Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mozgás nélkül lehet fogyni?

Mozgás nélkül lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Gondolom igen, de nem leszek aránytalan ahogy fogyok? A mozgás nélkül azt jelenti , hogy nem edzem, de viszont álló munkát végzem boltban árufeltöltés,stb. Igazából már -6kg-nál járok, de felek, ha le is fogyok nem leszek csinos. Jelenleg nem kivitelezhető nálam az edzés, ezért kérdezem.
2023. febr. 1. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
2023. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet. De.
2023. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amit az első linkelt az az én kérdésem. Helló sorstárs :D
2023. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen lehet, sőt, gyakorlatilag fogyásnál pont az lenne a lényeg, hogy úgy lődd be a kalóriád, hogy ne kelljen + mozgást beiktatnod, nehogy az legyen, hogy "Na most 3 órát kardiózok megállás nélkül".


De, ez nem azt jelenti, hogy nem kell mozognod. A mozgás csak egy eszköz arra, hogy pár száz kalóriával jobban deficitben legyél, de elsősorban sosem azért mozogj, mert le akarsz fogyni, hanem mert az egészséges életmódhoz hozzátartozik a mozgás.


"Igazából már -6kg-nál járok, de felek, ha le is fogyok nem leszek csinos. Jelenleg nem kivitelezhető nálam az edzés, ezért kérdezem."


Edzés nélküli fogyásnak sosem vagyok a híve, mert sokszor a végeredmény még rosszabb, mint, amikor kezdted. Sajnos, vagy nem sajnos, de akkor lesz a legjobb az eredmény, ha fogyás mellé súlyzós edzést végzel. (nem kell heti 7x, heti 3 is bőven elég lenne)


Viszont így, hogy nincs időd, legalább arra figyelj oda, hogy heti fél kg-nál több ne menjen le (heti fél kg testzsírnál többet nem vagy képes leadni, ezt már számtalan tanulmány bebizonyította. Ne az legyen a lényeg, hogy tömeget veszíts, hanem, hogy zsírt.), és ügyelj a fehérjebevitelre.

2023. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom jól,hogy lehet fogyni mozgás nélkül is, de engem kifejezetten az érdekel, hogy tónusos leszek e vagy egy plöttyedt “szar”. Súlyzós edzést sosem csináltam. Mindig kardióztam általában. Edzőterembe főképp nincs időm járni és otthon nem tudom hogy álljak neki a súlyzós edzesnek. Bár először be kell szorítanom valahogy a napjaimba.
2023. febr. 2. 21:01
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as, sok olyan fogyast láttam ami mozgás nélkül sikerült és mégis egész jól nézték ki a végére az illetők. Szóval reménykedem, hogy én is arányosan fogyok majd le. És remelem neked is sikerül!☺️

De mindenképp szeretnék alakítani majd a testemen.

2023. febr. 2. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat formas, tonusos csak az izomtol tud lenni az ember. Ezert is szamit fogyasnal az elegendo feherje es mozgas. Meg a testepitok is vesztenek izmot dietaba kemiaval.. egy atlag ember edzes nelkul nyilvan a sokszorosat. Hajlamos az izmot hamarabb lebontani a test mint a zsirt :/
2023. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet, de nem érdemes.
2023. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Súlyzós edzést ne is csinálj mert akkor izmosodni fogsz és nölhet a combod meg a karod hátad. Én úgyfogytam le 53kilórol 44re hogy csak akkor ettem amikor éhes voltam és csak egy keveset nem ettem jól lakásig. Semmi édesség. Se cukrozott üditő semmi. Csak zöld tea vagy víz. És nem tornáztam semmit.
2023. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!