Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tudok tenni azzal ha...

Mit tudok tenni azzal ha egyszerűen folyton belebukok az életmódváltásba?

Figyelt kérdés
Konkrétan habár nincs diagnosztizálva, de szerintem stresszevő vagyok. Ha stresszesebb vagyok akkor folyton ehetnékem van. Volt már jó párszor hogy hetekig/hónapokig tartottam egy bizonyos étkezést/mozgást de utána mindig elbuktam, és ha nem is ugyanannyit, de jó pár kilót visszahíztam. Egyszerűen ha "egészségesen" táplálkozom valamiért brutál rossz a hangulatom, és emiatt a motivációm is lecsökken. Valakinél volt hasonló, ezt mivel lehetne esetleg kiküszöbölni/leküzdeni? Tudom akaraterő kérdése is, de az meg lenne, csak egyszerűen mindig elbukok, és borzasztóan levesz az önbizalmamból.

2023. okt. 16. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha meglenne az akaraterőd, nem buknak el. Lehet, hogy nem olyan fontos számodra a szíved melyen ez az egész, ezért nem vagy eléggé motivált. Magátol a stresszevestol úgy lehetne megszabadulni, hogy más stresszlevezeto szokást veszel fel. Pl. iszol egy forró teat, zenét hallgatsz, sétálsz egy kicsit stb.
2023. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
A motiváció meg az akaraterő is véges (nem ilyen egyszerű, hogy "nem akarod eléggé" vagy "biztos nem olyan fontos"), ráadásul nem is ez a kettő kell leginkább a sikerhez - keresd meg a dolog lelki gyükerét, ebben egy pszichológus, illetve egy evészavarokra specializálódott dietetikus (lehetőleg a kettő együtt) tud segíteni.
2023. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Habár én sosem csináltam drasztikus diétát, de volt extrém túlsúlyos ismerősöm, és ő is nagyon rossz hangulatban volt, míg nem evett "rendesen". Ez valószínűleg gyakori.

Szerintem alapból lehet köze a hízásra való hajlamhoz annak, hogy hogy éli meg valaki az éhséget.

Én pl. világ életemben jól viseltem, vékony is vagyok, pedig nem fogyóztam soha, egyszerűen van olyan is, hogy elfelejtek vagy lusta vagyok enni... Aki rosszabbul viseli az éhséget, az nyilván nem hanyagolja el az evést, sőt, lehet meg is előzi az éhségérzetet, tehát többet is ehet a szükségesnél ezáltal.

A másik, hogy ugye mindig jobban vágyik az ember arra, amit nem szabad, neked ez adott esetben a kaja.

Szóval szerintem is az elhatározásodat kellene erősíteni: először is megtalálni az okot, ami motivál a fogyásra (egészség, kinézet, "azért is megmutatom, hogy le tudok fogyni" stb.), valamint nekem sokszor segített az, hogy nem kötelezőnek vettem a "tilos" dolgokat, hanem úgy próbáltam rá gondolni, hogy bármit lehetne, de ÉN nem akarom.

(Én stresszalvó vagyok, azaz ha valami stresszhelyzetbe kerülök, akkor hirtelen borzalmas fáradtság tör rám, és minimum ásítozni kezdek, ami elég ciki, mert totális érdektelenséget sugároz, pedig köze nincs hozzá... szóval kicsit együttérzek, a stressz okoz hülye dolgokat.)

2023. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg túl szigorú az a bizonyos egészséges étkezés. Kizársz olyasmit, amit nem kéne.


A stresszevésen dolgozni kell, megtanulni más módokat a stressz kezelésére. Meg lehet próbálkozni trükkökkel. Én direkt szem előtt hagyom a párolt zöldséget. Inkább másfél kiló párolt zöldséget zabáljak be, mint egy tábla csokit.

2023. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az vált be nasinál is, piánál is (mert azzal is voltak gondjaim), hogy nem mondok nemet magamnak. Ha megkívánom, fogom és kirakom magam elé. Aztán azt mondom, hogy oké, ezt 30 perc múlva megeheted/megihatod ha még mindig szeretnéd. Általában már csak a tudat, hogy mindjárt megkapom amire épp vágyok elég is. És fél óra múlva már kb nem is emlékszem rá. Rengeteg csokit tettem így vissza, és rengeteg felest öntöttem így ki a nap végén.
2023. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#1 Hidd el a tudat hogy ez megkesíriti az életem, és az egészségem is elég akaraterő nem hiába sikerült már nem 1-2-szer sok súlyt leadnom, csak egyszerűen egy idő után mindig belebuktam. Persze lenne min dolgozni mentálisan ez tény, de az akaraterő meg lenne, csak valahogy a közérzetem/hangulatom lesz mindig baromi szar egy idő után.
2023. okt. 17. 23:34
 7/11 A kérdező kommentje:
#2 Dietetikusnál még nem voltam pszichológushoz jártam egy időben folyamatosan igaz nem ilyen problémával, de lehet visszanézek ártani nem árthat.
2023. okt. 17. 23:35
 8/11 A kérdező kommentje:
#3 Igen nekem maga az evés folyamata meg egyvelege amíg elkészítek egy kaját magamnak az nagyon jól hat a lelki egészségemre. Szóval eléggé hiányzik amikor nem azokat eszem/iszom amiket szeretnék. Persze tudom hogy nem szabad megvonni mindent magamtól, és hiába ettem kevesebbet abból amit szerettem valahogy nem volt olyan sosem. Ez az ÉN akarom dolog meg elég jól hangzik mindenképp használni fogom:) Egyébként elég kellemetlen lehet ez az ásítós dolog ezt teljes mértékben elhiszem.
2023. okt. 17. 23:36
 9/11 A kérdező kommentje:

#4 Ez előfordulhat.

Sajnos hiába hagyom szem előtt ha nem kívánom azt úgysem eszem meg :D

2023. okt. 17. 23:37
 10/11 A kérdező kommentje:
#5 Ezt már máshol is hallottam, de gyakorlatban még sosem próbáltam mindenképp megpróbálom.
2023. okt. 17. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!