Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért fogytam? Ez most teljese...

Miért fogytam? Ez most teljesen magas nekem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


-35kg-al a hátam mögött, ismerem a fogyás menetét, tudom, hogy ez nem lineáris, és azt is tudom, hogy a kalóriadeficit számít.


8 hónap alatt -35kg, kb 1700 kalórián.

Utána izmot kezdtem el építeni, majd 6 hónap kalóriatöbblet után átálltam szintentartásnyi kalóriára, ami megint 6 hónap volt.

Nyáron elhatároztam, hogy 82.5kg a magasságomhoz képest egy kicsit sok még úgy is, hogy rendszeresen eljárok edzeni.


Elkezdtem "szálkásítani" (azért idézőjelben, mert naturál szinten ezek a tömegelés-szálkásítás dolgok értelmezhetetlenek és utálom ezeket a szavakat használni.. :D), 82.5kg-ról nyár alatt ~78,5kg-ra sikerült lemennem.

Mentem volna tovább is, de a súlyom 1800 kalórián sem szeretett volna csökkenni, ennél kevesebbet meg heti 5 edzés mellett nem akartam enni..


Beletörődtem ebbe, majd elhatároztam, hogy izomépítés lesz megint, viszont egy rettentő kevés többletben, hogy kevésbé zsírosodjak (most sem panaszkodom, kb. 13-15% tzsom lehet, de nem a behízás a célom).


A szintentartásnyi kalóriám akkor, amikor szintentartattom, kb. 2300 volt, ezért úgy gondoltam, hogy 2400 kalóriát megcélzom izomépítéshez.


1 hónapig csináltam és átlagban 1 dekát sem ment fel a súlyom, aminek örülök, hisz ez a lassú folyamat a cél. Ekkor 78,5kg voltam.


Múlthéten ráálltam a mérlegre, szintén 78,5kg voltam, ma reggel pedig 77,1kg. A mérleg nem rossz, a család többi tagját is jól méri, elem is friss benne.


Hogy lehet az, hogy mondjuk azt, hogy 1kg-ot sikerült fogynom? 1 hét alatt? Úgy, hogy elméletileg többletben vagyok?


A mozgásom szeptembertől annyit változott, hogy 10.000 lépés minden nap megvan (több is). Eddig nem figyeltem nagyon erre, és pl hétvégén nem léptem szerintem 100nál többet, de most hétvégén is megvan a 10.0000 lépés.

Illetve heti 5 edzés heti 6 edzésem van.


Amire gondolok:

1.: Ez a +1 edzés és az odafigyelés a lépésekre eredményezett ilyen mértékű deficitet.

2.: Eddig is deficitben voltam végig 1 hónapig, amikor nem hittem, hogy deficitben vagyok, csak ez a plusz mozgás dobta meg annyira, hogy kicsit felgyorsítsa, és most mutatta ki, hogy 1kg lement.



2022. szept. 10. 10:15
 1/4 after stroke válasza:
100%
Ha ismerném az étrendedet, azt mondanám, autoimmun folyamat indult be.
2022. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mit takar magába az autoimmun folyamat?


Itt egy napi étrendem:


400g burgonya

100g csirkemell

100g brokkoli


175g rizs (szárazon mérve)

100g csirkemell


zsírszegény túró

valamilyen gyümölcs

magas fehérjetartalmú puding


150g zab

20g fehérjepor

2db tojásfehérje

-----------------

~2400 kalória, ~30g zsír, ~330g szénhidrát, ~175g fehérje

2022. szept. 11. 16:11
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mikor edzel? Ez egy sarkalatos pont, ugyanis a késő délutáni, vagy esti edzés felborítja a cirkadián ritmust, az pedig stresszt okoz a szervezetnek. A stressz alatt szimpatikus idegrendszeri állapotban vagy, abban pedig az agyadon, valamint az izmaidon kívül SEMMI nem működik rendesen. Az emésztésed sem.

A másik gebasz a csirkemell. Egy csirke nem csak mellből áll, baszki! Ha nem eszel zsírt, nem ürül az epe, ha nem ürül az epe megint csak az emésztésed látja kárát. Számolgathatod a kalóriát jobbról-balról, ha nem szívódik fel, csak a töredéke.

2022. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Délután edzek, 3 óra környékén.


A minimum zsír az elméletileg megvan, ami ajánlott.


Az emésztésemmel pedig nincs semmi probléma, az eredmények pedig jönnek.

2022. szept. 12. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!