Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mitől van edzés végén? Ma...

Ez mitől van edzés végén? Ma például teljesen felesleges volt?

Figyelt kérdés

Edzés végén (1,5 órás még akkor is ha 30 másodperces pihenőket tartok sorozatonként) szinte már nem bírom megmozdítani a súlyt, fáj az izmom.


Tudom ez normális dolog, mert edzés végére persze hogy majd megdöglik az ember de én csak kifáradok.


Letelt a másfél óra, bedurranásnak HALVÁNY JELE SINCS (maximum csak az alkarban, vállban, vádliban), és már nem bírok több dolgot csinálni, mert elfáradtam.


Félig olyan természetes edzés utáni fájdalom-fáradtság félig inkább olyan fáradtság mint amikor keveset alszok.


Ez mitől van? Ma is mell-karra edzettem másfél órát és egyáltalán nem volt bedurranás a végén, csak az alkaromba, de ott iszonyatosan.


Semmi más izmom nem durran be SOHA. És + sorozatot sem tudok már csinálni hogy bedurrantsam mert akkor

1. vagy 2-2,5 óráig is eltartana egy edzés

2. túlságosan elfáradok a végére.


Multivitaminom van, étrend is (szálkásító, 1 tskg ch-val). Ha növelném a ch-t már nem lenne meg a heti fél kilós folyamatos fogyásom (1 hónapja szálkásítok)


2014. jan. 8. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem az edzés végére fogsz bedurranni, inkább az eleje felé.
2014. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tökmindegy, ígyse úgyse durranok.
2014. jan. 8. 18:50
 3/8 anonim válasza:

Mióta edzel ?

Ha nemrég kezdted lehet hogy még nincs hozzászokva az izom az edzéshez, ezért érzed hogy inkább elfáradsz a sorozat végére mint hogy az égető fájdalomtól ne tudnál többet csinálni. Nekem is így volt régebben, bár csak "hébe-hóba" edzek egy fél év! kellett hozzá hogy be tudjak durranni.

2014. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kevés ch miatt nem tudsz normálisan bedurranni nem az a lényeg szálkasitaskor hanem hogy ne gyengulj
2014. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
másfél éve edzek. fél évig össze vissza étrend nélkül, 1 éve normálisan, rendbeszedett edzéstervvel és jól kiszámolt étrenddel.
2014. jan. 8. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:

túl nagy súlyokat használsz talán :)nem figyelsz eléggé a negatív szakaszra

pl próbáld ki hogy számolod azokat a másodperceket amik alatt feszül az éppen dolgoztatott izom, 45mp alá ne menj ami azt jelenti hogy 8 ismétlésnél kb 1ism/5-6mp-t kéne össze hozni :) nekem ez bevált

2014. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahol tudok(ma is) ott hosszú negatív szakaszban voltam, de ki tudja mi lehet a gond. remélem egyszer rájövök, mert a bedurranás valami fantasztikus érzés, csak nekem sajnos nagyon ritkán adatik meg. talán a ch a ludas nemtom.
2014. jan. 8. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem nincsen kialakult agy-izom kapcsolatod ha ennyire nem durransz be.

az edzések elején kis súllyal addig végezd az adott gyakorlatot az adott izomcsoportra,amíg konkrétan nem érzed,hogy már ég,a végén feszíts rá és tartsd statikusan feszítve maxig.

így be kell,hogy durranjon.

2014. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!