Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az alkoholnak van valamilyen...

Az alkoholnak van valamilyen negatív hatása a fogyókúrára?

Figyelt kérdés

Természetesen a fölösleges kalóriákon túlmenően. Bármi.


Olyan hülyeségeket kérlek ne írjatok, hogy ittasan az ember könnyebben megkívánja a blahás giroszt, mert ez nálam úgysem játszik.


dec. 3. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

"hülyeségeket kérlek ne írjatok, hogy ittasan az ember könnyebben megkívánja a blahás giroszt"

Pedig ez egy releváns válasz lenne, ugyanis alkoholfogyasztás hatására jelentősen nőhet az éhségérzet, plusz negatívan befolyásolja az egyén akaraterejét és döntéshozói képességét. Ráadásul a kalóriadeficit során amúgy sincsen a legkiegyensúlyozott állapotában a bél mikrobiomja, amit alkoholfogyasztással még inkább rontasz. Ezért nem kell csodálkozni, ha a fogyókúra és az alkohol kombinációjának hála egy piálgatós este után napokig rossz a hasad. Egyébként diétázásnál az ember szellemi frissessége és érzelmi állapota a legtöbbször nincs a csúcson, ezen pedig az alkohol megint csak nem segít.

Azt leírhattad volna, hogy mit értesz alkoholfogyasztás alatt. Nem mindegy, hogy egy pohár bort vacsora mellé heti egyszer-kétszer, vagy egy bebaszást minden hétvégén. Vagy csak egyszeri alkoholfogyasztásról beszélünk, mert annak nyilván nincs jelentősége? Azzal meg amúgy tisztában vagy gondolom, hogy az alkohol grammonként 7 kcalt tartalmaz (valóban ezért hívják fölösleges/üres kalóriának).

dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Többek között az alkoholnak nagy víz megkötő szerepe van. Ha valaki abba hagyja a piálást, néhány(!) nap után sokat fog pisilni. A túlsúly jelentős része víz. A fogyó kúra első szakaszában ezért jelentős a súly vesztés. A fogyó kúrához abba kell hagyni az alkohol fogyasztást. Egyébként túl lehet élni. Csak egy rossz szokás.
dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy fogytam le 11 kilót 4 hónap alatt, hogy majdnem minden pénteken bebaszcsiztam :D A kajára nagyon odafigyeltem és futottam.
dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Abban is van Kcal, plusz az első által leírt tényezők is bejátszhatnak.

Én nagyon szorgalmasan számolom a kalóriákat, egészségesen eszem, sportolok. De.... Ha néhány hetente találkozunk a barátaimmal egy kis iszogatásra, akkor nem fogom e miatt visszafogni magam, nem 1-1 ilyen napon fog múlni a siker. :) Csak rendszeresen ne igyon az ember, az nagyon odabasz a fogyókúrának.

dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!