Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így belefér az egészséges...

Kerdesekkel teli kérdése:

Ez így belefér az egészséges életmódkereteibe?

Figyelt kérdés

Olivaolajon megpiritottam 80g hagymát, 150g csirkemellet, 200g zöldségleves alapot, borsot és delikátot használtam ízesités gyanánt

(+ugye a víz)

Ehetem többször is?

/zöldségleves/



2023. márc. 28. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne férne bele? Miért ne ehetnéd többször? Szerinted egyébként az egészséges életmód egyedül az étkezésen múlik, azon belül is a pirított hagymán és a borson?
2023. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy így az adagok rendben vannak e, illetve azért is merült fel a kérdés, mert ehhez is olaj szükséges

Nagyon nem vagyok még tisztában a dolgokkal, nem rég kezdtem ezt az életmódváltósdit, és még tanulnom kell, hogy hogyan is.

25kg felesleg van rajtam, ettől a súlyfeleslegtől szeretnék megszabadulni..

2023. márc. 28. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"az adagok rendben vannak e"

Mennyi a napi kalóriakereted? Minden adag rendben van, ami belefér a kalóriakeretbe.

"ehhez is olaj szükséges"

És?

2023. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1500kcal
2023. márc. 28. 16:20
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem, ez durvább méreg, mint a cián! Nehogy megedd! A képlete megegyezik a csavarlazítóéval!

Hogy kérdezhetsz ekkora ökörséget?

2023. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez aztán érdemleges válasz volt, nagyon segítőkészek vagytok köszi
2023. márc. 28. 18:51
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges az olivaolaj sütésre. A hő ugyanúgy tönkreteszi, mint bármelyik másikat. Akkor van értelme, ha salátát csinálsz, és öntetnek használod, vagy ilyesmi. Amúgy olajban sütni nyilván nem egészséges, de egy kevés olajat tenni pirításhoz megint más. Nyilván itt a mennyiségre kell figyelni, ne tocsogjon a zsíradékban, amit sütsz, de kb ennyi.
2023. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

A zöldség jó, a hús jó, én pl inkább rendes fűszereket használok de a te dolgod ha delikátot teszel rá.

De olivaolajat ne használd sütésre, nem arra való. Hanem pl salátaöntet részeként hőkezelés nélkül.

Sütéshez inkább egészségesebb a kókuszzsír, de még az állati eredetű zsír is, mint pl az étolaj, vagy az olivaolaj.

2023. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"Sütéshez inkább egészségesebb a kókuszzsír, de még az állati eredetű zsír is, mint pl az étolaj, vagy az olivaolaj"

Mi az, hogy egészségesebb? Mitől egészségesebb? A kókuszzsírnak van a növényi zsírforrások közül az egyik legkiemelkedőbb telített zsírtartalma, ami miatt különösen könnyen képződnek belőle hevítés hatásra transz-zsírsavak. Az állati eredetű zsírok rendszeres fogyasztása pedig mind sütés, mind sütés nélkül az összes vizsgálati anyagban korrelációt mutat a szív- és érrendszeri betegségek, a keringési zavarok, az onkológiai kórképek kialakulása között, úgyhogy pont nem jobb választás egyik sem, mint például a napraforgó olaj. Pont hogy minden dietetikai előírás szerint a nulladik lépésnek az kéne lenni, hogy az állati eredetű telített zsírokat le kéne cserélni minden konyhában, minden háztartásban növényi eredetű többszörösen telítetlen (PUFA) zsírsavakra. Ettől függetlenül abban igazad van, hogy hevítés és sütés szempontjából egyetlen zsír vagy olaj sem ideális egészségügyi szempontból, úgyhogy valóban nem ajánlott minden nap bő olajban sütögetett kajákat zabálni, de abból az alig mérhető olíva olajból, amit a kérdező a hagyma alá spriccelt, abból sok minden nem következik az egészségre nézve. Ennél nagyobb dolgokkal érdemes foglalkozni táplálkozás terén.

2023. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
A zöldségleves alap az mi? Mert ha valami iparilag előállított por, akkor az nem egészséges. Ha te főzöd zöldségekből, akkor jó.
2023. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!