Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges hogy attól nem...

Lehetséges hogy attól nem fogyok mert túl alacsony a kalóriabevitelem?

Figyelt kérdés
165cm vagyok es 61kg, evészavarom van sajnos közel egy éve de próbálok rendbe jönni. 1100 kalóriáról emeltem 1300-1400 közé, de valakik szerint még ez is kevés és növelnem kéne még. Lehetséges hogy túl keveset eszek és ezért nem fogyok? Heti 3szor van súlyzós edzésem, es 1-2szer kardióm.

2022. nov. 25. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fogysz, mert kalóriadeficitben vagy? Nem, ez az állítás így nem lehetséges. Hízhatsz vagy stagnálhatsz kalóriadeficitben, de annak nem a kalóriamennyiség lesz az oka, hanem valami más.
2022. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kalória bevitel mellett legfeljebb akkor nem fogynál, ha előtte hosszabb ideig fele ennyit ettél volna. Biztos, hogy jól számolod? Pajzsmirigy, egyéb hormonok rendben vannak, vizsgálták mostanában?
2022. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges hogy túl keveset eszek és ezért nem fogyok?"

Ha lehetséges lenne, akkor nem létezne az éhhalál. Ha nem fogysz, akkor az azért van, mert nem vagy TARTÓS kalóriadeficitben. Elcsúszik a számolás, vagy nem vagy konzisztens, nem tudhatjuk.

2022. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mármint fogytam már 8kgt, leginkább centikben latszik mint súlyban, de most egy ideje a 61kg nem megy lejjebb, mitől állhatott meg a fogyásom? Lehet hogy mar csak formásodni, vagy izmosodnom kéne? Ahhoz több kalóriát kéne bevinném? Vagy még mindig probáljak fogyni?
2022. nov. 25. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Hova akarsz te fogyni 165cm és 61kgsan?
2022. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a fogyás soha nem lineáris. Teljesen normális, ha vannak időszakok, amikor a deficit ellenére is stagnál a súlyod. Ennyi edzés mellett pedig simán ehetnél többet, akkor is deficitben lennél, de legalább normálisan lenne erőd edzeni.
2022. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Jó duma ez az "azért nem fogysz, mert annyira keveset eszel", én is rendszeresen látom itt. De ez azért nem így működik. Ha folyamatosan kalóriadeficitben vagy, akkor fogysz, csak nem mindig ugyanolyan mértékben. Ha nagyon nem megy le semmi, akkor vizsgáltasd ki magad. Rajtam is volt 6 kiló plusz, ami hónapokon keresztül nem ment le, vagy ha lement, visszajött. És kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködés miatt. Kaptam rá gyógyszert, és le is ment hamar a 6 kiló.
2022. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Ami Pl. Nalam anno hiba volt hogy a testem elkezdett panikolni, raktarozni mert hirtelen kezdtem Kb semmit enni...

Van benne igazsag hogy annak sincs ertelem ha nagyon keveset eszel mert az Jojo sulyt hoz csak... Lemegy hirtelen majd stagnal es vissza Jon.

2022. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mért akarsz fogyni? Tökéletes súlyod van! Pszichológusért ordítasz! Nem a súlyodban van a boldogtalanságod oka, lefogyva is boldogtalan lennél, meg még súlyos beteg is. Pszichológussal hozd rendbe az életedet!
2022. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

“Ami Pl. Nalam anno hiba volt hogy a testem elkezdett panikolni, raktarozni mert hirtelen kezdtem Kb semmit enni.”


Nem raktározik a szervezet, ez akkora baromság mint az h ha este 6 után nem eszel akkor fogyni fogsz.

2022. nov. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!