Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinálok rosszul, hogy hízok?

Mit csinálok rosszul, hogy hízok?

Figyelt kérdés

Egy hónapja heti hét napból hatot tornázok fél-egy órát, amennyit bírok, mellette sokat sétálok. Csak akkor eszem cukrot ha rosszul vagyok. Egyébként gyümölcsöt meg zabkását. Napi 1400-1700 kcal- eszem amiből lejön a mozgás így napi 1200-1400 kcal-ra szokott kijönni.

Ehhez képes hízom és egyre vastagabb a derekam.

Az a baj, hogy nem tudok kevesebbet enni, mert így is sokszor elkap a rosszullét, nem kapok levegőt, nem bírok emelni nehéz dolgokat, ájulás közeli állapotot érzek.

Életem nyaralására készülök évek óta gyűjtök rá és most dagadtan megyek és ilyen rossz fizikai állapotban, el kell, hogy fogadjam? Még egy hónap van az útig...



2019. febr. 27. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Orvosnál voltál?

Elég intenzív az a torna? Erősíteni biztos jó, de tornázással nem biztos, hogy sok plusz energiát elhasználsz.

Az, hogy rosszul vagy, az étrended rossz összeállításától is lehet.


Egy hónap alatt biztosan nem lehet nagy eredményt elérni. De ne a nyaralás miatt akarj lefogyni! Az egészséged az igazi tét. (Ha amúgy normális az alkatod, és divat-anorexiásnak akarsz kinézni, akkor meg még inkább az egészséged a tét, csak a másik irányból nézve.)

2019. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát igazábol kerűlni kell a kaloriás ételeket",De ha rósszul érzed magad,ha nem eszel,Akkór menny el órvóshoz,mert ez nem helyes,Azon kivűl gyors az anyagcseréd,Nekem is igen)-kb:egy hét alatt hizok 5 kilót,De én sportolók,és tömegelek ugy hogy ennek igazábol örűlök.) De a te esetedben is ez van,-gyors anyagcsere.
2019. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Persze, nem a nyaralás a lényeg, hanem, hogy egészséges legyek, csak most még komolyabban vettem, hogy igyekszem, mert van konkrét dátum és cél...nekem ez szokott segíteni.

A pajzsmirigyemmel vannak problémák... de már voltam orvosnál és kezelik. Ettől még nem indult meg a fogyás... és nem akarom elfogadni, hogy akármit teszek nem alakíthatom a testem olyanná, amit szeretni tudok.

Nem lenne sokról szó, egy 5 kg és én már jól érezném magam a bőrömben. Tudom mert voltam ilyen és én voltam a legboldogabb... és egyáltalán nem voltam gebe..

Sajnos a nagyobb probléma pont az, hogy fizikailag nem vagyok jól, sokszor gyenge vagyok és a vérnoymásom és a pulzusom sem az igazi... de ez már egy lassan 7 éve húzódó probléma és már 5 orvosnál voltam, de senki nem tudott segíteni...

2019. febr. 27. 15:55
 4/22 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"Csak akkor eszem cukrot ha rosszul vagyok. Egyébként gyümölcsöt meg zabkását."


A gyümölcsben cukor van. Ha zabkásán élsz, miért csodálkozol, hogy erőtlen vagy? Egyél normálisan, a megfelelő makrotápanyagokat vidd be a szervezetedbe a megfelelő mennyiségben és akkor nem leszel rosszul és megfelelő lesz a testsúlyod.

2019. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. A gyümölcsöt meg zabkását úgy értettem mint édesség. Ezek azok amit megengedek magamnak mint édesség. Természetesen nem ezt eszem állandóan...
2019. febr. 27. 16:32
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem túl változatosan eszel. Ezért is simán lehetsz rosszul, amitől meg cukrot eszel.

A zabkása se mindegy, milyen, nagyrésze full cukor a boltban kapható tasakosaknak.

Egy jó lerendez kellene követned, meg persze elmenni dokihoz egy általános vizsgálatra, hogy minden oké-e.

2019. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

*jó étrendet


Illetve a torna lehet nem elég intenzív a szervezetednek. Vagy nem jól mozgatod meg magad.

2019. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Tehát nem zabkásán élek, hanem: tojás, teljes kirölésű kenyér, sok-sok zöldség, natúr hús, rizs, krumpli, joghurt, tej.

De hogy létezik, hogy ez a tornázás nem elég a testemnek, ha közben rosszul leszek, mert úgy érzem nem bírom, mert nem kapok levegőt, felpörög a szívem, majd kiugrik és közben majdnem elájulok. Én úgy érzem ez pont attól van, hogy túl sok a szervezetemnek... Pedig nem kéne, hogy az legyen napi fél-egy óra kis torna...

2019. febr. 27. 16:39
 9/22 anonim ***** válasza:

Egy komplex hormonális rendszerbe egy ponton beavatkozni nem lehet. A pajzsmirigy problémád pont elég ok lehet a hízásra. Arosszullét utalhat cukorbetegségre is mintegy húsz másik problémán kívül.

De az is lehet, hogy nem hízol semmit, csak testképzavarod van, azaz nem a tényeket látod a tükörben. Az endokrinológussal beszéld meg, esetleg kérj dietetikussal és/vagy pszichológussal konzultációt is.

2019. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szervezetednek nem megfelelő ez a mozgási forma.

Egyedül kezdted el csak úgy? Fokozatosan szoktattad hozzá a mindennapi intenzív mozgáshoz a szervezeted? Helyesen csinálod a gyakorlatokat?

Elkezdeni érdemes szakemberrel, aki étkezési tanácsokat is tud adni. Utána már egyedül is menni fog.

2019. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!