Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hozzáértők válaszoljanak?

Hozzáértők válaszoljanak?

Figyelt kérdés
Milyen vitaminokat kell szednem az edzéshez. Nagyon tropa a szervezetem, sosem figyeltem oda rá. Személyi edzőhöz megyek,hogy segítsen súlyokkal edzeni, de félek nem fogom bírni, annyira le vagyok amortizálva, kórosan túlsúlyos 158/92
2023. máj. 18. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat kell célzottan pótolni kiegészítők által, amiket a változatos étrended által megsem viszel be szilárd élelmiszerrel, és amiket egy orvosi laborvizsgálat megállapít, mint hiány. Találomra random szedegetni gyenge minőségű, rosszul dozírozott, rosszul felszívódó vitaminkészítményeket pénzkidobás, sőt fiziológiailag kontraproduktív is lehet. Nyilván egy jó minőségű D-vitaminnal, vagy egy Omega-3 zsírsavval nem nagyon lehet mellélőni, de találomra nem szedünk semmit, hiába divat manapság laikus tömegek körében.
2023. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Voltam vérvizsgálaton, de doki nem mondta, hogy vitaminhiányos lennék…
2023. máj. 18. 11:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az általános vérkép nem sokat mondd el az egyén vitaminháztartásáról. Erre speciális és célzott, zömében fizetős laborvizsgálatok vannak. Általános klinikai vérképen más markereket vizsgálnak, nem igazán a vitaminokat.
2023. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, de, ha személyi edzőhöz mész (nem a gyorstalpalón végzetthez, aki annyi mond, hogy ezt csináld, meg se nagyon mutatja aztán szurkol óránként 4-6000-ért), akkor valószínüleg kapsz egy olyan edzésprogramot, amit el fogsz tudni végezni és javulni fogsz hétről, hétre.
2023. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Itt mindenki szakértő.

Ha szakértőt akarsz, menj el orvoshoz és kérdezd meg van-e szükséged valamilyen vitaminra. A személyi edzőt is megkérdezheted, egy fokkal jobb, mint a gyk, de ő meg nem tudhatod, hogy mennyire szakértő. Egy OKJ tanfolyam elvégzésével nem lesz valaki egészségügyi szakember.

2023. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Cink, kálcium, magnézium, hakolaj, fehérje.

Ez már több mint elég.

Rakd rendbe az étrended, ne pazarold a pénzed személyiedzőre.

Egyszer nyilván el lehet menni, de ahhoz, hogy fogyj nem kell edző.

2023. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
C, D vitamin pedig alap kellene, hogy legyen.
2023. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek, mint a 6-os/7-es azok, akikre nem érdemes és nem szabad hallgatni, mert csak általánosságokat mondanak, minden tudás nélkül.
2023. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Azt tudom mondani, amit én szedek, de ez rajtad nem sokat segít. Pajzsmirigy alulműködésem van, nekem emiatt megy a D-vitamin és a szelén, gyengék a térdeim, emiatt szedek kúraszerűen porcerősítőt, és C-vitamint, mert az szerintem alap.
2023. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy kell-e személyi edző, nem volt kérdés. Úgy döntöttem, hogy kell, mert nem tudok hogyan nekikezdeni az edzésnek. Jó személyi edzőt találtam, aki 16 éve ebben dolgozik.
2023. máj. 18. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!