Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Otthoni edzés? mennyire...

Otthoni edzés? mennyire hatásos az otthoni edzés? ha napi szinten csinálom mondjuk egy chloe thing videora? kb 6kg felesleg van rajtam.

Figyelt kérdés

2023. jún. 18. 14:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%
#20 igen, ugyanúgy, ahogy BÁRMILYEN más sport is :D Nem a súlyemelés az atyaúristen, csak egy, a megszámlálhatatlan sportág közül, amit csinálni lehet. Ne akard másnak megszabni, mit élvez, és mit akar csinálni. Vagy hogy milyen céljai legyenek. Az emberek nagy része rohadtul nem is akarja elérni az izmosodási határait.
2023. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%

"Nem súlyemelés az atyaúristen"

Nem is mondta senki.

"Ne akard másnak megszabni, mit élvez, és mit akar csinálni"

Senki nem is akarja. Én csak annyit írtam, hogy azok aránya, akik hónapokon/éveken át is motiváltan és kitartóan ugrálnak YouTube videókra, az nagyjából 1% körüli, ezért célszerű lehet igazi, célorientált mozgásformákat, sportágakat választani inkább.

2023. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
53%

#22 mindenki elkezdi valahol. A legtöbben, ha elkezdik megtapasztalni az edzés előnyeit, akkor elkezdenek kitekintgetni, és belefog másba. Mások meg maradnak ennél. Majd eldönti az adott illető.

Egyébként semmi mást nem mondtál, csak és kizárólag a súlyzós edzést, és hogy az fog kihívást jelenteni... Stb. Miért gondolod, hogy más nem? Az nem baj, ha hobbista gyúrósként stagnálsz, vissza-vissza esel, mert xyz történik az életedben, nincs időd annyit edzeni, de másnál igen? Elég erősen kettős mércéd van. Ha az egyiknél szinten tartani tudsz csak, az baj, a másiknál nem?

Ahogy írtam, minden sportban lehet kihívást találni, ha ezt akarja az ember, igen, az otthoni erősítésben, vagy épp ugrálásban is. Ha meg megunja az ember, keres mást, ez a súlyemelésre is igaz, az is megunható, az akrobatika is, gimnasztika is, foci is, röpi is, bármi. Mindent meg lehet unni, és mindent lehet hosszú évtizedekig is csinálni.

2023. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Az összes eddigi kommentemben leírtam, hogy bármilyen sportág megfelelő, nem kell csak a súlyzós edzésre leegyszerűsíteni a képletet. Szó szerint ezt írtam korábban, úgyhogy nem tudom, kivel és mivel vitatkozva írod ezeket a regényeket, amikben unalmas közhelyeket puffogtatsz, és azokra az érvekre ellenérvelsz, amiket nem állított senki, de ha neked ez jó, akkor hajrá.

Amúgy a súlyemelés egy különálló olimpiai sportág, nem egyenlő a súlyzós edzéssel, úgyhogy nem értem, miért hivatkozol mindig a súlyemelésre.

2023. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
10%
Igazad van, írtál mást "súlyzós edzés, testépítés, erőemelés, street workout, crossfit" bár a street workout-ot leszámítva kb krumpli burgonya mozgáskultúra szempontjából (nyilván vannak különbségek, de nem olyan jelentős, hogy ha az egyikre ráunsz, a másik tovább lendítsen). Viszont elismerem, tényleg leírtad, hogy valami sportágat kell választani, bár én ebben sem értek 100%-osan egyet, hiába csináltam én is így. Nagyon sok ember van, akinek annyi fér bele az idejébe, vagy a pénzkeretébe, hogy akár tanulás, munka, vagy család mellett otthon eddzen. Nem tartom pozitívnak, az erről való lebeszélést. Chloe Ting-et én se szerettem sokáig, de (asszen) az elmúlt fél évben elég rendesen ráállt a haladó edzésekre is. Szóval lehet kihívást találni benne is. De még ha te ezt nem is hiszed: lebeszélni valakit, hogy akármilyen mozgást elkezdjen a legnagyobb hiba. Ha mindenki csak egy ilyen fél órás "bohóckodást" csinálna minden másnap, már jobb helyzetben lenne a népesség fittség terén. A legtöbben pedig akik ide írnak, hogy mozognának valamit, nem fognak elmenni terembe, se sportág választóra, se random belevágni egy sportba. Sokan ráadásul tizenévesek, akiknek egy vasuk sincs kb. De annyi biztos nincs, hogy egész évben bérleteket vásároljanak bárhova. Szóval miért ne erősítsenek otthon akármilyen videóra, ha az számukra a megfizethető, elérhető?
2023. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Ahogy néztem egy 5 hónappal ezelőtti videóját, elég alapnak néz ki. Mármint a csaj mozgása elég kezdőnek tűnik. Ugrál, riszálja a fenekét (ami amúgy persze tetszik:D) Na meg ki sminkel egy edzés vidihez? Nem tudom, hogy a bevezetőt az edzés előtt/után vette-e fel, de az ember izzad, mikor jól kimozogja magát. És én nem örülnék, ha a szemem telemenne a kemikáliával.

De abból a szempontból én is egyetértek, hogy legalább mozgás. Ha ezt csinálja valaki, akkor ezzel is érhet el eredményt. Nem sokat, de mégis.

A férfiak máshogy állnak az ilyen dolgokhoz. Alapból a súlyemelés az egy nagyon felkapott nálunk. Csak az izom. Én is ha választhatok, akkor a súlyzózásnál maradok. Nem futok/kocogok. Nem tornázok. Tudom, hogy ezek is igen jók, de én nem érzem azt, hogy nekem ez kell. Mozgok eleget amúgy is.


Szerintem nézelődj még, vannak más videók is, ahol esetleg valami talán kicsit hozzá értőbb ember csinálja a gyakorlatokat! Pl egy edző, fitnesz oktató vagy ilyesmi. Bár nem tudom, hogy a Chloe T ilyesmi-e. Ha igen, akkor nem szóltam. De valahogy nem látszik rajta. Ő inkább ilyen divatból csinálós youtuber/"celeb". Jól néz ki, a teltebb nők meg istenítik, mert milyen jó alakja van, meg a gyakorlatokat nem tudják megcsinálni. Ja, egy kicsit kövérebb illetőhöz képest tényleg. De szerintem csak vékony/sovány. És egy gyakorlatlan, kezdő valaki, aki már jó ideje nem mozgott, tutira megszenvedi még ezt az edzést is. Én is megérezném, sőt lehet komolyan izomlázas is volnék. Azért, mert nem csinálok ilyen mozdulatokat.

A nagyon kezdőknek (akik már akkor leizzadnak, ha lemennek a boltba, ami 100 méterre van) jó lehet ez a videó. De hamar kinövi az, aki tényleg komolyabb változást akar. A fizikai edzés mellé erősnek kell lenni mentálisan is, plusz még kell a jó étrend is. Na meg nem nagyon kéne dohányozni, alkoholt fogyasztani.

2023. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!