Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik esetben égetünk több...

Melyik esetben égetünk több kalóriát, ha melegben edzünk vagy ha ugyanazt az edzést hidegben végezzük?

Figyelt kérdés
2023. febr. 21. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ez egyébként egy érdekes kérdés. Még száz éve olvastam egy tanulmányt, ami azt mérte, hogy a termikus környezetben valójában nincs szignifikáns köze a kalóriafelhasználáshoz, és a hőmérsékleti tényezők elhanyagolhatók, mert az edzés intenzitása határozza meg a kalóriaégetés mértékét, de ezt tényleg száz éve olvastam. Jelenleg nem tudom, hogy mi a szakirodalom álláspontja, de ha lesz időm a héten, akkor utánanézek, mert engem is érdekel.
2023. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2023. febr. 21. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdesz túlmelegedni, akkor a szervezet korlátozza az aktivitásod intenzitását. Szobabiciklit nem leszel képes olyan erőbedobással tekerni, mint rendeset. Szóval nagy melegben szerintem csak alacsonyabb intenzitást fogsz bírni és ezért kisebb lesz az energiafelhasználás is.


Nagy hidegben pedig nem fogod bírni szusszal, kihűlnek a légutak és azért leszel kénytelen lassítani.

2023. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Elmész a Déli sarkra, körbefutod.

Elmész Kizi-Kum , körbefutod.

2023. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!