Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól gondolom ezt?

Jól gondolom ezt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy napi 10.000 lépésem van átlagban és 2000 kalóriát eszek, ezzel vagyok 500-as deficitben.


Ha az egyik nap 20.000 lépésem lesz, akkor a következő nap, ha nem lépek semennyit, akkor az gyakorlatilag olyan, mintha a következő napon is 10.000 lépésem lett volna és ugyanúgy ehetek 2000 kalóriát, nem?



2023. jan. 13. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem
2023. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg igazad lenne, de sok értelme nincs ilyen módon próbálkozni!

A kalóriadefizit nem egy napra érvényes, hanem hosszabb távon tartósan fenntartott állapot, csak akkor tudsz fogyni

2023. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
12%
Rácz Géza kérdezd meg ő tapasztalt
2023. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy egy nagyon egyszerűsített része annak, hogy kalória be és kiáramlás fogyáshoz vezet. De hidd el, hogy a kis táblázatban amiből leolvasod a termék kalóriatartalmát az első sorból nem véletlen van még lefelé néhány érték megadva.

Persze, kalóriadeficit, hosszú távon, ennyi. Azaz nem attól nem fogsz fogyni ha egy nap nem 10ezret lépsz.

De ha olyat csinálsz a példaadataid alapján, hogy egyik nap 500 kalóriát eszel, akkor a másik nap megeszel 3500-at és ugyanúgy két nap alatt 1000 deficit, elméletben matematikailag igaz. Ne próbáld ki. Legyen fenntartható.

2023. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A sztori az, hogy napi 20000 lépésem van, csütörtökön pihenőnap, nem edzek, ezért itt 30.000 volt (unatkoztam.. :D), és úgy gondoltam, hogy így pénteken elég, ha csak 10000 lepesem lesz.


Egyszeri alkalom volt. A hét többi napja az szokásos, edzés, 20.000 lépés. Csak úgy gondoltam, a pénteki napot megkönnyítem. (Mivel kollégista vagyok, és péntekenként járok haza, így sokkal kevesebb időm van péntekenként)

2023. jan. 14. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az emberi test nem ennyire precíz gépezet, vannak napok amikor több kalóriát használsz fel, máskor kevesebbet.


Ameddig a tendenciában az van, hogy sokat mozogsz, kevesebb kalóriát viszel be, akkor működik a dolog.


Pihenőnap egyébként teljesen normális része az edzésnek, az izmoknak is kell idő picit pihenni.

2023. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!