Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel a módszerrel be fog...

Ezzel a módszerrel be fog indulni a fogyás? 25N

Figyelt kérdés

20 éves korom óta 115 kg vagyok a 168 cmhez. Nem néztem mit eszem, nem mozogtam valami sokat.

Pár hete belőttem napi 1800 kalóriára az adagomat. Reggeli: 300

Ebéd: 700

2 dl kakaó vagy helyette egy sor csoki : 200

Vacsora: 600


Heti 3x 30 perc biciklizés, heti 2x 45 perc, 2x pedig 1 óra.


Leves, csirke hús, saláta, rizs, bulgur, zabkása, gyümölcsök, mind benne vannak az étrendemben. Az 1800 kalória bevitel nem sok? Kevesebbet akartam, 1500-1600-at, de attól éhes voltam, így vacsorára pár dekával többet eszem, de cserébe ledolgozom azt a 250 kalóriát. Húzósabb napomon 500-at is, mivel heti kétszer már muszájból is egy órán át biciklizek 15 km/hval átlagosan.

Három hete csinálom, eddig nem ment le semmi, de bízom benne, hogy be fog indulni a fogyás.


2023. szept. 21. 17:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%

Jónak néz ki. A biciklizés ezzel a tempóval nem tudom, mennyit éget, a biciklitől is nagyon függ, de gyorsan meg fogsz edződni és akkor nagyobb intenzitással fogsz tudni sportolni is. Mert amúgy alapból azt tippelném, hogy inkább kevés az 1800. Ha mégse fogysz még pár hét alatt, akkor alaposan át kell számolni, hogy mindent tényleg jól számolsz-e, nem marad-e ki valami. Ha ugyan nem fogysz, de legalább nem hízol, akkor inkább még próbálnám a biciklizést intenzívebbé tenni (tehát nem több ideig, hanem gyorsabban hajtani, és persze ehhez lehet hogy kell egy kis plusz edzettség, tehát idő). Nem pedig a keretet csökkenteném, főleg amíg 100 kiló fölött vagy.


Az elképzelhető, így a legelején, hogy rögtön lett egy kis plusz izmod, vagy ami van, az az új mozgástól kicsit bedurrant, esetleg (ha nő vagy) a ciklusod miatt is visszatarthatsz vizet. Plusz ha eddig nem ettél túl sok rostot, akkor a beleidben levő kaja súlya megnőhetett. Szóval ezek eltakarhatják, hogy zsírból ténylegesen fogytál, de még egy-két hét, és látszania kell. Ha nem, akkor valami hiba van a rendszerben és meg kell keresni.

2023. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
0%
Az edzesed tul gyenge, azert nem fogsz.
2023. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%

Fenntartható diétád legyen. 115 kg-hoz szerintem ez túl kevés az 1800kcal ... Nincs csoki és kakó! Legfeljebb cukormentes változatban. Csokiban még így is sok a zsír, ami rögtön megdobja a kalóriát, viszont nem laksz jól vele. Tehát ezek csak rendes étkezés után jöhetnek szóba. Csoki helyett cukormentes magas rosttartalmú keksz, mondjuk tízóraira és uzsonnára. Sport után energia pótlása, pl. fehérje turmixszal.

Az ebéd és a vacsora kaloria tartalma sok! Egyél többször kevesebbet. Vacsira már elég zöldség +hús, ezekből viszonylag sokat lehet enni.

Figyelj az ételek minőségére és számold a makrókat is!

Annyit sportolj, amennyi még jól esik, nem kell minden nap, inkább fokozatosan növeld a terhelést.

Legyél türelmes!

2023. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

"Fenntartható diétád legyen." "Nincs csoki és kakó"

Aha.

2023. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan egyél 200 kalóriányi édességet, nem fog akadályozni a fogyásban. Van, akinek ettől lesz fenntartható a diéta. Pl. nekem is. Az ilyen-olyan mentes változatokat nem szeretem, inkább eszem egy keveset az igaziból. Bele kell számolni a kalóriakeretbe, ahogy a kérdező is teszi, és csak keveset ajánlott, mert valóban kevésbé segítenek jóllakni, ahhoz képest, hogy mennyi kalória (legalábbis túlzott mértékű fogyasztás esetén, kismértékűnél nekem segít teljesebbé tenni a jóllakottság érzést, vagy hogy fogalmazzak).
2023. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4%

Törekedj minimalizálni a hús fogyasztást a tejet sajtokat tejtermékeketfelejtsd el a junk fooddal együtt,

egyél rengeteg hüvelyest, keresztesvirágut, edesburgonyát, zöldlevelest, céklát, mindenfele gyümölcsöt amit épp megkivánsz, édesitesre datolya szirup vagy paszta ami a legbaratságosabb. Minden cukros feldolgozott csokit felejts el. Hisz tudod pótolni az édességet egészséges receptekkel. Ha érdekel bővebben írj rám. Sok gabona és álgabona kell. A fehérje turmixokat is felejtsd el sokszorosan feldolgozott és káros is a vesere nézve. Ami nagyon fontos higy hidratálj rendesen csak vizet semmi zéró lónyál sem cukros nyilván. A reggeli legyen a leggqzdagabb. Nagyon sokrétűen kéne enni és ez nemcsak diéta kell higy legyen hanem életmód váltás. Több séta vagy plusz mozgás. De mindenképp térd és ízület kímélő legyen amíg le nem mész 70-80 kgra. Persze lehet edzeni de okosan és edzővel inkább. Ha ez a súly meg lesz már veheted keményebben az edzést. Az egészséges fogyás 1kg egy hét alatt. Szóval legyen hozzá türelmed is! Kitartást hozzá és sok sikert akárhogy is folytatod!

2023. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%
6-os ezeket a javaslatokat mire alapoztad?
2023. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
#3 vagyok, lehet lepontozni, de tudom, mit írok :)
2023. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%
Ha kalóriadeficitbe érkezel és sportolsz, biztos a siker.
2023. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%

Vigyel be 5x etkezest, igy az anyagcsered felgyorsul

Ha kevesszer viszel be tapanyagot akkor hozzaszokik a szrvezet igy raktarozza anyagcsere lassul

2023. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!