Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El akarok kezdeni kalóriát...

El akarok kezdeni kalóriát számolni, viszont pár dolog nem tiszta még annyira. Ha például enni akarok egy szendvicset és meg akarom kenni vajjal, sajtkrémmel stb. azt hogyan tudom kiszámolni hogy az nagyjából mennyi gramm?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lehet olyan sok de ha már elkezdek kalóriát számolni pontosan akarom csinálni. Meg ha pl. ketchapot vagy mustárt nyomok a tálra valami mellé azt hogyan mérjem le?

2022. márc. 11. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Konyhai mérleggel.Egy hétig,ha mindent lemérsz,utána nagyjából tudni fogod.Én úgy csinàltam,hogy lemértem a kenyeret,megkentem pl.sajtkrémmel,és megint lemértem.A tányért is ráteheted a mérlegre.Lenullázod és rányomod a ketchupot.
2022. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Például a kenyeret megméred a mérlegen az elején, szóval az üres kenyeret, és megjegyzed, hogy hány gramm. Megkened vajjal, aztán újra rárakod a mérlegre a kenyeret. Így megtudod, hogy a kenyér a vajjal együtt hány gramm. Nyilván ezelőtt már lemérted a kenyeret, így azt ebből ki kell vonni, és máris megtudod, hogy mennyi a vaj. És ha a tálba nyomsz ketchupot vagy bármit, akkor is, rárakod a tányért a mérlegre, bekapcsolod a mérleget, és kinyomod rá a ketchupot..
2022. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Leméred a dobozt, mielőtt kiveszed amennyi kell, meg utána. Talán így a legkönnyebb és legtisztább.
2022. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Mérleg!!!! Anélkül nem lehet komolyan venni.

Itt is annyira utálom, mikor valaki nagyon "elszánt", de azért kiírja ide, hogy egy kis szelet kenyér, kiskanál majonéz, 3 darab torta hány kalória? Sem a szelet, sem a kanál, sem a darab nem mértèkegység. Pontos grammok kellenek, hogy tényleg megtanulja az ember a számolást. És ehhez mérleg kell, nincs mese.

2022. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mérleg, rá a tányér, bekapcs. Rá a kenyér, felirod a grammot, tára. Rá sajtkrém, felirod a grammot, megijt nullazá.s és ezt mustárig minden összetevőre
2022. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

"Ha például enni akarok egy szendvicset"


Bocsi, de már ennél a gondolatnál már elvéreztél, pedig még hozzá sem kezdtél.

Ha fogyizni szeretnél a szendvicset el kell felejtened, mert ha reggelire megeszed, már az egész nap el van cseszve a szénhidráttal. 😊

2022. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
6. Oh, nem vágtam, hogy ezt a butaságot minden kérdéshez odaírod🤡😊
2022. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Baromság, minden nap eszem kenyeret, miért kéne kizárni?

A kalória számít, és egy szendvics aligha tesz keresztbe a fogyásának.

2022. márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy a vajat teszem a mérlegre, lenullázom, veszek belőle, és így negatívan mutatja, mennyit vettem ki. Kenyérből meg szeleteltet veszek, ugyanannyi gramm minden szelet.
2022. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9: Na és így elértél valamilyen eredményt?
2022. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!