Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kínai kaja belerondíthat a...

Kínai kaja belerondíthat a fogyókúrámba?

Figyelt kérdés
Fafülgombás csirkét ettem főtt rizzsel. Eléggé nagy adag volt, de olyan finom, hogy megettem az egészet.. Ez bele ronthat a fogyásba?

2023. márc. 1. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha belefért a kalóriakeretedbe, akkor nem, ha nem fért bele, akkor igen. A konkrét számokon múlik, azokat pedig nem írtál. Egyébként egyetlen étkezésen semmi nem múlik. Egyetlen étkezéssel nem tudod elcseszni a hetedet, vagy a komplett fogyókúrádat, nyugi.
2023. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha beleszámoltad tippre a napi kalóriakeretedbe, akkor nem baj. Ha nem számoltad bele, és ha ma esetleg túl sokat vittél be összességében, akkor pedig most na, nem egy napon múlik az egész. Nem rontottál el semmit sem. Ha minden nap ilyesmit eszel, és nem számolod a kalóriáját, akkor az belerondíthat.
2023. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
550 kalória körül számoltam így ránézésre, remélem annyi is volt😅
2023. márc. 1. 18:04
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha talalomra, nagyjabol dietazol akkor ugyis mind1
2023. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Ránézésre hogy tudsz kalóriát számolni?
2023. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszed gyakran akkor nem. Nagyon régóta havi 2 adag kínai kaját eszem ( valamilyen húsos zöldséges szószt, tésztát és lekváros szezámmagos csirkét.

3 év alatt közben megszabadultam egy elég komoly súlyfeleslegtől, 1 éve ezt tartom is. Sosem számolgattam kalóriákat. Egyszerűen odafigyelek arra, hogy mit eszem meg. Nálam alapélelmiszer a rengeteg zöldség, húsfélék, sajt, tojás, olajos magvak.

Tésztaféléket, pékárut, gabonaféléket, krumplit, hüvelyeseket sokkal ritkábban fogyasztok. Gyorskaját, cukros édességeket, fehérlisztes cuccokat pedig még sokkal ritkábban, szigorú mértékkel. Ja és cukros italokat egyáltalán nem iszom.

2023. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is szoktam kínai kaját enni néha, és -50 kg van a hátam mögött. Soha nem hátráltatott. Általában elvitelre szoktam venni a kaját, emiatt itthon van lehetőségem lemérni, és akkor egy kb. kalóriamennyiséget megtippelek. Habár úgy érzem pont a kínai kaja az, ahol a kalóriát kissé nehezebb megtippelni, mert alapból elég zsírosak, a szószok is cukrosak, szóval igazából kitudja, hogy a sok olaj és a cukor mennyi plusz kalóriát jelent. Viszont szerintem amennyiben nem minden nap eszel ilyeneket, akkor nincs probléma. Ha minden nap eszel ilyeneket, azzal az a baj, hogy ugye nyilván nem egészséges, de amúgy is egy pontos kalóriamennyiséget úgy sem tudsz, és aztán kitudja kalóriadeficitben vagy-e valójában. De a lényeg az, hogy ha néha olyan kaját eszel, aminek nem tudod a kalóriaértékét, és esetleg többet viszel be aznap, az nem fogja elrontani a fogyókúrát.
2023. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ha egy nap tulleped a heten (vagy legyen ket hetente egy ilyen cheat day nem lesz semmi baj hidd el) holnap, holnaputan, ... szepen vissza allsz az egeszseges etkezesre es kesz.


enis imadom a kinait de ne besculd le a kajajukat egy olan adag siman van 800 kcal vagy több is, nagyon zsiros, plusz a risz vagy a krumpli, a szoszok...

2023. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
550 kalóriától tuti több volt, de hagyd a faxba, majd holnap folytatod.
2023. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Még egy tipp: amikor nekem becsúszik egy ilyen étkezés, mert pl. a városban voltam és csak így tudtam megoldani, akkor a vacsorát mindig kihagyom, hogy ha sok is volt az ebéd kalóriája, akkor se lépjem át a keretemet.
2023. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!