Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 10 perc popsi edzés...

Napi 10 perc popsi edzés 30kgval ér vmit?Vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
2022. szept. 3. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
6. Ha valaki tudja itt ki az a Jeff Nippard, megeszem a kalapom. Mondjuk már azon is meglepődtem, hogy említésre került.
2022. szept. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
0%
Ha rendszeresen csinálod akkor jó lesz.
2022. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baja ennek a világnak.Mindent gyorsan,könnyen,azonnal megkapni.Lehetőleg nulla időráfordítással.


Erre jönnek a jó kis reklámok amik elhitetik a célközönséggel,hogy bonsait lehet növeszteni 2 hét alatt.

Vegyél be ezt,azonnal jó lesz.Kendd magadra azt 2 hét alatt megfiatalodsz meg hasonló okosságok.

Éppen emiatt értéktelenné válik minden.Nincs mögötte se munka se erőfeszítes,ezáltal megbecsülés sem.


Na szóval a napi 10 perc popsiedzés is valami hasonló.

Valahol egy cikkben egy videóban valaki avval eteti a közönséget hogy 10 perc,meg 2 hét,meg májusban nyárára kigyúrod magad.Hipp hopp feszes popsid lesz.Ez mellé szedjél ezt meg azt a csodaszert,amin egy 120 kilós romszálkás fazon mutogatja 56 karjait,mert annélkül nem lesz semmi.



Ha komolyan változást akarsz,akkor el kell kezdeni olvasgatni edzesmódszertant,táplálkozást,

szakcikkeket.Reszleteiben kell megértened hogy a tested hogy,és miért alakul át.És ennek mi a módja,mit kell tenned.

2022. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%

Jajj srácok, én olyan jót nevettem a kommenteken :D

Kérdező: nyilván több, mint a semmi. Ha te ezt élvezed, csináld így.

Alapvetően 3 módon lehet izomzatot fejleszteni, terhelni: súllyal, ismétlés számmal, dinamikával. A legtöbb testépítő szerint a moderált súly, közepes ismétlésszám a leghatékonyabb az izomzat növelésére. A tartományokban már szoktak eltérések lenni, de szerintem (bár én nem vagyok testépítő, csak szeretek edzeni🤷🏼‍♀️) 10-25 ismétlés jó megközelítés, 2-4 szettben, attól függően, hogy mennyi gyakorlatot csinálsz. Nyilván gyorsabb, ha 10-15 körül tartod az ismétlésszámot, nagyobb súllyal, viszont az ízületeidet is jobban terheled. Ha rossz a térded, vállad, csuklód etc (mivel valamin tartani is kell a súlyt) akkor a magasabb ismétlésszám jobb. De lehet izmot növelni 50+ ismétléssel is, csak nehezebb tényleg minden erődet beletenni ilyen magas számnál, hogy igenis, csinálj még ötöt, hatot. No meg végtelen idő, mire tényleg leedzel. Viszont minden nap tényleg nem érdemes edzeni egy izom csoportot, mivel az izom nem edzés közben nő, hanem regenerálódás alatt, ahogy írták. Nehezítheted a dolgot, ha a végpontban megtartod egy rövid ideig, 1-2 másodpercig, és kijövetelkor legyél minél dinamikusabb. Dinamikával kapcsolatban, súly nélkül például az ugrálások elég jól megterhelik a farizmokat, elég csak a röplabdásokra gondolni. Én annak a híve vagyok, hogy érdemes vegyesen edzeni. Valamikor nehezebb súllyal, valamikor moderáltabbal, valamikor súly nélkül dinamikusan. A többféle terhelés stimuláló. De az igazság az, hogy a genetika sem mindegy. Nekem már akkor is nagy és kerek fenekem volt (vékony derékkal), mielőtt akárcsak súlyra néztem volna.

Szóval összefoglalva, ha megfontolandónak tartod a tanácsomat én azt mondanám, hogy kevesebbszer eddz, hosszabb ideig, változatosan. Fél, de inkább egy óra, bemelegítéssel, nyújtással, heti 2-4 alkalommal, edzés intenzitásától függően.

2022. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!