Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Extrém esetben mennyire tud...

Extrém esetben mennyire tud belassulni az anyagcsere?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról hogy volt anorexiások vagy evészavarosak 8-900 kalóriával sem fogynak már és 1000-1200al pedig már híznak . Ilyen tényleg létezik? Mennyi idő amíg így felborul a rendszer és mennyi amíg ez helyreáll ? ( nem szeretném kipróbálni csak kíváncsiságból kérdezem )
2015. okt. 19. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen tényleg létezik. Egyén és diéta függő. Ha valaki rááll egy brutálisan lecsökkentett kalóriára a szervezet már párnapon belül kezdi lassítani az anyagcserét mert túlakar élni. Nem kell egy hét és totál felborítható a rendszer. Az elején még könnyű visszaállni utána egyre nehezebb.
2015. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó hogy hiznak semmi nincs rajtuk és a teste probálja meg kötni azt a +400kcal

Én most emeltem meg a ch bevitelem kapásból +500kcal és meg se látszik

2015. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kevésbé extrém a dolog, ha már egy vékony, sorvadt izmú emberről van szó, akinek alapjáraton se kell sok energia. Erre még rájön a test igyekezete, hogy életben maradjon a delikvens... Csökkenő testhőmérséklet, rosszabbul működő, de az életben tartáshoz elégséges és kevésbé költséges folyamatok (nem mintha konkrétan tudnám, mik ezek, szívesen veszem, ha valaki leírja, de annyira nem izgat, hogy utánakeressek)...

Nem tudom, mennyire tud lemenni a test, energia azért kell, akárhogyan is, de vannak lehetőségek a költségfaragásra. Nem előnyösek, hisz akkor eleve úgy működnénk...

Biztos vagyok benne, hogy emberfüggő is, hogy mennyire gyorsan áll át a test és mennyire mélyre tud menni. Az enyém inkább optimista, azonnal pazarol, ha nagy bőség van, de egypár nap koplaláskor még nem lassít be. Már amennyire meg tudom ítélni, persze.


Ha nagyon sokáig van felborítva a rendszer, akkor nehezen vagy sosem áll helyre. Bizonyára hallottál anorexiásokról, akiknél már semmi nem segített, mert visszafordíthatatlan károsodásokat szenvedtek. A sima anyagcserelassulásról pedig keveset tudok.


Valóban meglepő, mire képes a test, hisz a folyamataink energiaigényesek, valahonnan kapnia kell... De én már azt sem értem a durva koplalóknál, hogy hogyan nem esnek össze vagy szereznek hiánybetegségeket már korábban. Én itt minden nap igyekszem, ők pedig évekig elhanyagolják a testük sok alapigényét és mozognak. Bámulatos az emberi test, mindig ezt mondom.

2015. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Év elején napi 7-800 kalóriát vittem be, és 2 hét alatt lement rólam 8 kiló, majd további 3 hét alatt egy dekát nem fogytam, mert az energia nagy részét izom elbontásából pótolta a szervezet. Egyszerűen megállt.


Jelenleg napi 1900-1950 kalóriát viszek be, és még így is megvan a heti fél kiló mínusz.

2015. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) mindenkinek ment a zöld.
2015. okt. 20. 15:51
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

nagyon extrém módon le tud menni, olyannyira, hogy már megnövelt kalóriabevitel mellett sem reagál fogyással, amit alapesetben megtenne, sajnos minél kevesebb izom van valakin, és minél inkább elkoplalja / vagy eleve kevés kalóriát visz be és szépen lassan a glükoneogenezis által kifogyja az izmait a hája alól/ annál inkább igaz, hogy a szervezet raktároz, vagy legalábbis az anyagcserét lassítja és ennek hosszú távon betegség, vagy elgyengülés a vége, vannak extrém példák is 50 kg os nő esete 48% os testzsírral, gyakorlatilag csont és háj az ember, ilyen is van, vázizom szinte nulla és a lépcsőn kell felsegíteni valakit 25 évesen, és nem anorexiás!!!, ilyen is van.


sajnos nagyon sok embernek fogalma sincs arról hogy mit kéne tegyen hogy gyorsuljon az anyagcseréje, hogy fogyjon és hogy mennyi kalóriát mikor és hogyan, illetve miből vigyen be, szóval abszolúte érthető a dolog, hogy vannak ilyen extrém példák sajnos, pedig nem nagyon kunszt, csak sokan nem hajlandóak elfogadni bizonyos törvényeket, szabályokat és folyamatokat, amit az emberi test működése diktál

2015. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!