Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás helyett hízás?

Fogyás helyett hízás?

Figyelt kérdés
1 hónapja számolom a kalóriákat, de ahelyett, hogy fogytam volna, többet mutat a mérleg 2 kilóval. Ez lehet normális vagy elrontok valamit? Nem akarok türelmetlen lenni, csak meglepődtem. (158/61. 1300 kcal)

2023. márc. 14. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy egy hónap alatt 1300 kalórián híztál volna. Valamit nagyon elrontottál a számolásban. Én naponta átlag 2000 kalóriával tartok súlyt, igaz 15 centivel magasabb vagyok nálad, de neked sem szabadna hízni ilyen kevés kalóriától.
2023. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás soha nem lineáris, 2 kiló különbözet pedig se nem hízás, se nem fogyás. Ennyit egy átlagos, egészséges ember testsúlya is ingadozik egyetlen nap alatt (pl. víz, széklet, salak, glikogén, elektrolit, só, stb.) kalóriabeviteltől függetlenül. Majd ha 4-5 kilóval többet mutat a mérleg, akkor kezdj el azon agyalni, hogy mégse vagy kalóriadeficitben.
2023. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
2023. márc. 14. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én edzek végig diéta alatt, így nálam a mérleg nem iránymutató, leginkább a tükör.
2023. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mérlegen való fogyás sosem lineáris, viszont a zsír vesztése mindig az.


Alapvetően nem azért kell mérni magad naponta, mert naponta változik a súlyod, hanem mert naponta ingadozik a víz miatt a súlyod. Emiatt kell naponta mérni, minden reggel, és heti szintre lebontva átlagolni.


1-2kg simán lehet ingadozás is. Tegyük fel, megmérted magad 2 héttel ezelőtt, 60kg voltál. Megmérted magad ma is, és 61kgot mutatott. Ez simán lehet az is, hogy most egy olyan szakaszban vagy, ahol magasabb a súlyod ebben a 2-3 napban a súlyingadozás miatt.


De, azért 2 hónap alatt így belenyúlni nem hinném, hogy véletlen lenne, sőt, ha 2 hónap alatt többet mutat a mérleg, akkor nem voltál deficitben.


Győződj meg arról, hogy biztosan 1300 kalóriát eszel-e. Mert, ha valaki az alapanyagcseréjét eszi meg (ami nálad pont ennyi körülbelül), akkor 100%, hogy deficitben lesz. Valószínűleg elszámolod a kalóriát és ez lehet a gond.

2023. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!