Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Derekam megroppant, valaha...

Derekam megroppant, valaha még fogok tudni súlyokat emelni 28-éves vagyok? Munkahelyi baleset volt a derekammal.

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. Nem egy olyan ismerősöm van, aki súlyzózik. Volt balesete vagy sérve és mostmár megint csinálják. Persze nem azonnal. Fontos a fokozatosság. De amúgy egy orvos tanácsát kérd ki.
2010. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szakszerű a rehabilitáció és nem volt súlyos a sérülésed, akkor valószínű igen.

Persze ugye nem derül ki, hogy csak egy rándulás volt-e vagy súlyosabb.

Ha orvosilag minden ok, akkor utólagosan szoktak gyógytornázni. Ez elég hosszadalmas és ezalatt szót kell fogadni az orvosoknak/gyógytornászoknak. De ha fokozatosan terheled ezt követően, akkor valószínű nem lesz gondod.

A mielőbbi felépülés érdekében (nekem anno csonttörést hozott renbde 6 helyett 4 hét alatt) sok d-vitamin és calcium bevitele jó. Ezek beépüléséhez viszont sok c vitamin is kell. Étkezésedbe iktass minél több tőkehalmájat és Omega3 zsírsavakat.

2010. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem kezdődő porckorong sérvem volt,nem szakadt át.

4 hónap gyógytornával rendbe hoztam magam.Persze nagy súlyokkal már nem fogok guggolni,mint előtte és az edzéstervemet is át kellett alakítanom gerinckímélőre,de a fájdalom teljesen elmúlt.Ha esetleg fájna,végigcsinálom a gyógytornás mozdulatsorokat és teljesen elmúlik.

Munkahelyen is viselhettél volna súlyemelő övet,ha emelgetsz.Én régen is viseltem melóhoz,persze nevettek,meg lemunkakönnyítőztek,aztán az egyik srácnak a belei beleömlöttek a zacskójába emelésnél-heresérv-,utána mindenki kapott egy övet,amit én készségesen 2xeres áron beszereztem.

2010. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Stopka László válasza:

én pl erőemelek, 71 kg vagyok, 20 éves, és 18 évesen sikerült megroppantanom egy porckorongot, de sérvem nem lett hála az égnek.

Csinálj hipernyújtást ha van hozzá pad, vagy ha nincs akkor földön hasalva hátrahajlítást, és erősödni fognak a gerinc menti izmaid, szépen megtámasztják majd és nem fog fájni se.

Kb fél év után újrakeztdem, és most 155kg-val húzok fel :)

Érdekesség hogy a kihagyás után nagyon gyorsan visszafejlődtem :D

Jobbulást!

2010. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!