Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kérhetnék pár nagyon egyszerűe...

Kérhetnék pár nagyon egyszerűen(!) elkészíthető alacsonykalóriás / diétás ételt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy konyhatündér, időm sincs nagyon, csak mostanában elkezdtem kicsit odafigyelni és számolni a kalóriákat. Van egy telefonos program a kalóriabázis amibe mindig naplózom mit eszek és ő számolja a kalóriát meg a zsír, fehérje, szénhidrát bevitelt

Reggelire sparban kapható ízesített zabkását szoktam vagy 2 tükörtojás.

Ebédre hétköznapokon a melóba teletáltól hozatok és azért figyelem ott is, hogy alacsony legyen a kalória.

Vacsorára meg sparban kapható csomagolt purpur kenyér csirkemellsonkával paprika,paradiocsom.

Az ebéd változatos de a reggeli meg a vacsorát azt már nagyon unom. Van még valami tipp ami ilyen egyszerűen összedobható, semmi különlegesség csak hétköznapi alapanyagok és egy konyhakontár férfi is összehozza? :)



2023. jún. 4. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

veszel egy 200 grammos előre csomagolt salátakeveréket, és

1. beleaprítasz 100 gr feta sajtot

2. beleaprítasz 2-3 főtt tojást

3. ráborítasz egy lecsepegtetett tonhalkonzervet

4. serpenyőben kisütsz 2 szelet csirkemellilét, és megeszed hozzá

5. serpenyőben kisütsz 1 szelet lazacot/tonhalat/más halat, és megeszed hozzá.

Öntetnek vagy olivaolaj+citromlé, vagy joghurt+fűszerek

Én szinte mindig ezt vacsorázom valamelyiket! Nagyon finom!

2023. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább a kalóriakereted miatt aggódom.


Reggelire 2db tükörtojás kb. 300 kalória a zsíradékot beleszámítva.


Ebédre szintén alacsony kalória? Azt is 300-500 közé tippelném.


Vacsora gondolom 1-2 szelet purpur kenyér, 3-4 db sonka, a zöldség meg elhanyagolható mennyiségű kalória.


Szerintem ez összesen alig érheti el az 1200 kalóriát... Nem tudom mi a napi aktivitásod, de azt biztos, hogy BMR alatt tilos enni.

2023. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. 2. válaszolónak: A bevitellel nincs baj, mert 2200 a max amit bevihetek kb 1800-2000 között szokott lenni. A fehérjelére is figyelek, mert heti 3 crossfit melett nem szeretném ha az izmom fogyna. Mellette autószerelő vagyok igy aktív vagyok fizikailag.
2023. jún. 4. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő tele van jó receptekkel, ami sport mellé kiváló


[link]

2023. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen párolt zöldség + csirkemell.

Vifon Tasakos levesek

Spenótos Tejszínes tészta (Teljes kiörlésű tészta)

Tortillalap (Megtöltöd bármivel amit szeretsz és nem zsíros.) Lehet belőle ilyen 1-2 perces pizzát is csinálni, sonkával meg light sajttal.

2023. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bemész a vasedénybe, és veszel egy másfél literes Simax jénai üvegtálat (fedővel, benne lesz a dobozban). Ezzel nagyon egyszerűen készíthetsz párolt zöldséget. Mirelit zöldségből jó bele a zöldbab, répa-brokkoli-karfiol keverék, kelbimbó (próbáld ki egyszer, ma már nem keserűek, mint gyerekkorunkban). Frissből a sárgarépa, cukkini, karfiol, brokkoli. Vegyesen is lehet.


Bő fél kiló zöldség fér bele, erre rászórsz fél teáskanál vegetát, ráöntesz 1 ek. étolajat (érdemes rendesen evőkanállal mérni, nekem van a tűzhely mellett egy bögrében kanál csak az olajhoz). Fedőt rá, jól összerázod, és berakod a mikróba 10 percre. Ha nem elég puha, még 5 perc. Ki kell tapasztalni, a répának több kell, a cukkininek kevesebb. Ha nem ízlik elsőre, próbáld meg kicsit több sóval.


Az alján keletkezik lé, azt másik ételbe szoktam beleönteni, levesbe, főzelékbe.

2023. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!