jún. 4. 09:39
 8/23 A kérdező kommentje:
5-ös, van egy alapjárat kcal az oldalon ott az írja, hogy 3267 kcal-ra van szükséges egy átlagos napomhoz, ebbe a munka, minden beletartozik, kivéve ha azon felül elmegyek pl focizni. Szóval 2500-al is lehet elvileg fogyni (bmr meg 2107), nyilván hosszútávra tervezek, tehát nem holnapra dobnék le 30 kilót, meg sanyargatni se szeretném magam.
2022. jún. 4. 09:51
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Túl van misztifikálva a szénhidrát para.

Arra kell odafigyelni, milyen az a szénhidrát...

Pl dextróz vagyis szőlőcukor, nincs vele semmi probléma automatikusan fel tudja használni a szervezet fő energiaforrásként.

Fruktóz gyümölcscukor, na ez már egy fokkal nehezebb, ezt alapjáraton nem tudod felhasználni, et előbb át kell alakítani dextrózzá...

Szacharóz egy igazi kínpad a májdanak, olyan szinten bonyolult folyamatokra van szükség, hogy átalakítsa felhasználható összetevőkre... szinte egyenértékű terhelést nyújt az alkohollal.


Az sem mindegy, hogy gyorsan felszívódó szénhidrátforrás, vagy lassú... törekedni érdemes a lassúra

2022. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
48%
9-es leírta a jó választ!
2022. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!