Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire reális egy sportóra...

Mennyire reális egy sportóra kalóriaszámlálása?

Figyelt kérdés
Van egy sportórám amit nemrég szereztem be. Igazából edzek és fogyókúrázom, eddig sikerrel, csak érdekelne mi a véleményetek az ilyen eszközökről?
2022. aug. 18. 14:38
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:

Szerintem ez még évtizedek, nem azt mondom, hogy teljes butaság, de egy eszköz a pulzusodból ma még nem fogja megmondani mennyi kalóriát égetsz.

Elöfordulhat, hogy nem ismerek valamilyen újabb technológiát, vagy cselt, de a tudásommal ezt mondom.

2022. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlagolt, kalkulalt értekek, komolyan nem szabad venni...
2022. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen óra. Nekem több féle fitness karkötőm volt már, a régi 2x annyi kalóriát mért ugyanarra a tornára, mint az új. De egy készülék se mindig egyforma értékeket mér. Pl ha kávét iszom nem sokkal edzés előtt, akkor magasabb a pulzusom, több elégetett kalóriát mutat az óra. Valószínűleg a legtöbb inkább egy kicsit fölé mér. Tájékozódásul hivatalos forrásból érdemes utánanézni, általában milyen edzéssel mennyi idő alatt mennyi kalóriát éget az ember. De ez is sok tényezőtől függ. A nem, a testtömeg, testösszetétel és a környezeti hőmérséklet is nagyban befolyásolja, egyebek mellett.

Mivel a táplálkozással bevitt kalóriát sem tudod pontosan mérni, kiszámolni, eleinte jobban oda kell figyelni, ki kell tapasztalni mennyi az a kalória bevitel és felhasználás, ami mellett lassan, de biztosan csökken a súly. A túl gyors fogyást és az éhezést kerülni kell.

A legtöbb ember ilyen elnagyolt mérések mellett is megfelelően tud fogyni, ahogy te is.

2022. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem fitbit Charge 4-em van, de előtte volt 3 és 2. Röhejes magas kalóriafelhasználást mutat (ahogy az elődei is), egy sima napon 3500 körülit. Igaz, rengeteget talpalok, megvan a 20000 lépés naponta, de mellé semmi sport. Durva napokon meg volt már, hogy 4500 felé ment a mutatott érték.

Viszont konzekvensen mér, ha egész nap döglök az ágyban, pl. múlt héten beteg voltam, akkor alig 2000-t mutatott.

De engem annyira nem zavar, mert csak az érdekel, hogy ma például aktívabb voltam-e mint tegnap. Kalóriabevitelt nagyon nem számolok.

2022. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Garminom van, és mellkaspánttal mérem pl. futás vagy bicikli közben, ami azt jelenti, hogy elég pontos...

de én nem bízom benne. szerintem ha túlzottan erre hagyatkozik valaki, azzal elbukhatja az egész diétát. Úgy értem, ha pl. 1000 kalóriát mér, és te elhiszed, pedig valójában csak 500... hát, ugrott a napi deficit.

Én a mért értéket megfelezem, és azzal számolok, és még nem haltam éhen, meg az edzésteljesítményem sem esett vissza.

2022. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túlbecsül kb 20 százalékkal
2022. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!