Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Félév alatt mennyit lehet...

Félév alatt mennyit lehet fogyni ekkora súlyból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2 hete számolom a kalóriát, nyárra szeretnék fogyni valamennyit, legalább 10kgt, de ennél jóval többet kell majd, csak nem kezdtem bele hamarabb.. tehát

19 éves vagyok, 156cm és 79kg, lány

Úgy tudom, hogy akin több a felesleg az többet tud fogyni az elején(?)

Viszont egyáltalán nem tudom tartani az 1200as kalóriakeretet, valahol azt olvastam nőknél ezt kellene tartani, 1600at viszont tudok, mellette sportolok itthon

Júniusig mennyit tudnék fogyni?


2022. dec. 16. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

De miért akarnád tartani az 1200 keretet? Az koplalás kategória. Ne ilyen női magazinokat olvasgass, azok a fogyás szempontjából semmi normálisat nem írnak.

Amúgy szerintem 15-20 kg reális lehet.

2022. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úristen az de jó lenne😍 köszönöm a választ

És akkor tényleg nem baj, ha 1600at eszek 1 nap? Az nem sok?

2022. dec. 16. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1600-1700 egyébként pont jónak tűnik. Nem lehet pontosan megmondani, mert ez csak egy becslés. Majd meglátod idővel. Ha túl gyorsan fogysz ezzel (hetente a súlyod maximum 1%-át érdemes megcélozni, ennél nagyobb mértékű fogyás túl gyors, és ez is csak a maximum, 0,5% és 1% között teljesen rendben vagy), akkor növelheted, ha túl lassan (nem valószínű), akkor csökkentheted.
2022. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Változó, hogy ki milyen ütemben halad, viszont ezt csak is kizárólag a kalóriadeficit mértékén múlik.

Minél nagyobb a deficit, annál gyorsabb a fogyás.


Viszont, a gyorsabb fogyás nem jelenti azt, hogy az a jobb módszer.


1200 kalória az rettentően kevés, még sport nélkül is, nemhogy sporttal..


Nyugodtan egyél 1600-1800 kalóriát sport mellett. Ha 1600 kalórián nem fogysz (heti fél kg mínusz tökéletes egyébként, de heti 1kg is egészséges ütemnek mondható), akkor inkább a napi aktivitásod növeld, ne pedig a kaján csökkents.

2022. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm , hogy kedvesen, normálisan válaszoltatok, nagyon örülök, hogy nem kell olyan keveset ennem, mert ezekszerint ennyivel is tudok fogyni☺️☺️ mégegyszer köszönöm és ha olvassátok még akkor legyen szép estétek, sziasztok!:)
2022. dec. 16. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1600 teljesen jó. Egymagasak vagyunk, csak nekem már kevesebb a súlyom, viszont ha felszalad rám 1-2 kg, akkor 1500 kcal-val pár hónap alatt el is tűnik az a kis plusz. Szóval az 1200 abszolút indokolatlan.

Az idő egy többtényezős dolog. Vannak stagnálós időszakok, amikor a szervezeted nem fogy, hiába csinálsz mindent jól. Ezek gyakorisága, hossza nyilván befolyásolja, mikorra mennyit adsz le. De ez az első pár hónapra nem jellemző.

2022. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Szép estét neked is:)
2022. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Akik lepontoztak, azok szerint okosabb döntés a már egyébként is kevés kalóriát csökkenteni még kevesebbre? :D Nem egyszerűbb, ha mozgással éri el a deficitet?
2022. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lényeg az, hogy napi 1600 kalóriával is nyárra eléggé jelentős különbséget tudsz elérni, tényleg nem szükséges az 1200-hoz ragaszkodni, azt nem is csoda, ha nem tudod betartani, nem is egészséges csak annyit enni ilyen adatok mellett.
2022. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Ha tudod tartani akkor 10kg többet.
2022. dec. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!