Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez most tényleg ilyen kevés...

Ez most tényleg ilyen kevés kcal vagy elszámolom magam?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy hatalmas túlsúlyom van, így nem akarom álmokba ringatni magam, hogy huh de kevés kcal-t eszek, miközben nincs így. Így inkább olyanoktól kérdeznék, akik értenek hozzá.


Mai adagom:


700 g főtt burgonya (610 kcal)

200 g sertés darálthúsból készült fasírt (hús, só, bors csak) (250 kcal)

100 g salátakeverék (30 kcal)

200 g csemege uborka (30 kcal)

150 g baconba tekert csirkemáj (kb. 400 kcal)


Ezen kívül megittam 1db Zero Hellt, valamint durván 2 liter zero kólát.


Tudom, hogy a kóla nem okés, de máshogy egyszerűen nem tudom kordában tartani az édesség iránti vágyamat. Próbáltam a "csak" víz módszert is, pár hét után az lett a vége, hogy undorító mennyiségű édességet tömtem magamba.


A főzés során nem használtam semmi egyéb fűszert vagy olajat (minden air fryerben készült, így pl. a húsból és baconből is sok extra zsír kisült, amit nem vittem be)



2023. okt. 1. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy én is kb ennyira számoltam ki


Amit tudok tanácsolni, hogy az arányokon változtass egy kicsit. A krumpliből a következő alkalommal kevesebbet ennék, a húsból többet (ugye a fehérje miatt lenne fontosabb, attól én személy szerint jobban is lakok)


Mennyi a súlyod, milyen magas vagy? Mármint szerintem ez egy teljes napinak elég kevés, nem tudom mennyi a kalóriaszükségleted, én amikor ennyire keveset ettem mindig falásrohamom lett utána

2023. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A bacon zsíros, a sertés szintén. Lehet inkább soványabb húsokkal kellene próbálkozz. Majdnem 1 kg krumpli is rengeteg 1 nap. Napi 1x zöldség, sok hús nagyon egyoldalú. Ez csak az én véleményem, sok sikert kívánok a célod eléréséhez!
2023. okt. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jézusom a 2 l Cola rohadt egészségtelen. Inkább egyel naponta 100 kcalnyi edesseget pl egy kinder bueno. Ugye 2 db van egy zacskóba, egyet egyél.
2023. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbáltam már a köretet' (szénhidrátot) csökkenteni, de maga a térfogat számomra sokkal fontosabb. Sokkal jóllakottabbnak érzem magam úgy, ha a köret mennyisége nagyobb.


Az édesség téma pedig szintén ilyen "szükséges rossz". Tudom, hogy 2db kinder bueno lehet hogy jobb lenne, de én nem azért lettem egy kövér disznó, mert tudom hogy mi az a mértékletesség. Ha elkezdek édességet enni, nem állok le és folyamatosan sóvárgok utána. (Itt is próbáltam az adagokat csökkenteni, brutális csalódás lett a vége amikor késő este bezabáltam elképzelhetetlen mennyiségű édességet, mert a pici nem volt elég...)


A kóla persze jó, de így valahogy megy az, hogy havonta csak 1x egyek valódi süteményeket/édességeket.

2023. okt. 13. 04:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen le kell mondanod a Cola ilyen nagy mértékben való fogyasztásáról, nem a fogyás hanem az egészség miatt. Olvass utána a hatásainak.

Es egész életedben mértéket kell majd tartanod ha nem akarsz visszahízni, ideje elkezdeni gyakorolni. Ha elrontod ez van, akkor próbálkozz újra.

2023. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de az egész életem arról szól, hogy erről kell lemondani, arról kell lemondani, minden az egészség' miatt. 😂


Jelenleg a túlsúly a legnagyobb probléma az életemben és ezt kell megoldanom, minél gyorsabban. Elegem volt a jójós hízás-fogyásokból, így sikerült végre egy fenntartható életet elérnem, eszemben sincs ezt megbolygatni amíg nem válik fixen szilárddá az egész.

2023. okt. 13. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!