Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően csinálni a reverse dietet, azaz a fordított diétát?

Figyelt kérdés

180cm 80kgra sikerült lemennem, 3 hónap alatt -8kg, viszont ezt 1800 kalórián és már ezzel sem fogyok tovább.. Hogyan kellene csinálnom, hogy viszonylag helyre álljon az anyagcserém, és ne egy 150 centis lány kalóriáján éljek tovább? :D Nyilván nem akarom visszaszedni a súlyt.


Hétről hétre emeljem a kalóriát 50-nel? Vagy milyen gyorsaságban szokták ezt? Minél lassabb annál jobb?



2023. máj. 12. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Régebben voltak ilyen megfontolások, de azóta kiderült, hogy igazából teljesen jó, ha azonnal szintentartó kalóriabevitelre állsz rá. Ha ez most neked 1800, akkor annyi, majd ha újra elkezdesz ezzel fogyni, akkor emelheted addig, amíg ismét szintentartó lesz - ezzel kell egy kicsit játszogatni. Herente 50 kalóriát úgysem tudsz emelni, nem érzékelhető mennyiség.
2023. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Ha ez most neked 1800, akkor annyi, majd ha újra elkezdesz ezzel fogyni, akkor emelheted addig, amíg ismét szintentartó lesz"


Ezt nem feltétlen értem. Egy idő után ez az 1800 kalória újra fogyást fog eredményezni? Jelenleg valóban ezzel tartok szinten ezek szerint, de valahogyan csak fel lehet ezt tornázni?

Hogy érjem el, hogy ezzel ismét fogyjak, és emelni tudjam a kalóriát? Bocsi, ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam, de tényleg nem értem amit írtál. :D

2023. máj. 12. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi a szinten tartás akkor ennyi, max. plusz mozgással fogsz tudni több kalóriát bevinni és szinten tartani.
2023. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt akartam mondani, hogy újra fogyni fogsz vele, bocs, ha nem volt egyértelmű. Ha mégsem, akkor elképzelhető, hogy mégsem 1800 az, és ha jól érzed magad, akkor maradj azon a kalórián, amivel se nem hízol, se nem fogysz, bármennyi legyen is az. Bár amíg belövöd ezt, addig elképzelhető valamennyi hízás is. Egyébként az adataiddal 8 kiló 3 hónap alatt nem egy durvaság, akkora alkalmazkodás valószínűleg nem történt, de ez azért ennél lehet bonyolultabb, és így nem lehet megmondani. Mindenesetre ha már 3 hónapja deficitben vagy, akkor mindenképp érdemes tartani egy szünetet.
2023. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csak az az érdekes, hogy heti 5 edzés mellett és napi 20000 lépéssel is 1800 kalóriával tartok akkor szinten ezek szerint..


Valamit nagyon félreszámolhatok ezek alapján, mert ilyen aktivitással ennek közel lehetetlennek kellene lennie. Hát lányok esznek ennyit ha fogyni akarnak..

2023. máj. 12. 20:08
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Emellett az aktivitás mellett az az 1800 inkább 2800 :D
2023. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6# Szeretném én is ezt hinni, és valójában én örülnék a legjobban ha kiderülne, hogy ennyire elszámolom a kalóriát.. :D
2023. máj. 12. 20:45
 8/17 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik pedig, hogyan méred a kajád? Nyersen, vagy főtt/sült/kész állapotban?
2023. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindent nyersen, sütés/főzés előtt, illetve csak vizet iszom.
2023. máj. 12. 21:37
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

A zsiradékokat is rendesen beleszámolod? Azon sokat lehet csúszni. Nagyon fura ilyen kevés kalóriával súlyt tartasz. Mégis mennyi ideje?

Én nőként vagyok 175cm/65 kg, nagyobb fogyás után, és 2300-2400 kcal közt eszek, heti 10-12 óra sport és ülőmunka mellett. + Az utolsó 2kg az utóbbi 2 hónapban ment le.

2023. máj. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!