Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek izmot epitek es...

Szerintetek izmot epitek es azert nem fogyok? Mikor indul meg a fogyas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 eve lefogytam 20kilot, osszel viszont feljott ram 5 kilo amit leadnek masik tizzel egyutt meg. 176/81kg 22/L

Januarban elkezdtem ujra deficitben enni 2040 lenne a tartashoz, en 1700korul eszem. Februar kozepere lement 3 kilo, de aztan visszajott ketto. Ugyanis februar kozepen elkezdtem jarni kondiba heti 4x, mindig vannak sulyzos, gepes es cardio reszei is az edzeseknek. Eszrevettem mar hogy nott a popsim, a labamon az izom, karcsubbnak is tunok de nem tudom hogy most azert nem e akar menni lefele a kilo mert nem eleg a deficit vagy mert epp izmot is epitek? Elore is koszi a valaszokat



2023. ápr. 26. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap kezdő edzegetés alatt te nem fogsz 2 kg izmot építeni.

Lehet, hogy minimálisan izmosodtál, de ez a 2-3 kg különbség inkább szimpla természetes súlyingadozás.

2023. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek izmot epitek es azert nem fogyok?"

Semmiképpen. Az izomépítés egy elképesztő nehéz hosszútávú folyamat, ami évek progresszív erőedzésével, emelt fehérjebevitellel és kalóriabevitellel érhető el. A leírásod alapján a konkrét kilókban jelentkező izomszövet épülésének esélye 0%.

2023. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem építesz izmot deficitben (kivéve, ha csoda genetikád van, és 100%-ig mindent tökéletesen csinálsz, illetve mellé szteroidozol), főleg nem nőként.


Nem vagy kalóriadeficitben, ezért nem fogysz.

2023. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Most van az átlag vélemény, amiben biztos vagyok, hogy biológiailag, tudományosan is alá tudják támasztani az előző kommentelők, egyáltalán nem támadom őket, nyugodtan le is lehet szavazni.

De én 3 hónap edzés után ugyanígy híztam mérleg szerint, mint te, viszont minden cuccom lötyögött rajtam. :) Én elhiszem, hogy nem izom, de mégis “kisebb” lettem térfogatban, tömegben meg több.

2023. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem eszel többet, mint gondolod (ez egyébként is simán megtörténhet, de mivel elkezdtél edzeni, még esélyesebb, mert talán éhesebb is vagy úgy általában), akkor nem kell aggódni, ez teljesen normális.

Ez nem zsír, hanem főként víz, az izmaid glikogént tárolnak, ehhez kötődik a víz, ezért látod a mérlegen a változást. Ahogy majd hozzászokik a szervezeted a terheléshez, nem fog annyi glikogént tárolni, jobban elengedi a vizet is. Fektess hangsúlyt a folyadékfogyasztásra és a megfelelő regenerálódásra/alvásra, idővel minden egyensúlyba kerül.

2023. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Igazából azért jöttem, hogy leírjam, amit az 5-ös válaszoló. Nyilván nem lehet rövid idő alatt sok izmot építeni szuri nélkül, de az izom regenerálódáshoz plusz vizet és glikogént köt meg a szervezet az izmokban. Ez normális és szükséges is.

Egyébként nem kell csoda genetika, hogy valaki deficitben izmot építsen. Kicsit túl van ez dimenzionálva. Az izomépítéshez energia kell, ami ha van az emberen zsír, akkor adott. Ha valaki nagyon szálkás, és így akar súlytartó kalórián, vagy enyhe deficitben izmot építeni, akkor nyilván nem fog neki menni, mert nem lesz miből. De egy normál, vagy zsírosabb testnél ez nem nagy varázslat.

2023. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

6#


Deficitben az építHET izmot, aki:

1, teljesen kezdő

2, újrakezdő

3, szteroidot használ

És ezek mellett testépítésre született.


+ mindent be kell tartania, tökéletes étkezés, tökéletes edzés, tökéletes regeneráció.

Szerinted, egy hobbista ezek alapján vajon mennyi izmot épít deficitben? (méghozzá nő, ami még inkább nehezíti a dolgát)

Kezdve onnan, hogy a hobbista sportolók 99%-ának az étkezés,edzés,regeneráció hármas közül legalább 1 nincs a helyén..


Szóval, nem, nincs túl dimenzionálva. 0% esély van arra, hogy NŐKÉNT 3 hónap alatt bármilyen mennyiségű izmot építsen valaki DEFICITBEN.


Ébredjünk fel egy kicsit, és olvassunk tanulmányokat, ahelyett, hogy csak úgy random rámondjuk minden fogyókúrás "megállt a fogyás/nem indul a fogyás" kérdésre, hogy "biztos izmot építettél"..


Izmot építeni meg többletben is nehéz, hosszú ÉVEK munkája.


Ha nem fogysz, akkor nem vagy deficitben, ennyi a titok.

2023. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

"olvassunk tanulmányokat, ahelyett, hogy csak úgy random rámondjuk"


--- olvassunk random tanulmányokat, ahelyett, hogy csak úgy rámondjuk.


fixed it for you.


Leszólod a laikusokat, de szerinted tanulmányokat kellene olvasniuk. Te sem vagy eszednél.

2023. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem. Az izom építés hosszabb távon valósul meg.
2023. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akik lepontoztak (8-as), azok tudják, hogyan kell értelmezni egy tanulmányt vagy találkoztak már ilyennel? Esetleg mind valamilyen releváns szakmában dolgoztok és tanultátok ezt----ez esetben én kérek elnézést.

Annyira unom már ezt az állandó tanulmány-emlegetést, borzasztó szakmaiatlan dolog ilyet ajánlani, pedig aki állandóan ezt hajtogatja, állítólag egyetemet végzett, és a területen dolgozik - mondjuk innen is látszik, hogy csak elméleti síkon, fogalma sincsen milyen lehet emberekkel foglalkozni a való világban. De nyugodtan értsetek inkább vele egyet, és olvassatok tanulmányokat - hatalmas élmény lesz, de legalább önmagában semmi haszna.

2023. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!