Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diètánál lehet rágugumizni...

Diètánál lehet rágugumizni nem hízlal?

Figyelt kérdés
Airwaves mentolos rágó nincs benne cukor vagy valami ami plusz kalóriákat add?

2023. okt. 7. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Vannak olyan makrotápanyagok (pl. bizonyos típusú szénhidrátok), amik a nyál amiláz tartalmának hála már a szájüregben elkezdenek felszívódni, de ha nem tolsz be egy karton rágógumit egyetlen nap alatt, akkor én emiatt nem aggódnék, mert egy darab rágóval kb. 1 kalóriát juttatsz be a szervezetedbe, amit nagyjából fél perc sétálgatással le is dolgozol, úgyhogy nem a rágózáson fog múlni a diétád sikeressége, ez szinte garantált. Meg amúgy léteznek cukormentes, vagy "0 kalóriás" rágógumi termékek is.
2023. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriát a cukrossal se viszel be érdemben, max a fogaidnak ártasz.
2023. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Jesszusom gyerek ez már krónikus!
2023. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Semmi értelme, mert megemeli a gyomorsavszintedet, emellett csak éhes leszel, mert a rágás hatására emésztést segítő enzim termelődik.
2023. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én napi egy rágót (nem cukormentes) szoktam, levezeti a feszültséget.
2023. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár leszavaztátok a Négyest, igaza van. Saját magamon tapasztaltam hogy sokkal éhesebb voltam amikor gimnazistaként elkezdtem az első komolyabb diétámat és sokkal hamarabb lettem éhes amikor egész nap rágóztam. Nagyjából dél körül már éreztem, hogy fáj a gyomrom is. Rá két hétre felhagytam a rágózással és a gyomorfájfalom is eltűnt. Utólag én is beláttam, hogy a gyomorsav miatt volt.


Azonban ha nem egész nap rágózol, mint ahogy én tettem, akkor nem lesz ilyen problémád.

2023. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megszoktam, hogy a táplálkozástudományhoz mit sem értők rendre lepontozgatnak :D


#4

2023. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!