Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Heti 2kg-t lehet fogyni...

Heti 2kg-t lehet fogyni hetente intenzív mozgás nélkül?

Figyelt kérdés
22/f. 97kg- és kb. 165 (max 170) cm vagyok. Rossz a térdem, ezért az intenzív sport nem megy, séták azok okésak. Úgy akarom, hogy fokozatosan lentebb viszem a heti fogyást. Kb. 90-ig heti 2-, aztán olyan 83-ig heti 1.5-, utána pedig heti 1kg fogyás olyan 75-, max 70kg-ig. Kalóriadeficitet számolnék és a szénhidrátot külön nézném, visszaszorítanám. Semmi édesség és pékáru, folyadék pedig csak víz (amúgy is csak azt iszom) és napi 2l minimum. Szerintetek így lehetséges?

2017. márc. 13. 11:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Heti 2kg-t lehet fogyni intenzív mozgás nélkül?
2017. márc. 13. 11:31
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de nem sok ertelme van. Heti 1 kilonal ne fogyj tobbet mert nagyon logni fog a borod a vegen.
2017. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, ezért is akarom a heti 2kg-t max 3-4 hétig, aztán csak 1.5kg stb., ahogyan leírtam. Így sem?
2017. márc. 13. 11:37
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

szerintem ugy is tul drasztikus. erdemesebb realis celokat kituzni.


Amugy ez a "rossz a terdem" valoszinuleg csak kifogas, ill. a sport segithet.

2017. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Beállítottam 1000kcal-t, így heti 1.68kg. Ezt csak 90-ig tartom, aztán csökkentem. Hát bár csak kifogás lenne. 3x ment ki a térdem, az utolsó óta ki sem tudom nyújtani. Fáj és ha ülök, aztán felállok, várnom kell kb. 1 percet, mert beakad és fáj. Most csináltam meg a jogsit, elsősegélyen a befújást is kihagyhattam, annyira szenvedtem a terdepeléssel. Focizni imádtam, de az sem megy már, semmi, max séta. Az viszont elég jól megy a körülményekhez képest,van mikor napi 10km-t megyek ilyen lábbal, persze normál vagy lassú tempóban. Lépcsőzni is csak úgy tudok, hogy az egyik lábamat emelem mindig. Nem értem miért kell megkérdőjelezni, én érzem...
2017. márc. 13. 11:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így hízni fogsz, nem fogyni. 1000 kalória mellett hamar átkapcsolsz majd éhező üzemmódba, és elkezd a szervezeted tartalékolni.

Edd le a BMR-ed + 100 kalóriát. És mozogj is. Gyalogolj sokat. Keress fel egy gyógytornászt, hogy mit sportolhatsz. Van egy csomó mozgásfajta, ami nem terheli a térdet.

2017. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

1000 kaloria baromi keves, nem fogod birni par napnal tovabb.


Azert merult fel bennem ketseg, mert 22 evesen nekem is "rossz volt a terdem" a mozgashianytol, gyakran ugy beallt hogy mozgatni sem birtam, nem tudtam guggolni, futni, allandoan fajt, bedagadt, a dokik meg pingvineztek.


Aztan elkezdtem biciklizni, es az jot tett neki, ez volt 10 eve, most nem faj, futok, sulyzozok, kuzdosportot csinalok... 40 evesen jobb a terdem mint 22 evesen.

2017. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

És ne akard pár hónap alatt leadni sok év felszedett kilóit. Egyrészt nem tudod majd, másrészt a bőrödnek kell idő, hogy alkalmazkodjon.

Heti kb. fél kilós fogyással szépen leadhatsz egy év alatt 25 kilót. Kb. annnyi, amennyit fogyni akarsz.

2017. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék annyira hamar lefogyni, inkább csak hamar szeretnék 90 alá menni, aztán heti 1-1.5kg fogyás. 4 hétig kibírom, elég ha 92-91 leszek, onnan átállok kb. 1500kcal-re fokozatosan. Bírom az 1000kcal-t simán, nem az étel mennyiségével van bajom, hanem hogy hülyeségeket eszem és keveset mozgok. 5 évvel ezelőtt 99-ről indultam, 78-ig mentem le. Egésznap fociztam, ping pongoztam. Aztán a térdem tönkrement. Kb. 85-ig visszamentem, megismerkedtem a jelenlegi baratnőmmel. Ugye randik, kajázások, nem figyeltem oda és szépen lassan visszajött.


Augusztusig le szeretnék menni olyan 75-80-ig, mert esküvőre és keresztőlre is megyek, ezért akarom így kezdeni.

2017. márc. 13. 12:34
 10/11 anonim ***** válasza:
De ha így kezded, tartalékolni fog a szervezeted. Inkább ed le a BMR+100-at, és mozogj mellé.
2017. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!