Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 5 nap alacsony kalóriás...

5 nap alacsony kalóriás étrendtől hízékony leszek?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy a koplalós diéták hízékonyságot okoznak, vagyis amint elkezdesz normálisan enni, még jobban hízol majd, vagyis gyorsabban, mert beáll tartalék üzemmódra a szervezeted.

Na most, ha valaki beteg, menstruál, lelki válságban van stb és egy 5 napig alig eszik mondjuk 500kcalt, akkor velük is ugyanez történik, hogy utána kb minden falattól csak híznak?


2023. aug. 19. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Ez az egész fogyás-hízás dolog nagyon szervezetfüggő. Ezért is van az, hogy ha van egy hasonló kérdés, az ember csak a saját szervezetéről tud mesélni, hogy kinek hogyan sikerült fogynia, mert mindenki máshogy reagál. Pont, mint egy oltásnál vagy egy gyógyszernél.


Én 150 kiló voltam és 177 centi magas vagyok. Az utóbbi időkben elégedetlen voltam magammal, kiiktattam a kenyeret az étrendemből és a sertéshúst. Pár hétre rá a sajtot és a tejtermékeket. Teljesen laikusként álltam a dolgokhoz, de egyértelmű volt számomra, hogy azokat az ételeket kell kiiktatnom, amelyek magas kalóriatartalmúak. Én a többször keveset enni alapon folytattam ezt a furcsa diétát és fogalmam sem volt róla, hogy sikeres leszek-e. Csak akkor ettem, ha már nagyon éhes voltam és nem többet, mint ami elmulasztotta azt az éhséget. Most 77 kiló vagyok és 8 hónapja csinálom, de még mindig érzem ,hogy ingadozom. Egyszer 72 vagyok, egyszer 80, de baromi gyors az anyagcserém és pár nap alatt is akár fél kilót is fogyok, mert a diéta alatt egyszerűen elfelejtek enni és csak akkor jut eszembe, ha már nagyon éhes vagyok. Persze félig fizikai munkát végzek, amely ebben az esetben szintén jól jön, hiszen nem hagy eltunyulni.


Azt mondom ,hogy változtass az étkzésen és folyamatosan vond ki a magas zsírtartalmú ételeket, ha úgy érzed megvagy, utána foglalkozz a sporttal, esetleg munka mellett, ha nem fizikait végzel, de ne izomépítéssel ,hanem kardioval foglalkozz. Kerékpározz, az sokat segít, egy ideig én is csináltam.

2023. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit hozzáfűznék, hogy a hirtelen fogyás nagyon ijesztő tud lenni. Én nagyon megijedtem és majdnem visszaálltam, mert úgy éreztem, mintha fizikailag is mennék össze, én egy kicsit erőtlen is voltam, de ennek nem kéne gátolnia. Attól is függ, mennyit akarsz fogyni.
2023. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan, hogy betegség miatt valami 3 kiló lement rólam néhány nap alatt, és utána csak kb a fele jött vissza. Nem kezdtem el brutál mód hízni. De azt a pár napot az ellenségemnek se kívánom.
2023. aug. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amint visszatersz normalisr, par napig biztosan. 5 naptol hosszutavon valoszinuleg nem.


Viszont 5 naptol is lehet pl vitaminhianyod

2023. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!