Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megállt a fogyás és belassult...

Megállt a fogyás és belassult anyagcsere?

Figyelt kérdés

Szépen fogytam hétről hétre 1-2 kilókat, viszont most 2 hete megállt a fogyás. külsőre folyamatosan alakul, de a kiló nem megy le. beiktattam edzést is 1-2 hete.

viszont mióta diétázok (ami inkább életmódváltás mert lefogyás után is ennyit akarok enni) azóta sokkal kevesebbszer járok wc-re. szinte van, hogy heti egyszer vagyok wc-n...

lehet alapból lassú volt az anyagcserém, viszont nem tudom, lehet emiatt nem ég le a zsír.

általában majdnem minden nap megvan a 1500 kcal fölötti minusz (amit elégetek) tehát elvileg kéne fogyjak, főleg hogy pontosan lemérek mindent amit fogyasztok és a deficit is kicsi.

nem hiszem hogy raktár üzemmódra kapcsoltam volna, viszont az elméletben lefele kéne mennie megint rég a kilónak, ha ennyivel többeket égetek el.

akkor ilyenkor mi van?


2022. jún. 27. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem létezik a raktározó üzemmód, nem lassult be az anyagcseréd és nem állt meg a fogyásod, amennyiben továbbra is kalóriadeficitben vagy. Engedjük már el ezeket a femina.hu-s ostobaságokat, amik a tudománnyal semmilyen kapcsolatot nem ápolnak.

2 hete "állt meg" a fogyásod? A fogyás nem lineáris, nem lehet minden héten dekára pontosan ugyannyit leadni. Ha deficitben vagy, akkor fogyni fogsz, ne aggódj. Ha egy hónap múlva sem fogysz, akkor kezdj el gondolkodni például azon, hogy valahol elcsúszik a számolás.

2022. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

a wczés gykoriságának a fogyás mértékéhez nem sok köze van

azért járt ritkán ki mert nem eszel elég rostot (tk kenyér, gabonák, zöldség)

2022. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első: grammra pontosan mérem az ételeket és kb 2500 kcal-al tudnám tartani a súlyom, ezzel ellentétben én átlagban 1300-1500 kcal-okat eszek. van, hogy megeszek ritkán 1800-at, de cserébe másnap csak 900 at és úgy nagyjából kijön a mérleg. Annyira nem számolhatom el szerintem, hisz grammra lemérem az ételt. legrosszabb esetben is ilyen 100kcal elszámolás lehet egy nap max, ha nem valódi érték van bevíve. igaz, egy hónap alatt leadtam 13 kilót, lehet azért állt most meg. de mindenképp lejjebb kéne mennie idővel. csak aggódtam, mert az elmélet szerint rég lejjebb kellene mennie. de az is lehet, hogy megy lejjebb, csak nő az izomzatom a kisebb tornák miatt... mivel most az is célom, hogy az alap fizikum meglegyen, úgy több kalóriát égethetek alapjáraton.
2022. jún. 27. 17:46
 4/11 A kérdező kommentje:
2es: kenyeret meg gabonát tényleg nem eszek annyira, meg zöldséget se. inkább rizst szoktam fogyasztani többnyire, vagy ritkán salátákat, húst, stb.
2022. jún. 27. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Még egyszer mondom, hogy nem állt meg a fogyásod, szimplán csak a fogyás folyamata nem egy lineáris függvény, ezért ne várd el, hogy minden héten dekára pontosan ugyannyit adsz le. Egyik héten ennyit fogysz, másik héten annyit.

A "kisebb tornák" pedig egészen biztosan nem nő annyit az izomtömeged, hogy az konkrét kilókat jelentsen. A kilókban jelentkező izomtömegnövelés kalóriatöbbletben, emelt fehérjebevitel és konditermi progresszív súlyzós edzésterv mellett is egy több éves folyamat naturálon. Otthoni tornázgatásoktól rád 1 kg izomszövet sem jött fel, pláne nem kalóriadeficitben, ami egy olyan állapota az emberi szervezetnek, melyben nem fog aktív, tápanyagigényes szöveteket generálni, sajnálom.

2022. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom sokan amiatt adják fel, mert látják, hogy megállt és nem kitartóak, meg csak diétaként fogják fel, nem életmóddváltásnak. egyébként előző projektnél is itt állt meg a fogyásom, de akkor nem voltam még elkötelezett. hát érdekes mindenesetre, akkor majd beindul jövő hónapban.
2022. jún. 27. 18:00
 7/11 anonim ***** válasza:

"Akkor gondolom sokan amiatt adják fel, mert látják, hogy megállt és nem kitartóak"

Így van!

2022. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem eszel zöldségeket, salátákat? De akkor milyen vitaminokat juttatsz a szervezetedbe?


Tudom tudom gondolom kapszula formában :-S

2022. jún. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"lehet alapból lassú volt az anyagcserém, viszont nem tudom, lehet emiatt nem ég le a zsír"


Annak az anyagcserének (a sejtek között), ami a zsírvesztést okozza, semmi köze az emésztés sebességéhez.

Izmot egészen biztosan semmit nem építettél, ennyi kajával és kis tornával nem lehet. Jó eséllyel az elvesztett 13 kg-nak jelentős része izomvesztés, legalábbis az alapján, amennyit és amit eszel.


"kenyeret meg gabonát tényleg nem eszek annyira, meg zöldséget se. inkább rizst szoktam fogyasztani többnyire"


A rizs is gabona.

2022. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam... :-(
2022. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!