Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól gondolom ezt kalóriaszámol...

Jól gondolom ezt kalóriaszámolásnál?

Figyelt kérdés

Szóval beírtam kalkulátorokba, hogy mennyi az alap kalóriaszükségletem (BMR), és egyik oldalon 1600 kalória jött ki, másikon 1510. (162 cm vagyok és 79 kg). Számoljunk akkor 1550 kalóriával. Tehát jól értem hogy ennyit használ el a szervezetem ha egész nap csak fekszem?

Ha ma pl megettem 1600 kalóriát, és egész nap nem csináltam semmi mást csak szó szerint csak feküdtem, tv-t néztem, aztán sétáltam 1 órát odakinn amivel mondjuk 200 kalóriát égettem el, akkor az azt jelenti hogy kb 200 kalória deficitben vagyok ma, ergo fogyok egy minimálisat?


2022. febr. 6. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy elkezd a kalóriát számolni, mert azt a Coca-Cola cég találta ki, hogy minden kalória egyforma és csak számolni kell őket, különben mindegy mit eszel iszol: kólát vagy salátát. A rostos ételekben hiába van adott kalória, mert lehet, hogy csak a fele tud felszívódni, míg egy cukrozott szénsavas italból mind felszívódik. Inkább hallgass a bácsira, majd ő lefogyaszt téged, ne félj: https://www.youtube.com/watch?v=EpRrD58Ah3Q (feliratos film)
2022. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából.
2022. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lényegében igen. de egyszerűbb, ha az 1550et felszrozod 1,2vel. az az alap, amin súlyt tartasz. és ha számottevően sportolsz, akkor azt add hozzá, de ha csak munkába mész stb akkor semmit ne adj hozzá
2022. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!