Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1200-1400 kcal/70-100 g...

Napi 1200-1400 kcal/70-100 g ch-val, heti 5x35-50 perc kardióval miért nem megy gyorsabban a fogyás?

Figyelt kérdés

Augusztus eleje óta megy ez a rendszer, (a kalória és ch számlálás már régebb óta), mégis csak 15 kg-ot sikerült fogynom. Miért? Nagyon nagy súlyról indultam 167 kg-ról. Tudom...

A háziorvosom nem igen partner a kivizsgálásban, pedig szerintem ennél azért sokkal többet kellett volna fogynom. Betartok mindent, megy a mozgás akkor is, ha épp megpusztulok a fáradtságtól... Mi lehet az oka, hogy ennyire lassan fogyok?



2022. dec. 11. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem megy lassan. Nem 4 hónap alatt híztál meg 167 kg-ra, ne is 4 hónap alatt akard leadni.

Ha mégis kivizsgáltatnád magad, akkor endokrinológushoz fordulj (háziorvos tud beutalót írni, vagy ha teheted magán orvos) és/vagy dietetikushoz. A dietetikus nem tud segíteni a kivizsgálásban, viszont tud segíteni a céljaidnak megfelelő érten, életmód kialakításában.

És légy türelmesebb, tök jól haladsz!

2022. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább azon gondolkodtam el ,hogy ez a kalóriamennyiség nem-e kevés mert egy felnőtt embernek alapjába véve szüksége van 1500 kcal-ra és mint említetted te még sportolsz is.
2022. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

167kg voltál, napi 1200-1400 kalória, ez nagyon kevés.


Tekintve, hogy "csak" ennyit fogytál majdnem 4 és fél hónap alatt, szinte 100%-ig biztos vagyok benne, többet eszel, mint 1200-1400 kalória.


Egyébként ez az ütem nem gyors, nem lassú (bár a felesleg nagyságát tekintve valóban lehetne gyorsabb), ez kb. elfogadható.


Heti szinten a testsúlyod 1%-át egészség fogyni.


Én nem agyalnék ezen. Ezt tartsd, ez az ütem jó lesz. Ne siesd el.

2022. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen rendben van a fogyás üteme. Azt viszont ki kellene deríteni, hogy van-e cukorbetegséged ill. ha szedsz rá gyógyszert, akkor az megfelelő-e.
2022. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ki volt az a hülye, aki ekkora súlynál ilyen kevés kalóriát, CH-t javasolt?
2022. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen rendben van a fogyás üteme. Bár én is gyanítanék némi diétahibát. Egy kivizsgálás nem lenne egyébként rossz. Ekkora túlsúllyal egyébként is indokoltnak kellett volna lennie.
2022. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogyásod üteme teljesen rendben van. Az egy nagy kamu, hogy nagyobb súlyról ilyen- olyan könnyen szaladnak a kilók. Nagyon nem . Persze lehet hogy van aki gyorsabban fogy de ez egyáltalán nem törvényszerű. Plusz ilyen súlynál már jócskán esélyes hogy bezavar a hormonrendszer felborulása, anyagcserezavar stb. Nekem mindkettő megvolt.

Én 170 kilóról fogytam 67-re 3 év alatt. Arra emlékszem hogy konkrétan az első 20kg is fél év volt. Tehát nincs semmi baj a fogyásoddal.

Az energiabeviteled viszont hibás. Ennél többet kellene enned. Már csak azért is, mert nagyon be fog lassulni az anyagcseréd, meg is állhat a fogyás, vagy nagyon nehezen fog menni.

Korábbi fogyási kísérleteim során tapasztaltam is ezt.

Plusz idővel ezt a koplalást nagy kínszenvedés lesz fenntartani. Ha pedig nem megy, ( ami abszolut nem meglepő), nagyon gyorsan vissza fogsz hízni, akár többet is mint amit lefogytál.

Én magam is lowcarb étrenden vagyok, ettől jobban érzem magam, viszont már az életmódváltásom kezdetén, és most is több energiát viszek be mint te. A kcal bevitelem 2500 körül van 4 éve + 80-90-95g körül a ch.

Ezzel fogytam le és tartom is a jelenlegi súlyomat. Nyilván nagyobb aktivitás mellett.:)

Nem ajánlom, hogy továbbra is így koplalj. Rengeteg káros és egészségtelen hatása van.

2022. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt mindenkinek! Az alap kivizsgalas(kardiologiai, rakszures, fogorvosi, nagylabor ) rendszeresen megvolt. Egyebkent egeszseges vagyok,nemi verszegenyseget, es vashianyt leszamitva. A tulsuly oka nem lett meg vizsgalva, masok ekkora sulyrol 2x ennyit fogynak. A kaloria bevitelem fixen ennyi, mert mindent merek, es rogzitek. Sosem voltam az a nagyon sovany alkat, de ennyire elhizva sem. Az elmult par evben jottek fel ennyire a kilok,tobbnyire tesztan es kenyeren eltunk. Megegyszer koszonom a valaszt mindenkinek, igyekszem magan uton utana jarni, elvegre is artani nem arthat
2022. dec. 14. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!