Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az édességhiánytól rosszul...

Az édességhiánytól rosszul lehet lenni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 20. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A pszichés problémák testi (szomatikus) tüneteket is eredményezhetnek, úgyhogy ilyen értelemben igen. Az "édességhiány" nem egy klinikai kórkép, ez nem egy létező fiziológiai betegség, pusztán pszichés.
2023. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem egy létező betegség, de nagyon súlyos pszichés tüneteket produkál. Pl remegés, feszültség stb, szószerint olyan, mint mikor valaki leszokik a cigiről.
2023. okt. 20. 22:36
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Semmi rosszat nem tapasztaltam. Mondjunk én csak a csokikat meg a gumicukrokat/cukrokat zártam ki.
2023. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

A cigirol valo leszokas nem okoz remegest, az az alkoholrol es egyes gyogyszerekrol valo leszokas egyik tunete.

Feszultseg is csak psziches tunet.

Az edesseg "fuggove" tesz, es ugyanugy onuralom kell a leszokashoz, mint a fogyokura alatti kaloriadeficit "elviselesehez".

Amikor radjon a hiszti, hogy neked milyen sulyos tuneteid vannak az edessegek miatt, akkor allj fel a foteledbol es menj futni egy felorat, esetleg kerd meg a szomszedot, hogy engedje el a harapos kutyajat, mert te gyorsan akarsz futni. Erdekes modon a "nagyon sulyos psziches tuneteid" el fognak mulni.

Udv, egy 28 evig erosen dohanyzo (napi 1,5 doboz cigi) es edessegzabalo, aki mar 14 eve nem cigizik es nem eszik semmilyen edes izu dolgot, a gyumolcsoket leszamitva.

2023. okt. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát én "csak" 3 évig dohányoztam, viszont mikor letettem, úgy remegtem mint az alkoholisták. Én nagyon hajlamos vagyok a függőségekre, még az a szerencse, hogy utálom az alkoholt, ezért egyáltalán nem is iszok, de ha szeretném tuti alkoholista lennék😅
2023. okt. 21. 00:32
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Az édesség megvonása max egy 3 éves gyereknél okoz hisztirohamot és úgy sír miatta, hogy beleremeg, egy felnőttnél inkább azt mondanám, hogy kérj segítséget egy pszichológustól, mert az édesség megvonása nem jár fizikai tünetekkel, csak pszichés problémával. Ami viszont önkontrollal megoldható (esetleg kérd meg anyukádat, hogy amikor remegni lát akkor keverjen le egy olyan pofont, hogy a fal adja a másikat).

Nem vagy kisgyerek, nem hisztizni kell, hanem elmenni futni, vagy nekiállni felásni a kertet, vagy bármilyen fizikai tevékenységet csinálni.

2023. okt. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg lelki oka van a tüneteidnek. Foglald el magad valamivel. Vagy menj el sétálni (de pénzt ne vigyél).


Ha mondjuk egy-két órája még betoltál egy nagy adag gyors szénhidrátot, akkor mostanra lezuhanhatott a vércukorszinted és az okozhat tüneteket.

2023. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

A cukorbeteg ismerőseim produkáltak ilyen tüneteket mikor még nem tudtak a betegségről.

Én ir s vagyok és nálam is megvoltak ezek. Érdemes lenne mérned a cukrod mikor ebbe az állapotba kerülsz.

2023. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem pszichés, ha gyerekkorodtól fogva szénhidráton élsz, az nagyon is biológiai! Jesszusom miket írnak itt...

Cukorfüggő a szervezeted! Igen, akár mint egy alkoholistának ugyanúgy reagálhat a szervezeted, idegességgel, ingerlékenységgel, fejfájás, remegés stb. Kezdd el fokozatosan csökkenteni a Ch mennyiséget, elhagyni a káros cukrokat.

2023. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

#9, lehet, hogy meglep, de a keményítőt (kifli, krumpli, tészta, zabpehely stb. tartalmazza) ugyanúgy cukorra bontja az emésztés. Nem szükséges répacukor formájában bevinni. Testi függőség répacukortól nincsen. A kérdés az édességről szólt, nem am block a szénhidrátról.


A szénhidrátbevitel hirtelen, erős lecsökkentése valóban okozhat gondot. Ha ezt szeretnéd, fokozatosság javasolt.


Szélsőséges esetben, ha valaki húson, zöldségen és süteményen él, jelentheti az édesség elhagyása egyben a szénhidrát drasztikus csökkentését, de ez nem tipikus, általában az emberek esznek kenyeret, tésztát, krumplit, rizst stb.

2023. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!