Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ketogén diéta vs kalória...

Ketogén diéta vs kalória számlálás?

Figyelt kérdés

Amennyiben 1500 kcal-t fogyasztok ketogén diétában és a sima kalória számlálás módszerével is 1500 kcal-t fogyasztok, akkor a kezdeti időszakot leszámítva a fogyás mértéke azonos, havi szintre vetítve a két diéta esetében?


Azt tudom, hogy a ketogén diétában a kezdeti időszakban nagyon sok vizet veszít az ember, ami természetesen a diéta végeztével vissza is jön. Így ezt nem számítom valódi súlyvesztésnek.

Emellett ha jól tudom, a ketogén diéta azért éget több zsírt, mivel alapból zsírból visz be többet az adott egyén, a szénhidrát kárára, de magából az elraktározott zsírból logikailag elvileg ugyanannyit kéne fogyasszon a módszer, mintha csak sima kcal-t számolnék.


Valaki segítene ezt a kérdést tisztázni?



#update #ketogén diéta #kalóra számlálás
2023. okt. 4. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Abszolút így van, ahogy mondod.

Fogyás szempontjából egyáltalán semmi különbség a kettő között.

Ez is így van, hogy ha több zsírt viszel be, több zsírt égetsz, mert a zsír oxidációja nem egyenlő a zsírvesztéssel.


Ezt akkor se hidd el, ha megjelenik itt a szénhidrátgyűlölő, több mint 100 kilót (dicséretére legyen mondva) fogyott fanatikus nőci, aki saját elmondása szerint egészen addig nem fogyott, amíg át ne váltott ketóra, amikor is jóval több kalóriát vitt be mint addig, mégis csak így kezdett el fogyni, tehát valami földönkívülinek tartja magát, valahogy mégsem ő és a neki ezt ajánló "dietetikus" kapták idén ezért a felfedezésért a Nobel-díjat.

2023. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Fogyás szempontjából elvileg mindegy, de amúgy a mérlegen tényleg máshogy látszik a keto meg a szénhidrátdús étkezés. Én pl kcal kereten belül ettem mekit és ez a súlyomon 3 napig látszott :D
2023. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Jó de a keto és a szénhidrátdús étkezés két véglet.

Szerintem mindent kell és lehet enni ha jólesik, de mértékkel.

Plusz mozgás, ami akár lehet napi 10 perc torna és séta a munkahelyre, csak rendszeres legyen.

2023. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogyás szempontjából csak a kalóriadeficit számít. Tehát a bevitel és a felhasználás. Minimális hatása van a felhasználásra annak, hogy mit eszel. Ketogén diétánál bejön még az, hogy a tárolt energia egy részét felhasználatlanul kipisiled, de ez is egy minimális veszteség kalóriában.


Viszont abból a szempontból nem mindegy, hogy képes vagy-e tartani tényleg az adott keretet. Ha nagyon kevés zsírt vagy nagyon kevés szénhidrátot viszel be, akkor automatikusan kilősz jópár kalóriatömény ételt. Az alacsonyabb energiasűrűségű kajából automatikusan kevesebbet viszel be. (Vigyázat, az élelmiszeripar mára kifejlesztette a papíron ketogén, gyakorlatilag viszont nagy energiasűrűségű élelmiszereket.) Az alacsony zsírtartalmú kaják kevésbé ízesek (ezért többen adják fel az alacsony zsírtartalmú diétát).


De kalóriaszámolással a közepes zsír- és szénhidráttartalom is működik.


A kísérletekben kontrollált környezetben (pl. eszméletlenül fekszel a kórházban és szondán táplálnak) tökéletesen működik a kalóriabevitel tetszőleges korlátozása. Normális körülmények között, mikor az akaraterődön is múlik, már nem.


Nem magamtól vagyok ilyen okos, ezt a blogot olvastam rengeteget. Részletes, forrásokkal alátámasztott cikkek vannak benne, plusz történeti áttekintés.

[link]

2023. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi!

Igen, csak arra voltam kíváncsi, hogy fogyás szempontjából van-e különbség.


Próbáltam anno a KETO-t, szép eredményeket értem el vele, de számomra életmód szinten nem tartható, illetve állandóan székrekedésem volt.

Most a kalóriaszámlálás módszerével egy igen változatos, hétköznapokban is.

2023. okt. 5. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Én próbáltam a ketót, de nem javaslom. Nem bírtam vele rendesen dolgozni (könnyű fizikai munka), folyamatosan rossz volt a közérzetem, szédültem. Túlságosan egyoldalú táplálkozás. Persze bármivel lehet fogyni, ha kevesebbet eszik az ember, de nem bármi áron.
2023. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

Gumicukorral és libatepertővel is lehet fogyni ha tartósan kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz.

Ketót semmiképp nem ajánlom. Ha az embernek van egy átlagos tudása a biológiáról és a táplálkozásról, meg sem fordul a fejében, a ketogén diéta.

2023. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!