Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valóban 1 gramm finomított...

Valóban 1 gramm finomított cukrot sem szabad enni, mert ellehetetleníti a fogyást? Miért mondják, hogy kerülni kell, miért tekintik úgy mint egy mumust?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

"Valóban 1 gramm finomított cukrot sem szabad enni, mert ellehetetleníti a fogyást?"

Aki egy kicsit odafigyelt általános iskolában biosz órán, az tudja, hogy nem léteznek ilyen baromságok.

Mumusként nem kell rá tekinteni, ugyanis a divatdiétás guruk és sarlatánok mániája, hogy démonizálnak különböző élelmiszereket. Szimplán csak célszerű kerülni a hozzáadott cukrokat, akárcsak a telített zsírokat, az ultrafeldolgozott ipari kajákat, a mesterséges adalékanyagokat. Ezekre egyszerűen az emberi szervezetnek nincs szüksége, üres kalóriák, nulla tápanyagforrások, károsak.

2022. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szabad enni. A who ajánlása alapján napi 10 energiaszátalék még az egészseges étrendbe illeszthető. Ez átlagos felnott nonek kb 1800 kaloriabol 43 grsmm cukor. Ennek fele lehet hozzáadott, maradék természetes.


A cukor azért mumus mert nem ad sok hasznos tápanyagot. Nem laksz jól, bem tartalmaz vitamint, ásványi anyagot stb. Ezért úgynevezett üres kaloria. Egy evőkanál cukor 60 kalória, míg 10 szem torokmogyoro is. Na de elobbiben semmi hasznos, ehseget nem csokkent. Utobbiban van feherje, zsir, szenhidrat, rost, vitaminok, asvanyi anyagok. Merettol fuggoen kb fel orat jol is laksz vele.

Illetve ha fogyas alatt tartos kaloriadeficitben vagy, nagyon nehez ugy csinalni hogy ne legyel ehes. Jobb olyan dokgokat enni amiktol jollakik az ember hosszutavon. A cukor nem ilyen.


Es vegul az inzulinszint. A cukor ugráltatja az inzulin és vércukorszintet ami hosszutvon osszezavarja a hormonrendszert es karos is. Hozzajarul a sziv es errendszeri negbetegedesekhez stb. Es ha nar fogyunk, fogyjunk egeszsegesen

2022. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

A kettes elég jól összefoglalta.


Nem tilos, csak nem hatékony. És szerintem azért mondják, hogy hagyják el teljesen, mert azt hiába mondod egy átlag embernek, hogy 43 gr cukrot ehet legfeljebb egy nap, nem érti meg, nem méricskél, nem is tudja, melyik ételekben van cukor. Ha nem raksz cukrot abba, amit főzöl, nem eszel édességet, akkor meg lesz egy alacsony cukorbeviteled minden másból. Amiről ugyan nem tudni, hogy egészséges mennyiség-e, de valószínűleg közelebb van hozzá, mintha zabálni a csokival. Ráadásul a kalóriamennyiség is jelentősen csökken.

2022. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én kalóriaszámolással tudtam úgy fogyni, hogy amúgy minden nap megettem 2 db vaníliás karikát és 1 kocka étcsokit is. De sokaknak könnyebb egyáltalán nem enni édességet, mert ha egyszer elkezdik, általában nem sikerül leállniuk.
2022. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetleníti el a fogyást, de érdemes kerülni a mindennapi fogyasztást, minimumra csökkenteni a bevitelt, és általánosságban egészségesebb energiaforrásokra fordítani a táplálkozást:)
2022. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a "mindennapi fogyasztás" csalóka. Az én biológiai ismereteim szerint egészségesebb minden nap 10 g hozzáadott cukrot tartalmazó étrend, mind ha csak vasárnaponként lenne benne 70 g. Mennyiségre ugyanannyi a kettő, de a sok kicsit jobban tolerálja az anyagcsere, mint az egy nagyot. A sok kicsi nem okoz nagy vércukor- és inzulinkiugrást, az egy nagy okozhat. Nem vagyok orvos, szóval ezt az összeolvasott dolgok alapján írom.
2022. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. Szerintem ez nem mindenkinél ugyanolyan..

Sokaknál határozottan kerülendő a mindennapi fogyasztás, mert baromi durván rá tudnak függeni pl a cukros édességekre. Én is ilyen vagyok. Minél gyakrabban eszem, annál jobban rákattanok, annál több kell, és annál kevésbé tudok mértékét tartani.

Sok embernél ez is lényeges szempont. Főleg aki nem azért hízott el mert konkrétan sokat eszik, tehát nagy mennyiséget pl olvastam már ilyen 3 tányér ebéd, 6 hambi vacsorára és hasonló buta teóriákat a kövérek evési szokásairól.

Hanem mert magas energiatartalmú dolgokat szeret nagyon, ezeket imádja, és mèg mondjuk a függőségre is hajlamos.

2022. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

"Sokaknál határozottan kerülendő a mindennapi fogyasztás, mert baromi durván rá tudnak függeni pl a cukros édességekre. Én is ilyen vagyok. Minél gyakrabban eszem, annál jobban rákattanok, annál több kell, és annál kevésbé tudok mértékét tartani."


Ha nem tudsz mértéket tartani, akkor nem a cukor lehetetleníti el a fogyást, hanem az akaratgyengeséged. Semmi bajod nem lenne a cukortól ha normális mértékben fogyasztanád.

Ha a zsírra vagy bármi másra függsz rá, ugyanígy hízlal, sőt, bármi.


Hülyeség a cukrot démonizálni.

2022. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vicces akaratgyengeséggel dobálózni olyannak akit nem is ismersz és semmit nem tudsz róla, hogy mit ért el az életében, milyen kihívásokat győzött le, olyanokat amiről màs csak álmodik.

És de, ha valakinek függőséget okoz a cukor, akkor az bizony el tudja lehetetleníteni a fogyást.

Tudod, vagy sem, létezik olyan, hogy függőség. Ami betegség. Ami nem múlik el csak úgy, rohadt nehéz leküzdeni, ( sokaknak nem is sikerül) és soha nem lehet tőle teljesen megszabadulni. Kérdezz meg bármilyen drogost, alkeszt, dohányost stb, azokat akik nem tudják letenni maguktól a cuccot, ami a függőséget kiváltotta náluk. Vagy hogy mennyire nehéz. Mert ez nem ennyire egyszerű, és rengetegszer túlmutat az akaraton. De ilyen buta, érzéketlen embernek felesleges is bármit mondani. Úgysem érted, fejben nem tartasz ott, hogy felfogd. További szép napot.

2022. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!