Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinálok rosszul, hogy hízok?

Mit csinálok rosszul, hogy hízok?

Figyelt kérdés

Talán a kérdésem nem jó kategóriában van, és ezért előre bocsánat.

Kb. 2 hónapja cukorbeteg lettem, egyes típusú. A betegség előtt nem nagyon figyeltem az étkezésemre, ittam elég gyakran energiaitalt, gyakran ettem reggelire péksütiket, és nem mozogtam.

Azóta mindenre odafigyelek, nem iszom energiaitalt, és bár kezdő szinten, de eljárok edzeni. 55-56 kg voltam, most 64 vagyok.


Amit ma ettem:

reggel két tojásból rántotta, sok-sok zöldség, és egy fél tk kifli.

Ebéd natúr csirkemell, bulgur és párolt zöldség, a vacsorám két tojásból rántotta, sok saláta, uborka, kevés túró, a tk kifli másik fele.

Nap közben nem nasizok, nem tízóraizok, nem utóvacsorázok, három étkezésem van, és nem értem



2023. júl. 6. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
A lényegről semmit nem írtam, pedig állításod szerint mindenre figyelsz? Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nem hangzik ez soknak, akkor is pár napig számold, hogy ez mennyi kalória. Nyilván a napi 4 tojás, meg az egy kifli az így nem sok, de pl. a csirkemell és a bulgur mennyiségéről nem írtál semmit. A tojás 300-400 kalória lehet, a kifli talán 200. Úgy tudod meg hogy mi a helyzet, ha ténylegesen számolod a kalóriát. Akkor lehet ebből tovább indulni, ha ténylegesen tudod, hogy az összes ital-étel fogyasztásod mennyi kalóriát tesz ki egy nap. A szimpla odafigyelés sokszor nem elég.
2023. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, nagyon az elején vagyok a betegségnek, és orvoshoz csak jövő héten jutok el, a kórházban nem sok minden infóval láttak el, 180 grammos ch diétán vagyok, de az alatt vagyok, az napi 5 étkezésre van lebontva, én háromszor eszek.

Szinte minden étkezésem ilyen, nagyon sok zöldség, csirkemell, semmi rizs, krumpli, tészta, illetve a ch miatt mindig valami teljes kiörlésű.

A mindenre odafigyelek az a betegséggel kapcsolatos, nincsenek csalások, nincs hozzáadott cukor mentes étel/ital, sok zöldséget eszek, lassú felszívódású ch-t

2023. júl. 6. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen betegséggel iszonyat nehéz fogyni, de még súlyt tartani is. Ne szegje kedved, az étkezésed jó, habár kéne minimum 4 (szinten kell tartani a cukrot, nem jó ha ingadozik)

Az is lehet hogy fogsz gyógyszert kapni ami beállítja hogy picit könnyebb legyen fogynod.

Szóval csak így tovább, tars ki és várd a dokit.

Amúgy is iszonyat nehéz fogyni de ha már betegség van mögötte sokkal lassabb és nehezebb

2023. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz néha már a 3 étkezés is, eddig napi 1-2x ettem, most nagyon nehéz, hogy kell reggel is enni meg vacsorázni is. Megvárom, milyen okosságot kapok a diabetológián, sajnos nem értek a kalória számláláshoz, tudom, hogy vannak appok, de ritkán eszem itthon, általában a munkahelyemen szoktam, vagy ha egyetemen vagyok, akkor veszek valahol valamit, főtt ételt, amit nem tudok lemérni, így szemmértékkel "mérem". Természetesen ebbe bele fogok jönni és utána fogok járni mindennek, de sajnos ez a hízás nagyon zavar, főleg hogy az étel, amit megeszek, sokkal kevesebb és minőségibb, mint amit előtte ettem.

Terveztem napi 2 órás kardiót, ezt heti 3-4 alkalommal, és 1-2 alkalommal a súlyzós, "normális" edzést, az vajon segíthet?

2023. júl. 6. 21:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sokat segít az edzés. Ne hagyd abba. Viszont ne akars egyszerre mert bele fogsz őrülni. Eleinte egy kardió egy súlyzós elég és ha megszeretted, beépítetted a napodba és kívánod akkor több.



Az nagyon fontos lenne hogy 3 óránként (max 4) egyél és kis adagokat és ne a napi 1-2 nagy adagot. Azzal tudod kordában tartani a cukrod. No de várj a dokira.

És azt javaslom hogy addig gondolkozz a kérdéseiden és mindent írj fel és mindent kérdezz meg. Azt is amiről azt hinnéd hogy ciki vagy tudnod kéne stb.


(Jómagam 20 év túlsúly után adtam le 30 kilót, közben barátnőm cukorbeteg lett és együtt csináltuk. Neki sokkal sokkal nehezebb volt. Amikor a hormonjai úgy döntöttek, akkor visszahízott (ilyenkor állítottak a gyógyszerén)).

2023. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ja és mindenr csinálj tovább, de most 4-5 napig ne állj mérlegre. Sőt, inkább csak heti 1x. Ne stresszelj ezen, az is hormonális
2023. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

MIndenképpen számold egy ideig a kalóriákat is, mert attól, hoyg elvileg kevesebb CH-t fogyasztasz, még nem lesz a bevitt kalória is automatikusan kevesebb, söt a legtöbb esetben máshol kompenzál a legtöbb s

ember, illetve nem csak a CH számít. Ha végigszámolod, kireöl, hogy ugyan 10-20-30 g-mal kevesebb CH-t fogyasztasz, cserébe párszáz kcal-lal többet, ami a hízást jól indokolja.

2023. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Diabetológián fogják belőni hogy pontosan milyen kezelést fogsz kapni, illetve ott majd segítenek egy jó étrendet összerakni. Minél hamarabb célszerű lett volna elmenni. Nyilván idő kell neked is mire alkalmazkodsz az új helyzethez, kiismered a dolgokat.


+ Gondolom pár évvel lehetsz fiatalabb nálam, majd a jövőben beszélj az orvosoddal az inzulin pumpáról, megkönnyítheti az életed, sokkal nagyobb mozgástered van a étkezésben, illetve kényelmesebb is. Illetve ha van valami kérdésed nyugodtan írj, szívesen segítek.

2023. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Attól, hogy cukorbeteg vagy, még rád is vonatkoznak a kalóriák.

Addig, ameddig nem tudod, hogy mennyi kalóriát viszel be, ez csak mind mind találgatás.


Ismerkedj meg a kalóriaszámlálással (egyáltalán nem bonyolult).


Bár, 2 hónap alatt +10kg az több, mint napi 1000 kalóriás többlet, ez rengeteg.


Kezdj el kalóriát számolni, mert simán benne van, hogy elszámolod a dolgokat.

2023. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!