Sokat ettem ma?

Figyelt kérdés

Tudom nem egészséges stb. Nem kell ezt megjegyezni. Ez egy ilyen nap volt.


2 olivás stangli

2x kávé happy kókuszostejjel

májgaluskaleves egy nagy adag

3 töltött marcipános szaloncukor

3 midnight mentolos csoki



Nagyon elszaladt a ló? Ezzel most ronthattam?


2023. jan. 13. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind mennyiség, mind minőség szempontjából nulla. Viszont szerinted mi múlik egyetlen nap étkezésén? A HETI össz-kalóriabevitel és a TARTÓS kalóriadeficit számít, nem egyetlen nap.
2023. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el. Ha minden nap így eszel, akkor "elrontod". De mi az, amit elrontasz, mi a célod? Minél egészségesebb étkezés úgy általában, vagy fogyás, esetleg izomépítés?

Én ma ezt ettem:

Hajnalban: 1 csomag Nógrádi sós pálcika, egy nagy adag almáspite.

Délelőtt: fél doboz jégkrém, fél tábla mogyorós csokoládé.

Délben 100g "egészséges" müzlis 30 gramm fehérjeporral, vízzel (ez rendes esetben a reggelim, csak 70g)

Délután: 1 csomag Nódrádi sós pálcika

Mindjárt vacsora: 150g roston sült hal répával, rizzsel.

még napközben 2 alma.

Este még egy fehérjeszelet lesz.

Elrontottam? Nem, hacsak nem ezt folytatom az elkövetkező napokban is. Tipikusan egyáltalán nem ezeket eszem egy nap, a müzli, a hal+rizs, alma és a fehérjék kivételével.

De előtte rontottam el, mert sokáig túl keveset ettem, most meg összeettem mindenfélét. Optimális? Egyáltalán nem.

Meg kell találni azt az egyensúlyt, ahol a legkevésbé van annak esélye, hogy mindenfélét össze-vissza egyél. Ha hajlamos vagy erre, lehet, hogy szakmai segítségre van szükséget rendbetenni az ételhez való hozzáállásodat, mert egy ilyen nap jelezhet problémát is.

De egyetlen nappal semmit nem lehet "elrontani".

2023. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
éhenhaláshoz is kevés
2023. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez mennyi lehet? 1200 kcal? Nagyrészt haszontalan kalória, és még éhes is voltál egész nap.
2023. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rettentő kevés, már lefordultam volna a székről :D
2023. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Ez nemhogy sok, de kevésnek is tűnik, bár nem tudom, hogy milyen magas és hány kg vagy.


Nincs olyan, hogy egészséges és nem egészséges. Arra figyelj, hogy ne csak ilyen feldolgozott dolgokat egyél, hanem "normális" ételt is.


Figyelj az összetételre, mert ez szinte csak szénhidrát, amivel nincs baj, de fehérje szinte nincs is ezekben..

2023. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
68%
Egy nap az egy nap, semmilyen következménye nem lesz. Viszont ha ennél általában kevesebbet eszel, akkor kérlek fordulj szakértőhöz. Az ilyen gondolkodás egyáltalán nem egészséges. Ezt egyáltalán nem rosszindulatból írom, inkább csak aggaszt, hogy ezt tartod soknak.
2023. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én számolgattam is, és pontosan nem tudom, hogy a midnightos mentolos csoki az micsoda, és a google segítségével sem lettem okosabb, de amúgy nem tűnik vészesnek ez a nap. Ha a csokit nem nézzük, akkor szerintem egy kb. 1000-1100 kalória körül lehet ez, és akkor ugye plusz a csoki. Amúgy csak hogy tudd, ebből kb. 600 csak az olivás stangli. Minőség szempontjából nem éri meg, valószínűleg nem is laktál jól azokkal a péksütikkel, szóval érdemes a péksütikkel vigyázni. De amúgy nem vészes, nyugi. Én 46 kg-t fogytam le összesen, és tudod közben hány "túl sokat ettem" nap volt? Nem ront el 1-1 nap semmit sem.
2023. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nekem ennyitől még korogna a gyomrom, de gondolom lány lehetsz a felsoroltak alapján.
2023. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Nagyon kevés.
2023. jan. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!