Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék fogyni?

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Az én ,,fogyás történetem" elég komplikált és szeretném leírni, hogy segítséget tudjak kérni.

2022. novemberében indult 49 kilótól. Először kb. 2 hétig éheztettem magam, úgy hogy csak vacsorát ettem és hétvégén rendesen, mert a családomnak nem akartam, hogy feltűnjön. Ezzel a módszerrel nem fogytam, úgyhogy rákerestem, hogy hogyan kell fogyni. Nem számoltam kalóriákat, csak a proteinre és az egészséges dolgokra fókuszáltam, de megengedtem a kevésbé egészséges dolgokat is. Így egy hónap/2-3 hét alatt 1-1,5 kilót fogytam. Aztán jött a karácsony, nem figyeltem arra, hogy mit eszek, nem edzettem, nem mértem magam és 52 kgra híztam. Újévkor eltörtem a kezem és ez nem javított a helyzeten.

2023 januárjában éheztettem magam, de csak arra emlékszem, hogy hét elején 53 kg voltam gipsszel a hét végén meg 50,5. Februárban levették a gipszem és visszaálltam az edzés, egészséges étkezésbe. Itt elkövettem azt a hibát, hogy 1 hét után nem láttam változást a mérlegen és változtattam. Elkezdtem kalóriákat számolni és leálltam a cardioval, mert azt hittem, hogy attól nem fogyok. Kb. 1500-1800 kalória volt és így nyár elejére lefogytam 49 kgra. Közben nagyon nehéz volt mert úgy tűnt, hogy semmi nem működik.

Július végén elkezdtem 1000 kalóriát enni (max) és kb. 800 égetni mellé. Ez volt július utolsó két hete. Augusztus elején 47,5 kg voltam. Majd aztán még drasztikusabban keveset ettem és rengeteget mozogtam ekkor voltam. 45,5-46 kg (és kb. 156 cm).

Augusztus utolsó hetében tánctáborban voltam, ahol napi 4-6 órát táncoltunk és max. 500-700 kalóriát ettem. Nagyon fáradt, ingerült és életunt lettem nyár végére. 44,5 kg voltam, de hazajöttem és itthon már a szüleim kiélezett figyelemmel figyelték az evésemet. Mivel vissza kellet állnom az iskolába megint 1000 kalóriát ettem hét közben és hétvégén is próbálkoztam limitálni a kalóriáimat, de mivel előtte olyan keveset ettem, csak 1 hónapig tudtam megtartani a súlyom.

Szeptember- októberben falási rohamaim, éheztetési időszakaim voltak és 47-48 kgra híztam. Egy hétig próbálkoztam többet enni, hogy jobban legyek (mentálisan), de amikor tükörbe néztem már nem láttam a bordáimat olyan durván, mint ahogy szoktam, és nem volt olyan nagy a lábaim közötti rés. Újra éheztettem magam, de a hétvégén ennem kellett ezáltal megint híztam, olyan 48-49 kgra.

Most már egy hete kb. 1500 kalórián vagyok és rendszeresen edzek (heti 4-6 félórás pilates) és nem mértem a súlyom. Elmondtam a szüleimnek a problémámat és nov. 14-én megyek pszichológushoz.

Az egyik befolyásoló dolog ebben a dologban, hogy az osztálytársaim borzasztóan vékonyak. Kb 165-170 cm centik és olyan 38-42 kg-k. Ez számomra elég ösztönző. A szüleim és nővérem szerint undorítóan néznek ki, de nekem ez tetszik, olyan szeretnék lenni. Anyukám azt mondta, hogy ha fogyni akarok mindenképpen akkor egészségesen tegyem, és beszéljük meg a pszichológussal. Ne értsétek félre, anya nagyon a fogyás ellen van, mert szerinte nagyon vékony vagyok (159,5 cm és 48,5 kg körül vagyok),de tudja, hogy így, hogy nem vagyok olyan, mint az osztálytársaim elég elégedetlen és boldogtalan vagyok, úgyhogy talán segít majd a fogyásban.


Most megpróbálok visszaállni az egészséges étkezésbe, a 80/20-as szabállyal, de nagyon nehéz, sosem vagyok éhes és hajlamos vagyok véletlenül túlenni magam. A kalóriaszámlálást nem tudom elhagyni. Szeretnék egészségesen fogyni, kérlek segítsetek!



nov. 5. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

eleve súlyod iszonyú kicsi. az osztálytársaidé meg konkrétan egészségtelen. röviden úgy fogd fel, hogy ők lehet akkor bajt csinálnak magukkal ilyen vékonyan, hogy annyira tönkreteszik a hormonrendszerüket hogy majd gyerekük se lehet. ehhez képest te törekedj az egészségre és ne súlyra vagy számokra. a helyedben soha többé nem állnék a mérlegre és ahelyett érzésnaplót írnék. minden este vagy minden vasárnap leírni hogy az elmúlt időszakban miket ettél, ettől hogy érezted magad, milyen volt az állóképességed stb

ilyen magassághoz még az 56 kiló is teljesen egészséges.

ha a kinézeteddel nem avgy elégedett akkor szuper folytatni a sprotot és idővel lesz változás és az izom bizony súly. tehát ne csodálkozz ha másoknál több vgay de jobban nézel ki.


őszinén, nem éri meg tönkretettni egy életre a szervezeted csk azért hogy 1-2 évig úgy nézz ki ahogy mások. de ebben a pszichológus fog tudni segíteni.

táplálkozástudományi szemmel pedig ha ennél már 3-4 kilóval kevesebb lennél az kórosan alultáplált állapot és egészségtelen, a testnek, agynak, hormonrendszernek



az osztálytársadi súlyáról pedig nnyit, hogy 38 kilósak kb a 4dik osztályosok akik 120 centik. nem hiszem hogy belegondolsz hogy az milyen kevés

nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40 kg az még csak nem is egy óriási kutya kategóriája, nem egy fejlődő fiatal emberi szervezeté! Órási hiba 50-55 kg alatt fogyásra gondolni, főleg kamaszkorban! Ha nem vagy elégedett az alakoddal, akkor edz, de ne vidd túlzásba és mellette egyél rendesen! Azért mert mások kútba ugranak, neked nem kell utánuk ugorni!
nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!