Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak szerintem lehetetlen...

Csak szerintem lehetetlen mozgás nélkül fogyni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy rengetegen fogynak így csak mellette 1300-1400 kcalt eszik de én nem tudom elképzelni hogy pl. 2 hónap múlva lapos lesz a hasam. 8 kg plusz van rajtam ezért írtam 2 hónapot. Tudom hogy a deficit a lényeg. Meg fogyás szempontjából mindegy hogy 1200-at viszek be és nem mozgok mellé vagy 1500-at eszek és lefutok 300 kcalt. Persze a kinézet már más tészta fogyás után :DDD

El tudjátok magyarázni hogy hogyan fogy az ember ha nem mozog? Azt végképp nem értem hogy lesz 90 kgos nőből 50 kilós sovány nő vagy anorexiás úgy hogy 1 lépcsőzésnyit mozog.

16/l


2017. okt. 17. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Még fiatalka vagy, tele életerővel. Így nem is csodálom, hogy így gondolkozik.

Majd ha reggel 8-tól, délután 5-ig dolgozni fogsz, esetleg műszakolsz és gyereket nevelsz, ha ambícióid is vannak és fejlődni, tanulni akarsz akkor pedig végképp zsonglőrködni fogsz az idővel. Egyszerűen nincs annyi óra egy napban, hogy minden amit szeretnék beleférjen!

2017. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

pedig ku>rva egyszerű, neten minden fent van a fogyás biológiai hátteréről. Bár 16 évesen már azért ennyivel tisztában lehetnél.....

Én 14 kilót fogytam úgy,hogy csak akkor kezdtem mozogni,amikor már lement a 14 kg,mivel először a "szálkásítás" volt a lényeg, fogyni pedig nem a mozgástól fogsz,hanem a kalóriadeficittől, bár én nem a kalóriát számoltam,hanem a szénhidrátot.Amikor pedig lefogytam,elkezdtem "izomra" gyúrni,mivel az megint más étkezést igényel.


Úgyhogy fogyni röhögve lehet mozgás nélkül.

Akinek pedig olyan jó a genetikája,mint nekem, hogy a 14 kg mínusztól sem lett plöttyedt, az meg kuncogva.


A mozgás arra jó maximum, hogy a szarabb genetikájúak ne legyenek plöttyedtek,ha fogynak.

2017. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, remélem tisztában vagy vele, hogy a szervezeted, ha megvonod tőle a tápanyagot először az izomzatot kezdi el bontani, a zsír meg marad
2017. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem lehetetlen , de így ésszerű . Így vagyunk kitalálva szükségünk van mozgásra.

Már fél óra intenzív mozgás és megfelelő táplálkozás elég naponta (ezt főleg az 1.nek ajánlom ennyi ideje biztos van)

2017. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, a fogyáshoz csak kalóriadeficit kell.


Természetesen jobb, ha mozog az ember, az egészséghez kell és sokunknak a jó közérzethez, energiaszinthez is. Ezzel együtt anagy fogyásom mozgás nélkül történt, épp eléggé rossz passzban voltam s még sétálni sem volt kedvem s indíttatásom, brrrr. Ez volt életem egyetlen ilyen időszaka, talán azért bírtam ki valahogy. Tizensok kilót fogytam. Volt feleslegem bőven, s ha izmom kevés is, az anyagcserém nem valami lassú, így nem 1200 kcalt ettem, hanem minimum 2000 kcalt s így lassan, de biztosan fogytam. Ez deficitben elkerülhetetlen, így semmi meglepő nincs benne.

Ha valaki kis kalóriaigénnyel akar mozgás nélkül rendesen fogyni, annak tényleg csak a koplalás matrad, ami elég rossz ötlet.

Az anorexiások viszont egy idő után extrémen koplalnak. 1-200 kcallal nem tud nem fogyni az ember. Hiába lassít be a test mindent, hiába alig valami a normál kalóriaigény kevés kilósan, akkor is bomlik az izom és a zsír, ha már az esszenciális szint alatt van az ember, csak éppen akkor már bármikor belehalhat. Mondjuk az anorexiások tipikusan mozognak is, de ha csak ülnek, akkor is fogynak, ha nem esznek, senki sem válik az anorexia miatt fényevővé.

2017. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki találta ki,hogy előbb az izom bomlik le, ez természetesen nem igaz, a testünk nem idióta és öngyilkos hajlamú, épp ellenkezőleg.

Attól még elég nagy butaság mozgás nélkül fogyni, ha fontosak az izmaink. S az szerintem nem szálkásítás, ha nem mozog az ember. Szálkásításkor ugyanúgy kell edzeni, mint tömegeléskor, persze a terhelést inkább csak kezdőként tudjuk fokozni ilyenkor.

Aki izmokat akar, az miért bontja le őket a zsírvesztési fázisban, akármilyen kis mértékben is? Ez nekem értelmetlen.

2017. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de sajnos bomlanak az izmok szírhiány esetén főleg de sokszor annak jelenlétében is kevés cgh mellett mert kell a fehérje az agynak , szerveknek
2017. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
zsír
2017. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

" 2. válaszoló, remélem tisztában vagy vele, hogy a szervezeted, ha megvonod tőle a tápanyagot .."



ki mondta te tök,hogy meg lett vonva bármi is?

Ne magadból indulj ki,meg abból a sok analfabétából,akik nem tudják, mi fán terem a normális étrend.Bár gyakorin vagyok,nem csodálkozom.

2017. okt. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok.

Volt 9 hónap, amikor keményen odafigyeltem az étrendemre, és 1400 kalóriánál nem is ettem többet egészséges kajákból sem, mégsem fogytam semmit.

Na, mozgással egy félév alatt látványos eredményt értem el, pedig akkor a kajára már nem is összpontosítottam annyira.

Egyszerűen minden szervezet más.


22/N

2017. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!