Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 3 hete kezdtem életmódváltásba...

3 hete kezdtem életmódváltásba, viszont nagyon lassan csökken a súlyom. 28 éves vagyok, 162cm, 106kg,6 hete szültem, nem szoptatok. Napi 1450 kalóriát eszek (120gr ch, 144gr protein,40-50gr zsír). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Esetleg aki ért hozzá tudna segíteni mi lehet a probléma? Máskor 1800-1600as kalóriadeficitben már beszokott indulni a fogyás. Heti 2-3 alkalommal próbálok tornázgatni is, már amennyire 2 kicsi mellett lehet

2023. márc. 24. 07:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt még a hormonrendszered nem jött rendbe teljesen, ez bezavarhat valamennyire.

Másrészt 3 hét nem akkora idő, hogy messzemenő következtetéseket lehetne levonni.

Természetes súlyingadozás is van, lehet hogy amikor mérted, előtte több vizet ittál, vagy előző nap pl épp több szénhidrátot vittél be ami vizet köt meg stb. És akkor még a menzesz időszakról nem is beszéltem😂 én pl lazán 3-3,5 kilóval több vagyok ez idő alatt, aztán magától visszaáll. Kíváncsiságból mértem anno meg:) A pillanatnyi testsúly ezer dologtól függ.

Harmadrészt az energiabeviteledet gondold át, hogy ez az 1600-1800 kcal ténylegesen élethosszig mennyire lesz fenttartható. Ugyanis ha lefogysz azt a súlyt meg is kéne tudni tartani...különben semmi értelme nem volt küzdeni a fogyásért. Rendben van, ha fogyni szeretnél, de életmódban gondolkodj! És fokozatosan legyél aktívabb. Az is hozzásegíthet a fogyáshoz, mert energiát hasznàlsz fel, és később a súlyodat is segít majd megtartani. + Az egészségedhez is hozzájárul.

2023. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen oké, hogy most neki álltál, nyílván neked kell érezned mennyire állsz rá fizikailag készen rá, de ha a motiváció megvan, akkor nyugodtan belevághatsz.

Tudom, hog hivatalosan nem ajánlják, a drasztikus időszakos böjtöt szoptatás alatt, de nekem anno ez volt, ami gyorsan, látványos eredményeket hozott, és a szervezetem abszolút jól viselte. Először 16:8-al kezdtem, szóval semmi drasztikus, aztán később a napi teendők mellett már azt vettem észre, hogy napi 1 tápanyaggazdag étkezés is elég volt, egy kis nasival itt ott. Ajánlom, hogy a hormonháztartásod miatt, ne egyél cukros dolgokat, mert az inzulin a többi hormonra is hatással van, viszont a szénhidrtokat se csökkentsd le nagyon, mert akkor nagyon nem lesz fenntartható az étrend. Azok a makrók amiket írsz szerintem rendben vannak!

Egyébként ha most 2 gyereket szoptatsz, akkor úgyis olvadnak majd a kilók, szóval szerintem reális, hogy májusra már bőven 100 alatt légy!

Azt még hozzátenném, hogy nekem nagyon sokat segített mentálisan az, hogy fogytam a terhességem utáni szakaszban. Egyébként is ott a terhesség utáni depresszió, hát még ha szar is az ember önképe és rosszul érzi magát a bőrében... Szóval a self-care nagyon fontos ebben az időszakban.

2023. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem szoptat.
2023. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!