Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérdésem a következő! Miért...

Kérdésem a következő! Miért van az, hogy1 hónap alatt híztam 5 kilót? Vagyis 43 voltam és most vagyok 47. Nem tudom mitől hízok mert ugyan annyit eszek mint eddig. És ezt soktak tartom a 155 cm remhez képest! Amúgy 28 éves nő vagyok.

Figyelt kérdés
Valaki járt már így? Hogyan fogyjak vissza?

2020. máj. 5. 18:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
48 kiló elírtam
2020. máj. 5. 18:22
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Valószínű, hogy kevesebbet mozogtál mint korábban, viszont az étel mennyiségét nem változtattad. Egyensúlyba kellene hozni. Már ha fogyni szeretnél legalábbis, bár szerintem abszolút ideális a súlyod a magasságodhoz.
2020. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A 155 cm-hez a 48 kiló minden, csak nem sok!


Ehhez az korhoz és magassághoz a normál súly 48,1 - 62,5 kg

2020. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézess egy pajzsmirigy hormonszintet. Rám 10 kg+ jött cirka egy ev alatt,kiderült,hogy alulműködöm. Amúgy nem sok a súlyod. De feljebb mehet ha pm beteg vagy és nem kezelik.
2020. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kicsit sem sok a súlyod. 156 cm-hez vagyok 52 kg, bár tény, én 4 éve aktívan sportolok, és ez most sem változott.

Egyébként vizsgáld meg az életviteled. Nem változott-e az étleid minősége, mert kalória és kalória között is van különbség. Nem lett-e észrevétlenül több a nasi, pékáru. Mennyit mozogsz, a korábbihoz képest. Ha kevesebbet, az is lehet ok, ha többet az is, mert izmosodsz.

Ha ezekre brutálisan őszintén nem a válasz, akkor érdemes változtatni az étrendeden, amíg nem tudsz orvoshoz menni kivizsgálásra.

2020. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 Ez nem teljesen igaz.

A fehérjék az izmok, a kötőszövetek, az inak, a csontok, a haj, szőr, bőr szerkezeti elemei (például kreatin, kollagén, elasztin), a hormonok és az enzimek alkotórészei, szerepük van az immunrendszer felépítésében, valamint a különböző transzportfolyamatokban. Biztosítják a folyadék-, és sav-bázis egyensúlyt, fenntartják az érrendszer rugalmasságát, minden sejfal építő elemei.

A telítetlen zsíroknak fontos szerepe van a hormonháztartásban, zsíroldható vitaminok (A, D, K, E) felzsívódásában, koleszterin kontrolláló szerepük is van, illetve a sejtfal képzésben is jelentős a szerepük.

Szénhidrátok elsődleges feladata az energiaszolgáltatás, kis mennyiségben részt vesznek a hormonháztartásban, véralvadásban, a rost pedig a megfelelő bélfóra, emésztésben fontos.

Magyarán némileg kisebb, de nem elhanyagolható szerepük van a szénhidrátoknak, alapvetően jóval kevesebb bevitel mellett is egészséges lehet az ember. Bár ez szervezetfüggő leginkább. Nyilván más az optimális minden tápanyagból egy cukorbetegnek, IR-esnek, PCOS-osnak, köszvényesnek, epebajokkal küzdőnek.

Ellenben a telített zsírsavak nagy része káros koleszterint tartalmaz, egészségtelenek, még ha nem is hízik el tőlük az ember.

2020. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahh, basszus, rossz kérdéshez írtam a válaszomat, bocsánat! (Meghülyült a telefonom...)
2020. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem baj, legalább ezt is megtudtuk, érdekeseket írtál 🙂
2020. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rád fért.
2020. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) 2 gyermekem van és nem azt mondom,hogy anorexiás vagyok hanem megszoktam a 43 kilót sőt talán 40re lefogyni... terhességeim előtt 45kilo voltam és sokkal másabb volt a testfelepitesem mint most. Azért se vagyok magammal kibékülve,megelégedve.
2020. máj. 6. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!