Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most hirtelen miért híztam...

Most hirtelen miért híztam vissza?

Figyelt kérdés

Jó ideig 70-74 kg között ingadoztam (165 cm magassággal), amikor elkezdtem rendesen számolni a kalóriákat kb. 71 kg voltam. 58 kg-ot állítottam be magamnak célként. Az első két hét teljesen jól ment, 4 napja 68.4 kg-ot mutatott a mérleg, ami szerintem normális érték figyelembe véve, hogy mindig betartottam a kalóriakeretemet (1500 kcal/nap). A kalóriabázis nevű appal számolom a kalóriákat, és igyekeztem minél pontosabb lenni, amit csak tudtam lemértem, mindent felírtam, de néha amikor a család főzött, azt értelemszerűen nem tudtam pontosan megbecsülni, hogy mennyi kcal lehet, így a kalóriabázisba már mások által bevitt ételekkel számoltam (de még így is azt gondolom, hogy kevesebbet sose számoltam mint amennyit valóban ettem). Ennek ellenére ma ráálltam a mérlegre, és most 70.9-et mutatott. Nem értem mi mehetett félre, hogy gyakorlatilag ugyanott vagyok megint, mint ahol kezdtem 2 hete. 6-án jött meg, lehet, hogy ez az oka? Mennyire valószínű, hogy menstruáció közben akár több kilót is hízik az ember? Tényleg nem értem, hogy most mit csináltam rosszul, de kicsit elkeseredtem, félek, hogy sose leszek képes leadni azt a 13 kg-ot.:( Tanácsok?

18/L



2023. febr. 9. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mész szépen lefelé, hosszabb távon kell nézni. Napi szinten ingadozik +-1 kgt kb, ezen kívül amíg össze vissza ettél, további +-1kgt híztál/fogytál, ezért volt a 70-74 közötti +-4kg


Most úgy néz ki, hogy nagyjából konzisztensen eszel, így csak a kikerülhetetlen ingadozás van, tehát 69+-1kg -nál vagy.


Inkább ritkábban mérd magad, vagy ha naponta méred, a heti átlagot nézd. Tudom, nehéz, mert megöl a kíváncsiság, de inkább az, mint hogy a motivációd legyen megölve.


Sok sikert!

2023. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is heti egyszer bőven elég mérni magad. Kettő a centi a mérvadó nem pedig a mérleg. Három, amikor megvan általában több vizet tart vissza a szervezet ezért a mérleg 1-3kgmal is többet mutathat. Ez ilyen. Ne aggódj, ha esetleg többet is ettél volna nem azon az egy-két étkezésen fog múlni
2023. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2023. febr. 9. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mennyire valószínű, hogy menstruáció közben akár több kilót is hízik az ember?"

Persze, én emiatt sose állok rá a mérlegre azokon a napokon, mert 1-2 kilóval mindig többet mutat, ráadásul puffadt is vagyok rendesen :') Hallottam olyanról aki ennél is többet ingadozik amikor menstruál, de lényeg hogy ez egyáltalán ne szegje kedved, teljesen normális.

2023. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, kíváncsiságból ma újra megmértem magam, és most 68.2 kg vagyok:) Valószínűleg tényleg csak a ciklusom zavart be, ez megnyugtatott. Mostantól megfogadom a tanácsot és csak hetente fogok ráállni a mérlegre!
2023. febr. 11. 22:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak így tovább! 😄
2023. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!