Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Otthoni edzés? mennyire...

Otthoni edzés? mennyire hatásos az otthoni edzés? ha napi szinten csinálom mondjuk egy chloe thing videora? kb 6kg felesleg van rajtam.

Figyelt kérdés

2023. jún. 18. 14:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%

A kettes válaszoló minden ilyen kérdésnél gőzerővel kampányol az otthoni edzős videók ellen, bár nem értem, miért ennyire ellenszenves neki :D


Ha eddig nem edzettél, igenis látsz majd változást a testeden. Nyilván, ha már alapból izmos vagy, jó alakú, akkor a súlyzós edzéssel leszel még jobb, de nem hiszem, hogy neked a célod az lenne, hogy kigyúrd magad. Fogyni szeretnél. Deficit kell. Ha az étkezésben deficitben vagy és emellett heti 3x-4x edzel is Chloe Tingre, mondjuk nem egy db videóra, hanem 3-4re, akkor igen, fogyni fogsz és formásabb is leszel :)

2023. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

"Ha az étkezésben deficitben vagy és emellett heti 3x-4x edzel is Chloe Tingre, mondjuk nem egy db videóra, hanem 3-4re, akkor igen, fogyni fogsz és formásabb is leszel"

És utána mi lesz? Le fog fogyni, hiszen aki kalóriadeficitben van, az fogyni fog, eddig oké, de utána mi következik? Hónapokig/évekig/évtizedekig ki fog YouTube videókra ugrálni heti háromszor-négyszer? Kinek lesz ehhez kedve, humora, motivációja, türelme? Semmi progresszió, semmi fejlődés, semmi eredményorientáltság, semmi mérföldkő, csak ugyanazok az igénytelen 20 min full body workout videók. Vagy nem is baj, ha nem csinálja? Addig kell csak mozogni, amíg lefogy az ember, addig meg mindegy mit? Utána meg le van szarva? Egy egészséges embernél semmi nem indokolja azt, hogy videós fetrengések helyett ne valami igazi sporttevékenységet, igazi mozgásformát, igazi edzésformát válasszon, amit hosszútávon is szívesen űzne, és amiben hosszútávon is tud célokat, progressziót elérni. Így lesz az embernek évekre, évtizedekre része az életének a sport. Ezek a YouTube bohóckodások ideig-óráig fognak csak működni, utána az egyén hamar beleveri a répáját, hogy szépen fejezzem ki magam. Persze nyilván a semminél minden jobb, csak ez egy nagyon rossz hozzáállás, ugyanis ha már te időt és energiát szentelsz arra, hogy mozogj, akkor azt az időt és energiát ölhetnéd valami olyan sportba is, ami megtérül, és ami nem válik kínszenvedéssé egy-két hónap után.

Formásodni pedig biztosan nem fog senki ilyen szaroktól. Bárcsak lenne formásító, izomépítő hatása ezeknek a videóknak. Ha most alaktalan vagy, tónutalan vagy, akkor a kalóriadeficit általi fogyást nyilván hoz pozitív változást az alakod tekintetében, de ténylegesen formásodni, ténylegesen izmosodni nem fogsz 30 perces videós maszatolásoktól. Senki nem írta egy szóval se, hogy gyúrja ki magát, legyen izomkolosszus. Még ha ezt írtuk volna, akkor se így működne a naturál erősport, hogy te gondolsz egyet, aztán kipattintod magad. Mi csak azt mondtuk, hogy igazi mozgásformák felé orientálódjon.

2023. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
utana tartani fogom a sulyt amit elertem, es ennyi.
2023. jún. 19. 09:21
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
És utána már nem fogsz sportolni?
2023. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

#12 nem mindenkinek célja a súlyemelős test. Plusz azzal is van egy határ. Ha azt eléred, akkor mi lesz? Jönnek a szteroidok? Vagy életed végéig fogsz gyúrni heti x alkalommal változás nélkül?

A mozgásnak nem az izmosodás a lényege. Egy kellemes és hasznos mellékhatás, igen. De ha nem élvezed, akkor minek? Én lassan egy évtizede sportolok, néha váltogatom, mit csinálok, de heti 2-4 otthoni torna/futás az alap. Jobb a napom utána, frissebb vagyok, és kellemes érzés, hogy át vannak mozgatva az izmaim. És igen, életem végéig csinálni akarom, vagy legalábbis amíg fizikailag képes vagyok rá. És nem azért, hogy felhőcske legyek a végén. És nem akarom a súlyemelést sem démonizálni, van otthon egy elég korrekt súlyzókészletünk, fekvenyomó padunk, egy készlet kettlebell, tök jó tud lenni, de nem csak ez létezik, és nem csak a duzzadó izmok a lényeg. Ahány ember, annyi cél létezik a mozgásra, de ha nem élvezed, akkor nem is fogod kitartóan csinálni.

2023. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%

"életed végéig fogsz gyúrni heti x alkalommal változás nélkül?"

Ilyen nincs a valóságban, csak nem vagy képben az erősportok edzéselméletével. Mennyit tudsz a progresszív túlterhelés elvéről?

"ha nem élvezed, akkor minek?"

Így van. Ezért nem ajánlom senkinek a YouTube videós ugrálást, mert az senki nem élvezi tovább egy-két hónapnál. Hosszútávon kell gondolkozni. Bármilyen sportág tökéletes választás, ami fejlődés- és célorientált. Senki nem akarja csak a súlyzós edzésre leegyszerűsíteni a képletet.

"nem csak ez létezik, és nem csak a duzzadó izmok a lényeg"

Ki beszélt erről? 😂

2023. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%

Hát én meg a súlyzós edzést utálom, szédülök, rosszul vagyok tőle, akkor is szédülök ha 3 kilóval csinálom, fekve mondjuk nem érzem ezt, de utálni utálom.


Táncolni szeretek. Pamela Reifnek vannak táncolós workoutjai. Na egy valaki mégis van aki ezt szereti és élvezi :D Illetve a zumbát is szeretem, de az is sokak által lenézett mozgásforma.

2023. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
63%
Még van aki bedől annak az elől deszka hátul léc Kloé Fingnek? 🤣
2023. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
#16 szóval szerinted életed végéig izmosodsz, ha növeled a súlyokat? Nincs határ? Kérlek mesélj még :D
2023. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"életed végéig izmosodsz, ha növeled a súlyokat? Nincs határ?"

De van, csak azt a határt a naturál hobbigyúrósok 99 százaléka nem éri el, úgyhogy annyira ne aggódj amiatt a határ miatt, mindig tud kihívást és fejlődést jelenteni számodra a súlyzós edzés, hidd el.

2023. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!