Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért tartok ezzel is súlyt?

Miért tartok ezzel is súlyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyáron 3 hónapig 1800 és 2000 kalória között ettem, és azt vettem észre, hogy ez egy szintentartó kalória nálam. Nem fogytam és nem is híztam. Vagyis, mivel visszavettem a kalóriát, szénhidrátot, ezért elméletileg 4kg mínusz lett, de ez csak víz volt és talán egy kevés zsír.


Most, hogy rájöttem, kalóriatöbbletben kell lennem (nehezemre esik, mert mindig is kövér voltam, és most az izomépítés a cél), felvittem 2400 kalóriára.

1 hónapja tart ez, és szintén nem változott a súlyom.


Van valami intervallum? Vagy ez hogy működik?


Elszámolni nem számolom el a kalóriákat, mindent jól mérek. Nem probléma, hogy nem nőtt a súlyom, sőt örülök is neki, mert nem a behízás a cél, hanem az izomépítés. :D


19/f, 170cm, 78kg



2022. szept. 4. 12:12
 1/4 anonim válasza:
61%
Kevés kcalt eszel. Én 18/f vagyok 65kg val és 178cm el. Én eszek meg 3000kcal és az is néha kevés.
2022. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
93%
Nagyon függ attól is, hogy mennyire élsz aktív életet és sportolsz, mozogsz mellette. Én 182cm/95kg-val 1800 kalóriával és mellette heti 4-5 edzéssel, heti 3x5km futással heti 1kg-t leadtam. Ha kcal deficitben vagy, akkor is lehet izmot építeni, csak tartsd magasan fehérjét és eddz rendszeresen. Meg azért ne legyen nagyon alacsony kcal, mert akkor meg energiád nem lesz.
2022. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Heti 6 nehéz súlyzós edzés, + minden nap megvan a 10.000 lépés minimum
2022. szept. 4. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap alatt nehéz megmondani mert az izomépítés lassú folyamat. Bár kezdőként ha tényleg jó az edzésterv akár kb. fél kiló izom feljöhetne elvileg, de akkor is több hónap pontosan kimérni mert a testsúly ingadozik. Ránézésre viszont kevésnek tűnik, én emelnék rajta. Rendes kalóriamínuszban pedig nem lesz érdemi izmosodás
2022. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!