Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mettől meddig tart nektek a...

Mettől meddig tart nektek a karácsonyi diéta mentes napok? Az év maradékában még hány ilyen napotok van(szilveszter, újév, húsvét, pünkösd, halloween, szülinapok, névnapok)?

Figyelt kérdés

És hogyan kompenzáltok utána?

Pl karácsonyi 3 napban azt eszel, amit megkívánsz(nyilván nem hányásig, mert az már nem esik jól, de nem fogod vissza magad egykét sütitől, hogy hú, sok lesz a kalória). És cserébe utána két ünnep között kicsit diétázol, csökkented az adagot, 3 km helyett 5-öt futsz stb, amíg vissza nem áll a súlyod.

Vagy pl egy szülinapkor megeszel 3 szelet tortát, ami a normál reggeli-ebéd-vacsora szokásos étrendeden felül volt, ezért másnap csak gyümölcsöt eszel, csökkentett kalóriaszámban, mint a szokásos.

Stb. Ezek érdekelnének, akik szoktak úgymond ilyen esetekben "csalónapot" tartani, ha kompenzálnak utána, akkor hogyan, illetve mennyi ideig tart nálatok az év végi ünnepi lazulás és mik vannak még az évben nálatok.

Köszönöm, aki válaszol.


dec. 7. 13:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Milyen diéta azt eszem amit akarok és ebből nem csinálok kalória táblát .
dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell egy életen át diétázni. Ha fogynod kell, akkor célszerű a diétát nem az ünnepekre időzíteni, de néhány nap kalóriabevitele valójában nem sokat fog számítani hosszútávon, tehát különösebben emiatt sem aggódnék. Ami abban a két-három napban feljön a mérleg szerint, az víz és glikogén, nem testzsír. Amúgy meg egész évben annyi kalóriát eszek heti szinten, amit a fizikai akitivitásom mellett megtehetek. Aki életének minden napján görcsösen grammolgat, görcsösen számolgatja a kalóriákat, és előre szorong a "csaló napok" időzítésén úgy, hogy ezt egyébként semmi nem indokolja, annak pszichésen lesznek problémái (testképzavar, étkezési zavar, stb.).
dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor is és a környező ünnepléaeken is mindent eszem de mértékkel. Utana nem kompenzálok mert az fizikailag és lelkileg is elég káros. Folytatom mintha mi sem történt volna. És neked is ezt javaslom. Minden egészsegügyi szakember ezt javasolja
dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
37%

Az emberek nagyon túlreagálják ezeket az ünnepeken/összejöveteleken vagy bármilyen adott alkalomkor való több kalóriát.


Szerintem egyetlen tartható megoldás van: Az előtte lévő napokon kevesebbet eszel, hisz sokkal inkább a heti kalóriabevitel fog számítani, mintsem a napi.


Tehát, ha 2500 kalória kell súlytartáshoz (1 hétre 17500), akkor simán csinálhatsz olyat, hogy pl karácsony hetén (december 18.-tól 23) eszel 2000 kalóriát, Karácsony napján pedig így tudsz büntetlenül enni +3000 kalóriát, így nagyjából alsó hangon is 5000 kalóriát megehetsz mindenféle probléma nélkül. 5000 kalória márpedig nem kevés. Jó, nyilván édes feldolgozott dolgokból elég könnyen be lehet vinni, de szerintem 5000 kalória egy átlag embernek elégnek kell lennie 1 napra bűnözni. Ez persze 1 napot jelent, de feltudod osztani a kalóriákat máshogy is, egyéni.


Egyébként sem Karácsony és Szilveszter között kell figyelni, hanem Szilveszter és Karácsony között.

dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Oké, csak az a baj, nálunk mindig annyi minden szokott lenni, meg rokonok is hoznak, hogy nem csak 3 nap a karácsony, hanem 3 hét inkább. Nálunk 18-a körül beüt az ünnepi hangulat és onnan minden ilyen, vízkeresztig. Nem azt mondom, hogy 3 héten át halálra eszem magam, de többet, mint kéne, meg hát megromlik stb. Nem tud a család mértékkel főzni.
dec. 7. 13:38
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként sem Karácsony és Szilveszter között kell figyelni, hanem Szilveszter és Karácsony között. "



Ebben van az igazság

dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

De ez egy jó ötlet, akkor december 1-től az ünnepek kezdetéig(ami nálunk ugyebár 18-a) napi mínusz 500 kcal, meg utána is egy darabig, max január végéig mínusz 500 kcal naponta. Így kb kompenzálva is van.

Köszi!

dec. 7. 13:42
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Soha, soha, soha nem kompenzálok. Max annxit, hogy ha kevésbé vagyok éhes, és előző nap többet ettem, akkor nem lepődöm meg és csak annyit eszem, amennyi jól esik.


A karácsonyon még nem gondolkodtam. Általában próbálok csak annyit enni ilyenkor, ami még tényleg jól esik. Már ez is elég feladatnak. Plusz igyekszem ilyenkor is elég zöldséget enni.


Ha decemberben nem hízom, teljesen elégedett leszek.

dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

"hát megromlik"


Na nekem ez a gondolat a mumus. Egész évben. Próbálom gyakorolni a kíméletlen kajakidobást, de nehéz. Nameg próbálok ésszerű mennyiséget főzni, de sokszor azt is nehéz eltalálni.

dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kell hagynod megromlani es akkor ok nem foznek annyit.

Nehogy mar az egeszseged ezen muljon.

Korlatozd magad. Pl uzsonna helyett napi egy darab suti.

Nekem a karacsonyi idoszakban az a vesszoparipam. Csak azokbol a sutikbol eszem amirol tudom hogy nagyon szeretem. Es azokbol maximum naponta egyet. Igy egy vendegseg alatt nem 15 sutivel vegzem hanem 3mal.

A komoenzalas oeias butasag es karos is a testednek is lelkednek is. Egy egeszseges eletmod resze a suti is. Mertekkel, amikor igazan jolesik

dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!