Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mivel helyettesítitek az...

Mivel helyettesítitek az átlag házban megszokott dolgokat?

Figyelt kérdés

Egy ideje kalóriát számolok, fogyok is szépen, minden jó, de szeretnék egy tartható életmódot kialakítani. Elkezdtem már lecserélni a konyhában lévő élelmiszereket, de van pár dolog,aminél nem találom meg a megfelelőt. Igazából a kalóriatartalma ugyan annyi,vagy hasonló,mint az,ami elvileg nem jó kaja

Pl: olaj helyett kókuszolajat használok, de kcalba semmi eltérés nincs

Vaj, amiből még nem találtam meg a megfelelőt,

Felvágott,most selyemsonkát eszek, mert azt szeretem is,és kcal-ba is oké

Kenyér, amit sütni szoktam,de az sok kcal, inkább megveszem a menteset,de iszonyat drága, erre is keresek megoldást.

Bármit amit lecseréltetek,és jó tanács lenne, szívesen várok :)



2023. júl. 25. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most próbáltam ki egy vöröslencséből készült tésztát, amit a lidlben vettem. Meglepően finom volt. Ez jó alternatíva, mert tésztát nem akarok enni, viszont így elég olcsó megoldás valami jó kis szósszal. Kalóriában lehet hogy nincs különbség, de egészségességben igen, és az is nagyon sokat számít.
2023. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De most nekem leginkább a kalória számít,amíg a cél súly nincs meg
2023. júl. 25. 20:46
 3/17 anonim ***** válasza:

A kókuszolaj mitől jobb? Telített zsír, a legtöbben abból eleve túl sokat visznek be. Sokan írják, hogy egészséges, de nem értem, miért.


Felvágott helyett maradék húst eszem inkább, ugyanannyi pénzért jobb tápanyagarányra hozható ki. A halkonzerv (paradicsomos vagy sós lében) is jó ár-érték arányban, állati omega 3 forrásnak.


Vettem szezámmagkrémet, és a maradék hüvelyes főzelékből hummuszt készítek. Földimogyoróvajjal is lehet. Ez is jó felvágott helyett, a hüvelyes is jó fehérje forrás.


Ami a kenyeret illeti, szerintem az arányokon múlik minden. Úgy lesz kevesebb kcal, hogy kisebb szeletet vágok.

2023. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

"De most nekem leginkább a kalória számít,amíg a cél súly nincs meg"


Bármit ehetsz, ha számolod a kalóriákat. Egy tészta zöldséges szósszal nem tartalmaz végtelen mennyiségű kalóriát pl.

2023. júl. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4es értem én. És így is csinálom. De nem mind1,hogy mennyiségben a mennyit ehetek meg a tésztából. Egy kis adagot,vagy annak a dupláját. És mint mondtam ezt csinálom moszt is,működik is,de szeretnék egy fenntartható életmódot kialakítani,amibe szeretném lecserélni a konyhám tartalmát,hogy ne kelljen életem végéig kalóriát számolni,mert egészséges alapanyagokat használok. Ehhez elengedhetetlen szerintem hogy az olajat lecseréljem, de itt jön a baj,nem tudom mire. A kérdésem erre irányult,hogy mit mire érdemes cserélni, azt tudom hogy kalóriaszámolással hog, megy, 5 kg-ot fogytam már ezzel
2023. júl. 26. 05:47
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "bármit érhetsz" akkora bullshit.

Persze, bármit. De nem mindegy hogy 2 tábla csokival vagy minőségi táplálékkal tölti ki valaki a kalóriakeretét. Az előbbivel szédelegni és szenvedni fog, míg az utóbbival nem éli meg kínnak a kcal deficitet.

Kérdező!

A főzési metódusok megváltoztatása számít sokat. Pl: évek óta 0 olajat használok sütéshez. Légkeveréses sütőhöz nem kell. A rántott hús se száraz. Jó serpenyőhöz se kell.

2023. júl. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Én kb heti 1-2 alkalommal eszek szendvicset, szóval így nem nagyon számít, hogy milyen a pékáru, vaj, felvágott... Olyankor olyat eszek, amit szeretek. Olajban nem sütök, de ha hús, vagy zöldség alá szeretnék a serpenyőbe, akkor fújós olíva olajat használok. Sokkal jobban lehet ezzel kis mennyiséget szétoszlatni.
2023. júl. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6os, 7es. Igen ilyen tippekre gondoltam. Köszönöm szépen🙏😊
2023. júl. 26. 07:17
 9/17 anonim válasza:
47%

Én sajnos, nem sajnos a a szenyóról nem vagyok hajlandó lemondani. Vaj helyett light sajtkrémet használok, vagy házilag készített "humuszt".

Zsemlét/kenyeret csinálok magamnak Szafi lisztből vagy ha nincs kedvem megveszek valami sima pékárut (kalóriában semmmivel nem rosszabb kb) és megeszek mellé egy nagy adag zöldséget is, hogy javítsak a gyors ch felszívódásán.


Olaj helyett én is 0 kalóriás spray-t használok és kókuszolajat, néha-néha disznózsírt.


Kávéhoz sima tej helyett, mandulatejet használok.


Ha valami tejszínes kaját főzök, sima tejszín helyett rizstejszínt használok és azt is módjával.


Tésztára ha csak a kalória számít szerintem nincs sokkal kedvezőbb alternatíva.

Persze vannak ezek a zéró tészták ha azzal meg tudsz barátkozni akkor oké.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2023. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9es köszönöm szépen

Olaj helyett milyen spayt használsz?

2023. júl. 26. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!