Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezek után mit gondoljak a...

Ezek után mit gondoljak a kalóriaszámolgatásról? Szemfényvesztés az egész?

Figyelt kérdés
Átlagos testalkatom van, 33(F) évesen 174 cm magas, és 173 kiló. Van némi izom, és némi zsír is rajtam, arányaiban inkább több talán az izom, és sokszor kísérletezgettem fogyással, izomépítéssel, de amire ennyi év tapasztalata után rájöttem, az a következő: A szervezetem abszolút beállt erre a 73 kilóra. Voltam ennél sokkal több, és sokkal kevesebb is életemben, de ezt az állapotot valahogy most stabilizálni tudtam, mentálisan is, és talán ez az a súly, amiben a legjobban érzi magát a testem. És kis túlzással azt mondom, bármit teszek, ennyi maradok a nagy minta alapján. Ha koplalok három hetet, természetesen le tudok menni 70 alá, de az ripsz-ropsz visszajön, ha utána normálisan eszek. Ugyan így, ha ünnepek és nyaralások idején hasrepedésik eszem magam minden nap, már fizikai fájdalmam van, annyit zabálok, és felkúszok mondjuk 77 kilóra, utána is különösebb odafigyelés nélkül néhány hét alatt visszamegyek a szokásos 73 kilómra, teljesen mindegy, mit teszek vagy mit nem. Egyszerűen az a helyzet, hogy ha 73 kiló alatt vagyok, és alig eszek, akkor alig járok WC-re. Ha pedig túleszem magam, akkor a szervezetem egyszerűen kisöpri magából a felesleget. Ha teleeszem magam mindenféle édességgel, akkor annyi a változás, hogy sűrűbben járok WC-re. Tehát, ha egy nap megeszek 2000 kalóriát, ami kevesebb, mint ami a napi szükségletem, akkor annak a szervezet minden molekuláját felhasználja, és nem kell WC-re mennem akár napokig se. Ha meg mondjuk elkattanok, és megeszek 7000 kalóriát egy nap, akkor irány a WC, és trónolás fesztivál várható a következő időszakban. A súlyom meg ugyan annyi marad, 73 kiló. Ez csak akkor változik, ha tudatosan és hosszú távon koplalok, vagy zabálok. De ahhoz tényleg olyan szinten kell koplalnom hetekig, hogy már az ájulás szélén legyek, vagy olyan szinten kell falnom, hogy az már fizikai fájdalom legyen, és szó szerint fulladozzak. Akkor ezek után mi a végső konklúzió? Van értelme számolgatni a kalóriát, vagy a szervezet majd eldönti úgyis, milyen testsúllyal érzi jól magát, és azt magától szabályozza? Vagy ez a dolog fejben dől el? Nem akarok se hízni, se fogyni, és a test engedelmeskedik az akaratomnak?

2023. szept. 11. 16:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

[link]

A belinkelt cikkben minden kérdésedre választ és cáfolatot kapsz.

2023. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Az a konklúzió, hogy az ilyen kb számolgatás, meg az ideig-óráig tartó koplalás egyike sem vezet semmilyen eredményre. Meg az, hogy egy hosszúhétvége alatt minimális mértékben lehet hízni.


Azért konvergálsz a 73 kilóhoz, mert a szokásos kalóriabeviteled ennek a tömegnek a fenntartásához elegendő. Ha két hétig pontosan számonád, hogy mennyit eszel, és utána azon mondjuk 10%-ot csökkentenél, és ezt fenntartanád hónapokig, akkor fogynál. A háromhetes koplalásnak nyilván nincs tartós eredménye, nagyrészt csak vizet vesztesz, minimális zsírt.


De ha te 73 kilóval érzed jól magad, akkor ez teljesen jó így, ahogy van. Ha változtatni szeretnél, akkor ne győzködd magad, hogy biztos nem fog menni, a fizika törvényeit még senkinek sem sikerült megszegni.

2023. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2-es, de ha így nézzük, akkor a másik oldalon se kellene működnie ennek. Úgy értve, ne várjak csodát három hétnyi koplalástól.

Akkor ezek szerint hízást se szabad várni három hétnyi zabálástól? Ha három hét olyan bagatell időszámítás, akkor együk tele magunkat bátran hetekig, úgysincs foganatja. Így megint ott tartunk, hogy felesleges kalóriákat számolgatni rövid, és középhosszú távon, csak akkor, ha sok hónapra, vagy évekre tervezünk.

Nem arról van szó, hogy annyira nagyon változtatni akarnék dolgokon. Egyszerűen csak rájöttem, hogy indokolatlanul sokat kell ahhoz nettem, hogy fogyjak, vagy indokolatlanul sokat kell ahhoz zabálnom, hogy hízzak. Azon belül egy iszonyatosan nagy skálán mozogva semmi nem történik. Tehát, ha egy éven át eszek csokit, csipszet, pizzát, meg mindet, mondjuk napi 4000 kalóriát letorkolok, 73 kiló maradok, csak sűrűn kell WC-re járnom. Ha megvonok magamtól minden élvezetet, kevesebbet eszek, mint amennyi energiát felhasználok, napi 2000 kalóriával tengődök egy éven át, akkor is 73 kiló maradok, csak alig járok WC-re. Én erről beszéltem. Akkor mi értelme számolgatni? Erről a 73 kilóról csak akkor tudok elmozdulni, ha drasztikusan változtatok. Mondjuk lemegyek napi 1000 kalóriára, vagy felmegyek napi 7000-re.

A végső igazság szerintem, hogy minden szervezet más.

2023. szept. 11. 17:08
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

"Így megint ott tartunk, hogy felesleges kalóriákat számolgatni rövid, és középhosszú távon, csak akkor, ha sok hónapra, vagy évekre tervezünk."


Ez így van. Pár hét az semmi. Heti fél kilónál több fogyást a te súlyodnál tervezni nem érdemes, de inkább heti negyed kiló. A normál testsúlyingadozás miatt ez csak két-három hónap után fog egyáltalán látszani a mérlegen.


"Tehát, ha egy éven át eszek csokit, csipszet, pizzát, meg mindet, mondjuk napi 4000 kalóriát letorkolok, 73 kiló maradok, csak sűrűn kell WC-re járnom. Ha megvonok magamtól minden élvezetet, kevesebbet eszek, mint amennyi energiát felhasználok, napi 2000 kalóriával tengődök egy éven át, akkor is 73 kiló maradok, csak alig járok WC-re. Én erről beszéltem."


Szerintem tévedsz. Ha tényleg hónapokig napi 4000 kalóriát vinnél be, és nem mozognál a szokásosnál többet, jelentősen híznál. Mondjuk havi 3 kilót legalább. De ha csak érzésre viszel be ennyit, akkor nem, mert a szervezet leszabályoz, érzékeli, hogy több lett a zsír és egyszerűen kevésbé leszel éhes, meg kevésbé tömény kajákat lesz kedved enni, tehát nem lesz meg a 4000 kcal. 1 kg hízáshoz kb. 9000 kcal többlet kell. Egy hétvégényi zabálással maximum felszedsz 10-20 dekát, az el fog tűnni a súlyingadozásban. De ha minden hétvégén zabálsz, idővel kiemelkedik a zajból a hatás.


Amíg 73 kiló vagy, nincs gond. De sok kicsi sokra megy, szépen lassan, észrevétlenül elhízhatsz, ha nem kontrollálod a súlyod folyamatosan. Akkor van baj, ha mondjuk 80 kilósan még mindig azt gondolod, hogy erre van beállva a szervezeted, te sajnos nem tehetsz semmit, úgysem tudnál lefogyni. De tudnál, csak kitartás kell hozzá.

2023. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

A wczes gyakorisaganak semmi koze a suly es foleg semmi az izom veszteshez.

A kaloriaszamolas az egyetlen tudomanyos teny ami altal fogyni lehet

2023. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sulyod akkor valtozna ha egy hetig enned a 7000 kaloriat vagy a 2 ezret. Ez nem megy egyik naprol a masikra. Inkabb 4-5 napos atfutasi ideje van annak hogy amit megeszel milyen formaban dolgozza fel a szervezeted. A zsirvesztes pedig nem kakalassal hanem kilegzes formajaban tortenik
2023. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én maximum azt tudom elképzelni, hogy ha sokat eszem, akkor azt valahogy elégeti a szervezetem olyan mozgással, ami nem olyan feltűnő. Például egész nap rángatom a lábamat, vagy sokkal több hirtelen mozdulatot teszek, többet sétálok, többet ver a szívem ösztönösen, folyamatosan be van feszülve az egész testem, míg ha keveset eszek, akkor valahogy a szervezet is ECO módba kapcsol. De szerintem abba is van valami, hogy sok étel egyszerűen nem szívódik fel teljesen, és megy kifele a vakvilágba.
2023. szept. 11. 18:05
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
1 nap zabálás vagy koplalás semmit nem számít, a fogyás vagy hízás hosszútávú dolog, fogd már fel. Azt meg te is írtad, hogy hosszú távon tudsz hízni és fogyni is, akkor meg? Az meg hogy szarul csinálod, nem normálisan kiszámolva a dolgokat, meg a te problémád.
2023. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De utána azt is mondtam, hogy hosszabb távon is teszteltem. Tavaly például odafigyeltem, mikor mit eszek. Kerültem a kenyeret, az édességeket, stb. 73 kiló maradtam. Idén nagy ívben tettem mindenre, összeettem mindent, ami jól esett. 73 kiló maradtam. Egyedül a WC húzódott le többször.
2023. szept. 11. 19:35
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Ha legalább EGY ÉVIG MINDEN NAP felírnál mindent, amit eszel-iszol grammra lemérve egész pontosan, és kiszámolnád a bevitt kalóriákat, UTÁNA LENNE bármi alapod is a kalóriaszámolásról véleményt mondani.

Most csak összevissza eszel, keveset eszek, zabálsz néhány napig, a súlyod ide-oda ingadozik és ebböl levonod azt a következtetést, hogy a kalóriaszámolás nem müködik???

Egyébként is a kalóriaszámolásnál nem kell semmit kerülni, ugyanis hiába nem eszel kenyeret meg édességet, ha más módon viszel be fölösleges kalóriákat!

2023. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!